informacja prasowa
MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Suzuki Korona Handball Kielce
Po przerwie spowodowanej rozgrywkami reprezentacyjnymi wróciła PGNiG Superliga Kobiet. Już w pierwszej serii w 2022 roku doszło do meczu na szczycie - zmierzyły się w nim MKS Zagłębie Lubin i MKS FunFloor Perła Lublin.

Hit w Lubinie

Pierwszy mecz w 2022 roku w PGNiG Superlidze Kobiet przyniósł ogromne emocje, w końcu zagrały ze sobą dwie najlepsze drużyny w tabeli. Długo, bo jeszcze w 53. minucie lu-blinianki prowadziły (23:21), jednak później zanotowały przestój, który skrzętnie wykorzy-stały gospodynie. Zagłębie dzięki temu zwycięstwu jest pierwsze w tabeli i ma o trzy punkty więcej od MKS-u FunFloor. Najwięcej bramek w meczu – 9, rzuciła Kinga Jakubowska.

- Bardzo się cieszę, że przyszło tyle ludzi, atmosfera była znakomita. To dodało nam skrzydeł. Od początku nie szło tak, jak powinno, nie mogłyśmy wejść w odpowiedni rytm. Jednak w końcówce – jak już odpaliło, to fajnie to wyglądało – oceniła wracająca do gry po kontuzji skrzydłowa Zagłębia, Aneta Łabuda. - Pierwsze trzydzieści minut rozegrałyśmy nieźle, nato-miast w drugiej połowie przestałyśmy atakować bramkę przeciwniczek i grałyśmy w poprzek. Było za dużo prostych błędów jak na taki mecz – przyznała trenerka zespołu z Lublina, Mo-nika Marzec.

Zwycięstwa gospodyń

W pozostałych spotkaniach górą były faworytki. KPR Gminy Kobierzyce przez całe spotka-nie kontrolował sytuację w starciu z Młynami Stoisław i wygrał 31:23. - Spodziewałyśmy się trudnego meczu, zespół z Koszalina gra niewygodnie w ataku, bo bardzo długo, przez co trudno się broni. Jednak nasza obrona funkcjonowała dobrze i z tego mogłyśmy rzucać łatwe bramki z kontry – oceniła Mariola Wiertelak z KPR-u, która wspólnie z Anną Mączką (Młyny Stoisław) była najskuteczniejszą zawodniczką meczu. Obie rzuciły po sześć goli. - Dla nas nie był to zbyt korzystny mecz, bo przegraliśmy. Byliśmy ospali i wolni w ataku i w obronie. Brakowało nam szybkości i dynamiki, szczególnie w ataku. Przeciwnik był lepszy – nie krył trener koszalinianek, Waldemar Szymański.

Komplet punktów wywalczył Eurobud JKS Jarosław, który o sześć bramek okazał się lepszy od EKS-u Start Elbląg. Aż jedenaście bramek w tym spotkaniu rzuciła skrzydłowa gospodyń Magda Balsam.

- Mamy taki plan, aby z tymi mocniejszymi zespołami nawiązywać walkę. Gdybyśmy nie po-pełnili tylu błędów w ataku, ten wynik oscylowałby wokół remisu – powiedział trener EKS-u Start, Marcin Pilch. - Jesteśmy w ciężkim treningu, bo szykujemy formę na kolejne spotkania. Staraliśmy się wykonać pracę w stu procentach. Spodziewałam się takiego meczu, cieszę się, że dałyśmy radę wygrać. Szanujemy przeciwniczki, to dobry, młody, ambitny zespół. Było ciężko – przyznała Valentina Nestsiaruk z Eurobudu JKS.

Po dobrym początku zespół Suzuki Korony Handball prowadził w Piotrkowie nawet różnicą czterech trafień. Gospodynie jednak szybko odrobiły straty, a później powiększały przewagę. Ostatecznie wygrały 35:26. Najwięcej bramek rzuciła rozgrywająca kieleckiej drużyny – Magda Więckowska (10). - Dobre piętnaście minut w naszym wykonaniu to było za mało. Później zbyt dużo kar, grania w osłabieniu, też w podwójnym. Zespół z Piotrkowa odrobił straty, później wkradła się nerwowość w naszą grę – ocenił trener Suzuki Korony Handball,

Paweł Tetelewski. - Na początku nie pomogliśmy naszej bramkarce, powpadały piłki. Potrafi-liśmy się ocknąć i pójść za ciosem – powiedział szkoleniowiec gospodyń, Krzysztof Przybyl-ski.