0 1 połowa

NK Osijek

0

0 1 połowa

• Koniec meczu! Pogoń na remis w pierwszym od 20 lat meczu w europejskich pucharach.

• Próba lobowania Stipicy kompletnie nieudana.

• Kolejna poważna strata, tym razem Kostas popełnił prosty błąd. Naprawił go Dąbrowski, który pobiegł za napastnikiem 40 metrów i zabrał mu piłkę wślizgiem.

• Strata Drygasa zakończona groźną kontrą gości, uderzenie Hirosa zablokowane plecami przez Bartkowskiego.

• Taktyczny faul Hirosa.

• Grżan i Mance za Milosa i Miereza.

• Osijek broni się przed tym rzutem rożnym. Dąbrowski wybił piłkę byle przed siebie, aby uniknąć kontry.

• Zahović do boksu, wchodzi Parzyszek.

• Kamil Drygas w miejsce Kowalczyka.

• Nerwowe wybicie i kiks Nejasvicia. Mamy rożny dla gospodarzy.

• W końcu kombinacyjna akcja! Gorgon skupił na sobie uwagę trzech obrońców, lekko zagrał w pole karne do Kowalczyka, lecz uderzył prosto w golkipera!

• Milos wypuścił sobie piłkę, ale Mata go zablokował i już ruszają gospodarze z kontrą.

• Kostas dograł za mocną piłkę do Zahovicia. Pogoń łatwo traci posiadanie.

• Kurzawa prostopadle do Jean Carlosa. Zabrakło niewiele.

• Od razu ruszyła z kontrą Pogoń. Rajd Silvy zakończony precyzyjnym podaniem do Zahovicia. Tylko korner dla Portowców.

• Hiros w pierwszej akcji, ograł Matę i dopiero zatrzymał się kilka metrów przed bramką, będąc blokowanym przez Kostasa.

• Nejasmić za Jugovicia.

• Amer Hiros za Damjana Bohara.

• Jean Carlos Silva w miejsce Kacpra Kozłowskiego.

• Kowalczyk pada w polu karnym, ale sędzia wskazuje, by grać dalej!

• Bohar faulowany przez Matę, ale nie stworzyli zagrożenia goście.

• Kozłowski powstrzymany na skrzydle przez Skoricia.

• Dwie niecelne wrzutki Portowców. Po chwili Bartkowski faulował w ofensywie.

• Daleka piłka na Zahovicia, który wywalczył rzut rożny naciskając na obrońcę.

• Marin Pilj w miejsce Laszlo Kleinheislera.

• Bohar bezpośrednio z rzutu wolnego. Nad bramką Dante Stipicy.

• Kurzawa faulował Kleinheislera tuż przed polem karnym Pogoni. Będzie groźnie.

• Nieudane dośrodkowanie Kozłowskiego. Mógł z tego wyjść lob nad bramkarzem, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Kurzawa uderzył z linii pola karnego i zablokował go Jurcević!

• Szczecinianie znów prowadzą grę, a goście są schowani na własnej połowie.

• Milos dostał piłkę na skrzydle, od razu dośrodkował, ale trafił prosto w Matę.

• Kozłowski wpadł w pole karne, zagrał nawet do Kowalczyka, lecz ten źle przyjął sobie piłkę i dał się wypchnąć obrońcy.

• Miała szansę Pogoń na kontrę, ale Zahović niepotrzebnie chciał grać piętką do Kurzawy i Portowcy stracili futbolówkę.

• Za mocne dośrodkowanie Gorgonia na Zahovicia.

• Goście od środka. Zaczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy remis jest niezłym rezultatem po tych 45 minutach, ale też i poziom widowiska nie porywa.

• Kowalczyk prostopadle do Kozłowskiego, ale zabrakło mu szybkości i bramkarz zdążył do piłki!

• Gorgon uderza głową po dośrodkowaniu Kozłowskiego. Za lekko i prosto w golkipera.

• Piłkarze Osijeka wymienili piłkę kilkoma szybkimi podaniami, ale ostatnie zagranie do Bohara padło łupem obrońców.

• Mierez wybiegł do prostopadłego podania i znalazł się na pozycji spalonej.

• Prosta strata Portowców na skrzydle.

• Kowalczyk ograł przeciwnika na skrzydle, zabrał mu piłkę i zagrał do Kozłowskiego, ale ten wpadł w rywala i Pogoń bez strzału w tej sytuacji.

• Leży na murawie Kowalczyk po starciu z Jurceviciem.

• Bardzo niedokładny strzał Kurzawy z około 30 metrów.

• Kozłowski powalony przez obrońcę i jest szansa dla Pogoni ze stałego fragmentu gry.

• Wysoka, prostopadła piłka do Milosa, który nie zdążył do niej.

• Groźna wrzutka w pole karne Pogoni i Kostas główkował byle przed siebie.

• Zech w ostatniej piłki wybił piłkę na aut. Nieporozumienie ze Stipicą poskutkowało stratą piłki.

• Kozłowski przyłapany na spalonym.

• Dośrodkowanie Dąbrowskiego z kornera i wypiąstkował futbolówkę Ivusić.

• Stały fragment gry dla gości. Bohar dośrodkowywał w pole karne i Kurzawa wybił piłkę poza linię końcową.

• Zagranie na jeden kontakt Kowalczyka z Matą, dośrodkowanie drugiego, ale niecelne.

• Kowalczyk nie przedryblował rywala i faulował go w ofensywie.

• Chwila spokojniejszej gry. Sporo strat w środku pola i niecelnych podań.

• Mierez z dystansu, ale bardzo niecelnie.

• Mamy krótką przerwę w grze. Leży na murawie defensor NK Osijek – Skorić.

• Jest groźna akcja dla Pogoni! Zahović wpadł z piłką w pole karne, który lekko podał do partnera, lecz nieco za plecy i zawodnik uderzał już za lekko. Zmuszony do interwencji Ivusić.

• Pogoń zamknęła rywali w szesnastce, ale krótkie podania nie zostały zamienione nawet na uderzenie na bramkę.

• Ivusić zwlekał z wybiciem i prawie dał się pokonać przez Zahovicia.

• Pośrednio udany pressing Portowców. Nie odzyskali piłki, ale nie pozwolili też rywalom na rozwój akcji.

• Pierwsza akcja gości, Mierez nie miał partnera wokół, więc zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Niecelnie.

• Zaczynamy spotkanie!

• Zawodnicy wyszli już na murawę, następuje przywitanie z trybunami i sędziami.

• Według Nenada Bjelicy sukces Pogoni kibice mogą zawdzięczać... właśnie jemu. "Myślę, że możecie być mi trochę wdzięczni za to, że Kosta tu pracuje. Pytał się mnie przed podjęciem decyzji o pracy w Pogoni, o klub i ligę polską. Powiedziałem mu co myślę, przyjechał i został do tej pory." - powiedział przed spotkaniem Chorwat.

• Przed inauguracją Pogoń nie straciła żadnego ważnego gracza. Jej skład niespecjalnie się zmieni. Zagrać nie może Michał Kucharczyk, którego UEFA zawiesiła aż na pięć meczów za zachowanie sprzed lat w Legii Warszawa.

• Osijek przegrał tytuł mistrza Chorwacji z Dinamo Zagrzeb, ale stracił od niego mniej bramek. We wrześniu z el. Ligi Europy wyrzucił go szwajcarski FC Basel (1:2). To był jednak początek pracy Bjelicy z zespołem. Dziś Osijek to zdecydowanie lepszy zespół.

• Z polskich drużyn na tym etapie rozgrywek to właśnie Pogoń trafiła na najtrudniejszego rywala. NK Osijek to aktualny wicemistrz Chorwacji z trenerem Nenadem Bjelicą na ławce. W składzie roi się od klasowych piłkarzy. Gotowi na Pogoń są choćby reprezentant Węgier Laszlo Kleinheisler, król strzelców chorwackiej ligi Argentyńczyk Ramon Mierez, czy znany z występów w Zagłębiu reprezentant Słowenii Damjan Bohar.

• Po spotkaniu Śląska mieliśmy w pucharach 6/6 w wygranych meczach eliminacji do europejskich pucharów. Raków ma 15 minut, by wyśrubować rekord, a tymczasem Portowcy już szykują się do starcia z mocnym zespołem NK Osijek.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Pogoń Szczecin - NK Osijek!