Pojedynek kablówek

Przy pełnych trybunach podopieczni Jana Orzecha odnieśli siódme zwycięstwo w sezonie i utrzymali pozycję lidera II ligi.

<!** Image 2 align=right alt="Image 225002" sub="Karol Kryczka (z piłką) rzucił 6 bramek Fot. Paweł Kędzia">Pojedynek MKS-u z Gwardią Koszalin miał zabawny kontekst. Obie drużyny sponsorują miejscowe telewizje kablowe. Po 10 minutach brodniczanie z „Eltronika” prowadzili już 6:2, ale z czasem przewaga topniała, aż do remisu 6:6. Dwie bramki Dawida Jadanowskiego wyprowadziły „Eltronik” na prowadzenie 13:10, które udało się utrzymać do końca pierwszej połowy.

W tej części spotkania z czterech rzutów karnych gospodarze wykorzystali zaledwie jeden. Łukasz Olszewski wykorzystując „siódemkę” otworzył wynik meczu. Niestety, zazwyczaj niezawodny egzekutor później mylił się aż dwukrotnie w tym elemencie. Swojej szansy nie wykorzystał także Karol Kryczka.

Po zmianie stron to podopieczni Jana Orzecha częściej trafiali do siatki, zdobywając po 2-3 bramki przy pojedynczych odpowiedziach gości. W 60. minucie spotkania wyniki ustalili Karol Kryczka i Dawid Jadanowski.

Przewaga utrzymana

Ostatecznie MKS wygrał 26:19 i umocnił się na prowadzeniu w tabeli II ligi. Przy wysokim prowadzeniu brodniczanie próbowali nagradzanych owacjami kombinacyjnych akcji.

<!** reklama>- W drugiej połowie udało się odskoczyć na kilka bramek i utrzymywać tę przewagę - ocenia szkoleniowiec Jan Orzech. - Zagraliśmy uważnie w obronie, co przełożyło się na małą liczbę straconych bramek.

Mecze na wyjeździe

Bolączką są niewykorzystane karne. - Bramkarz gości wysoko zawiesił poprzeczkę. Kibice mogli to ocenić po obronie karnych, ale w meczu też było wiele wybronionych sytuacji. Widać, że bramkarz potrafi wykorzystać swoje parametry.

Zdaniem szkoleniowca, cały zespół zasługuje na wyróżnienie.

- Przede wszystkim za uważną grę w obronie - podkreśla Jan Orzech. - Indywidualne Dawid Kaczmarski za pierwszą połowę i Karol Kryczka, który pociągnął grę w drugiej części.

<!** Image 3 align=none alt="Image 225002" sub="Na trybunach hali Ośrodka Sportu i Rekreacji zasiadło ponad 600 osób Fot. Paweł Kędzia">Na trybunach zasiadło ok. 600 osób. Jak się dowiedzieliśmy, pomimo dużej frekwencji organizatorzy nie zamierzają wprowadzać biletów do końca rundy. W sobotę MKS „Eltronik” jedzie do Olsztyna. Tamtejszy Szczypiorniak zajmuje 6. miejsce w lidze. Następny mecz „Eltronik” również rozgrywa na wyjeździe.