Półfinałowa przegrana

Koszykarze toruńskiego SIDEn-u przegrali w sobotę pierwszy mecz półfinału play off drugiej ligi. W Gniewkowie wygrali gospodarze 102:82.

<!** Image 2 align=right alt="Image 80130" sub="Wojciech Pietrzak (z prawej) zdobył pięć punktów, a jego drużyna w sumie 82. Jak się okazało, taka zdobycz okazała się zbyt mała, aby osiągnąć wygraną / Fot. Adam Zakrzewski">Końcowy wynik może wskazywać, na zdecydowaną przewagę drużyny z Gniewkowa, jednak przez blisko połowę spotkania żadna z ekip nie potrafiła wypracować bezpiecznej przewagi.

Pierwszą kwartę jednym punktem wygrali torunianie, lecz w kolejnej nie potrafili powstrzymać m.in. skrzydłowego wchodzącego z ławki rezerwowych Roberta Małeckiego, najskuteczniejszego gracza meczu (27 punktów).

Po przerwie gospodarze nadal grali z wysoką skutecznością rzutów i zdołali powiększyć przewagę do szesnastu punktów (66:50).

Tak wysokiej straty koszykarze SIDEn-u nie potrafili już odrobić i przegrali pierwszy mecz półfinału.

<!** reklama>Bonduelle Gniewkowo - SIDEn Toruń 102:82 (21:22, 26:18, 26:20, 29:22). SIDEn: M. Kondraciuk 23 (1), M. Bagaziński 11 (1), T. Lipiński 10 (2), T. Beciński 8, P. Fedder 1 oraz M. Bierwagen 17, D. Wójcik 5 (1), W. Pietrzak 5, S. Murowicki 2, A. Iciek i J. Świtalski po 0.

Półfinałowa rywalizacja prowadzona jest do dwóch zwycięstw. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w Toruniu, w najbliższą sobotę, ewentualne trzecie w Gniewkowie.