Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policyjna specgrupa powstawała w Kujawsko-Pomorskiem. Czym będzie się zajmować?

wap
Policjanci powołali natomiast specgrupę mającą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwo na drogach województwa.

Prawdopodobnie we wtorek (18.06) przesłuchana zostanie 25-letnia kobieta podejrzana o spowodowanie wypadku, w którym zginęło jej dziecko. Przypomnijmy, że do tej tragedii doszło w ubiegły czwartek wieczorem. Kobieta prowadziła volkswagena polo i nie zatrzymała się do policyjnej kontroli drogowej. W czasie ucieczki wypadła z drogi na zakręcie i dachowała. W wypadku zginęło jej 2-letnie dziecko, a jego 3-letni brat trafił do szpitala. Kobieta prowadziła samochód, mimo że nigdy nie miała prawa jazdy. Była też pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Polecamy: Wypadek w Steklinie pod Toruniem. Zobacz zdjęcia

To był jeden z wielu tragicznych wypadków, które w ostatnich tygodniach wydarzyły się na drogach województwa kujawsko-pomorskiego . Z policyjnych statystyk wynika natomiast, że od 1 stycznia do 16 czerwca 2018 roku w wypadkach na drogach województwa kujawsko-pomorskiego zginęło 66 osób. Natomiast w tym samym czasie tego roku ofiar było już 94.

Warto sprawdzić: Najlepsze plaże i kąpieliska w Kujawsko-Pomorskiem

Aby poprawić bezpieczeństwo na drogach Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy powołał sześcioosobowy „zespół kontroli ruchu drogowego”, w skład którego wchodzą specjalnie dobrani policjanci ruchu drogowego.

Członkowie tego zespołu będą pełnić służby na terenie całego województwa i patrolować szczególnie trasy o dużym natężeniu ruchu, takie, gdzie najczęściej dochodzi do poważnych wypadków i łamane są nagminnie przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze zostali wyposażeni w radiowozy: oznakowanego opla astrę i dwa nieoznakowane bmw z videorejestratorami a także laserowe mierniki prędkości.

- Zespół kontroli ruchu drogowego wyjechał na drogi naszego województwa już w poniedziałek 17 czerwca. W tym tygodniu będzie patrolował drogi w powiecie mogileńskim – mówi Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

W ocenie Najwyższej Izby Kontroli stan bezpieczeństwa przewozów kolejowych w Polsce nie jest zadowalający, pomimo wypełniania zadań przez podmioty odpowiedzialne za jego bezpieczeństwo. Przejazdy kolejowe w naszym województwie nie należą do najbezpieczniejszych, o czym świadczy ilość wypadków a przestrzeni ostatnich lat.Czytaj też: Tragedia na przejeździe kolejowym pod Wrocławiem. Zginęło 5 osób!Katastrofa pod Otłoczynem. Zdjęcia z miejsca tragedii. Uwaga! Drastyczne treści!Jak Podaje NIK Polska pod względem bezpieczeństwa przewozów kolejowych znajdowała się w latach 2010-2014 na jednym z ostatnich miejsc w Europie. Powodem tak niskiego poziomu bezpieczeństwa były między innymi: niewłaściwy stan techniczny infrastruktury, błędy w organizacji ruchu oraz niedostateczna ochrona pasażerów i towarów przed przestępczością. Pomimo tych wskaźników transport kolejowy pozostawał najbezpieczniejszym środkiem transportu lądowego. na zdjęciu wypadek na przejeździe w Papowie-Osiekach - na ten temat przeczytasz w dalszej części materiału

Wypadki na przejazdach kolejowych w okolicach Torunia. Tragi...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska