Polpak zdobył Halę Mistrzów!

Maciej Mroczyński
fakty

Ogromną sensację sprawili koszykarze Polpaku Świecie, którzy w pierwszej rundzie play-off DBE wyeliminowali faworyzowany Anwil Włocławek.

<!** Image 2 align=right alt="Image 82569" sub="Takich pojedynków jak włocławianina Wiktora Grudzińskiego (z lewej) i Łukasza Ratajczaka nie brakowało. Na parkiet polała się nawet krew... Fot. Jarosław Czerwiński">Wczoraj Polpak pokonał włocławian w ich własnej hali 82:66 i zagra o finał z Prokomem Trefl Sopot.

- Kluczem będzie dobra gra w defensywie - mówił przed meczem Arkadiusz Sondej, kierownik Polpaku i rzeczywiście świecczanie dzięki znakomitej postawie w obronie wygrali decydujące, piąte spotkanie i awansowali do półfinału.

Znakomicie broniący Polpak sprawił, że Anwil miał aż 24 straty. O porażce zadecydowała przede wszystkim słaba gra włocławian w drugiej i trzeciej kwarcie.

Wysoka stawka spotkania bardzo usztywniła obie strony, które na początku spotkania popełniały wiele błędów. Zawodnikom obu stron zdarzało się pudłować nawet spod kosza. W drugiej połowie pierwszej kwarty przewagę zaczął zyskiwać lepiej broniący Anwil i w 7 min.

Drugą połowę Anwil rozpoczął od dwóch udanych akcji zmniejszając przewagę rywala do pięciu oczek i wydawało się, że odrobienie strat jest tylko kwestią czasu. Jednak w kolejnych pięciu minutach włocławianie zdobyli tylko jedno oczko i w 26. minucie po akcji Dixona było 52:37 i Polpak do końca utrzymywał wynik pod kontrolą. Anwil popełniał nie tylko straty, ale również pudłował spod samego kosza.

<!** reklama>W ostatniej kwarcie rewelacyjnie spisywał się Garner, który dwukrotnie trafił z dystansu. W ostatnich minutach włocławianie prezentowali się znacznie lepiej, ale zdołali jedynie zmniejszyć rozmiary porażki.

- O wygranej zadecydowała nasza obrona - powiedział po meczu Bobby Dixon, obrońca Polpaku. - Anwil zdobył tylko 66 punktów i w dodatku wiele oczek zgromadził w końcówce spotkania.

Bohater meczu. Bobby Dixon, obrońca Polpaku był jednym z autorów zwycięstwa - 17 pkt, 6 asyst i 5 zbiórek, to dorobek Amerykanina.