Polski Cukier na fali. Torunianie zdobyli Lotto Superpuchar Polski

Karol Gruszecki został MVP meczu.
Karol Gruszecki został MVP meczu. Sławomir Kowalski
Koszykarze Polskiego Cukru Toruń odnieśli kolejne zwycięstwo. W sobotni wieczór nasz zespół pokonał w finale Lotto Superpucharu Polski Anwil Włocławek 72:68. Mecz odbył się w Gnieźnie.

Torunianie przez niemal całe spotkanie przegrywali. Przewaga Anwilu najczęściej nie była wielka, jednak włocławianie zdawali się kontrolować grę. W drugiej kwarcie zdołali nawet uciec Twardym Piernikom na 14 punktów, ale na szczęście ci szybko wrócili do gry.

W ostatnich minutach meczu Polski Cukier wreszcie zdołał doprowadzić do remisu. Kluczowe znaczenie dla losów spotkania miała akcja na 30 sekund przed końcem, gdy celnym rzutem z dystansu popisał się Robert Lowery. Chwilę później po faulu włocławian rzuty wolne wykonywał Krzysztof Sulima i podwyższył prowadzenie.

Anwilowi nie pomogło więc nawet osiem celnych prób za trzy punkty, w tym cztery w wykonaniu Walerija Lichodieja.

W składzie Polskiego Cukru po raz pierwszy znalazł się Przemysław Karnowski, który w ostatnich tygodniach narzekał na problemy z kolanem. Bohater najgłośniejszego transferu lata zagrał przez 12 minut. - Czułem się dobrze. Wiedziałem, że jestem gotowy. Trenowałem indywidualnie w Toruniu, gdy koledzy byli w Madrycie. Cieszę się, że mogłem zagrać przez tych 12 minut - powiedział Karnowski.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Karol Gruszecki. To już jego kolejny tytuł MVP - w ten sposób został wyróżniony już podczas finału Pucharu Polski w ubiegłym sezonie.

Polski Cukier Toruń - Anwil Włocławek 72:68 (15:17, 17:20, 9:16, 31:15)