Polski Cukier odrobił straty! Torunianie w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów!

Daniel Ludwiński
Polski Cukier zagra w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów
Polski Cukier zagra w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów Sławomir Kowalski
Polski Cukier wygrał 84:69 rewanżowy mecz eliminacji Ligi Mistrzów z Movistar Estudiantes Madryt. Torunianie z nawiązką odrobili straty z pierwszego spotkania i awansowali do trzeciej rundy.

Mecz rozegrany w naszym mieście nie zwiastował powodzenia w rewanżu - Polski Cukier udał się do Madrytu z wynikiem 60:68. Estudiantes byli więc faworytami, a po pierwszych dziesięciu minutach czwartkowego spotkania powiększyli zaliczkę o kolejne dwa punkty.

Druga kwarta była jednak sygnałem, że miejscowi wcale nie muszą mieć łatwego zadania. Torunianie w końcu doszli do głosu i rzucili w tej części spotkania 26 punktów, o 10 więcej od Hiszpanów. W dwumeczu był już remis.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce. W trakcie czwartej kwarty Polski Cukier długo przeważał i na dwie minuty przed końcem prowadził już 79:61. Sytuacja zdawała się być komfortowa, ale zupełnie niepotrzebnie nasz zespół doprowadził do nerwowej sytuacji tracąc siedem punktów z rzędu.

Gdy Cheikh Mbodj nie wykorzystał trzech kolejnych rzutów osobistych z rzędu zrobiło się jeszcze groźniej, ale na szczęście Estudiantes nie zdołali odrobić wszystkich strat. W ostatniej minucie Polski Cukier cały czas miał ponad 10 punktów przewagi. Mecz zakończył się wsadem Mbodja, który równo z syreną przypieczętował awans torunian do trzeciej rundy eliminacji.

W niej rywalem będzie niemiecki Medi Bayreuth. Wcześniej, już w sobotę, Polski Cukier zagra w Gnieźnie z Anwilem Włocławek o superpuchar Polski.

Movistar Estudiantes - Polski Cukier Toruń 69:84 (23:21, 16:26, 15:14, 15:23)