Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Koszykarze Polskiego Cukru Toruń pokonali po dogrywce na...

Polski Cukier prowadził w Radomiu różnicą 25 pkt. A była dogrywka... [ZDJĘCIA]

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń pokonali po dogrywce na wyjeździe Hydro Truck Radom 85:87 (16:106, 25:22, 16:28, 11:18, d. 9:7) Radomska drużyna przegrywała w tym meczu różnicą 25 punktów, a po przerwie rozpoczęła gonitwę. Na sześć sekund przed końcem drużyna doprowadziła do dogrywki! Półtorej minuty przed końcem sędziowie przy stanie 74:75 podyktowali rzuty wolne dla gości. Bartosz Diduszko zdobył trzy punkty po akcji 2+1. 22 sekundy przed końcem nie trafił Lowery, a w odpowiedzi Trotter trafił na 78:78. Goście mieli sześć sekund na rozegranie akcji. Cheikh Modj nie zakończył jednak jej celnym rzutem i doszło do dogrywki. Początek dogrywki był nerwowy i nieskuteczny z obu stron. Wreszcie Mielczarek dał prowadzenie radomskiej drużynie 80:79, ale szybko z dystansu odpowiedział Gruszecki. Na 25 sekund przed końcem Sanadze trafił dwa osobiste i doprowadził do stanu 84:85. W kolejnej akcji to Gruszecki trafił wolne i Hydrotruck miał 21 sekund aby odrobić trzy "oczka". Sanadze był faulowany przy rzucie z dystansu. Zmarnował jeden osobisty i musiał rzucić ostatni tak, aby drużyna zebrała piłkę pod koszem. Doszło do zamieszania, sędziowie dopiero po wideoweryfikacji podyktowali rzut wolny dla gospodarzy. Sanadze próbował rzucić, ale piłka odbiła się od obręczy. Polski Cukier wygrał, choć wrócił z dalekiej podróży....