Polski Cukier przegrał w Finlandii. Co z Ligą Mistrzów?

PB
Dariusz Bloch
W pierwszym meczu o awans do fazy grupowej koszykarskiej Ligi Mistrzów Polski Cukier przegrał w w Kauhajoki z Karhu Basket 82:93. Rewanż w niedzielę o godz. 19 w Toruniu.

Torunianie zagrali bez kontuzjowanych Karola Gruszeckiego i Bartosza Diduszki. Mimo wszystko byli faworytem tego spotkania. W pierwszej połowie dali się jednak zaskoczyć gospodarzom, grającym w szkolnej salce. Pierwszą kwartę przegrali 16:25, w drugiej było już 32:48, a na koniec 41:54. Goście grali bez ładu i składu, zwłaszcza w obronie.

W trzeciej kwarcie wprawdzie nie było wiele lepiej, ale po dwóch trójkach (Cel i Hornsby) torunianie zniwelowali w 25. min. wynik na 56:51 dla gospodarzy.

Niestety, w czwartej kwarcie wrócił chaos i skończyło się na wyniku 93:82. W zespole z Torunia widać było brak zgrania. Rewanż zaplanowano w niedzielę o godzinie 19 w Arenie Toruń. Zwycięzca dwumeczu awansuje już do Ligi Mistrzów.

Karhu Basket Kauhajoki - Polski Cukier Toruń 93:82 (25:21, 29:25, 14:20, 25:21)