Polski Cukier wciąż nie do zatrzymania! Tym razem emocje były do końca [ZDJĘCIA]

King Szczecin - Polski Cukier Toruń
King Szczecin - Polski Cukier Toruń Wolosz Sebastian
Trwa świetna passa koszykarzy Polskiego Cukru Toruń. Siódme zwycięstwo w rozgrywkach Polskiej Ligi Koszykówki odnieśli w Szczecinie. Walka o zwycięstwo z Kingiem trwała jednak do samego końca.

To było bardzo emocjonujące spotkanie zapowiadane jako konfrontacja ataku (King to najbardziej ofensywna drużyna ligi) z obroną (torunianie tracą najmniej punktów w całych rozgrywkach).
Lepsi w tym starciu okazali się torunianie, którzy zwyciężyli 83:78. Z obroną jak widać nie było najlepiej, ale okazali się skuteczniejsi niż gospodarze i zasłużenie wygrali.

W 5. min. było 13:9 dla gości. Od tego momentu stracili jednak 17 punktów z rzędu i po dwóch trafieniach zza linii 6,75 m Taylora Browna King prowadził 26:13.

Kyle Weaver show

Wszystkie straty przyjezdni odrobili dość szybko. Kapitalny fragment na początku drugiej kwarty zanotował bowiem Kyle Weaver. Amerykanin w niespełna trzy minuty zdobył 13 punktów z rzędu dla naszej drużyny i w 15. min. było już po 32.
Po kilku wyrównanych minutach inicjatywę znów przejęli podopieczni Marka Łukomskiego i na przerwę gospodarze schodzili prowadząc 44:38. Po zmianie stron przewaga wzrosła nawet do jedenastu „oczek” - 51:40 w 22 min. Torunianie odpowiedzieli kilkoma trafieniami i nieco zmniejszyli straty, ale w 26. min. znów tracili do rywala dziesięć punktów (58:48 dla Kinga po „trójce”Russela Robinsona).

Przerwa o którą poprosił Jacek Winnicki przyniosła efekt. Do końca trzeciej kwarty przyjezdni zdobyli trzynaście punktów, tracąc zaledwie dwa i objęli prowadzenie 61:60.

Czwarta kwarta to walka niemal kosz za kosz. Żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie większej przewagi niż kilka punktów. W 37. min., po punktach Michała Nowakowskiego, King prowadził 76:75.

Lepsza końcówka

Końcówka należała jednak do torunian. Łukasz Wiśniewski najpierw trafił za dwa punkty, a na początku ostatniej minuty dorzucił punkty z dystansu i przyjezdni prowadzili 80:76. Niecelne rzuty szczeci-nian i faule sprawiły, że goście utrzymali prowadzenie i triumfowali 83:78.

W innym meczu: Energa Czarni Słupsk pokonała Stelmet Zielona Góra 68:51 (20:10, 12:11, 19:13, 17:17).

Terminarz pozostałych spotkań:
Sobota: Polfarmex Kutno - Turów Zgorzelec (17.30), Polpharma Starogard Gd. - Trefl Sopot (18) i Miasto Szkła Krosno - Stal Ostrów Wlkp. (18)
Niedziela: MKS Dąbrowa Górnicza - Rosa Radom (12.40, relacja w Polsacie Sport) i AZS Koszalin - Anwil Włocławek (18)
Poniedziałek: Asseco Gdynia - Start Lublin (19)

King Szczecin - Polski Cukier Toruń 78:83 (28:17, 16:21, 16:23, 18:22)
King: P. Kikowski 19 (4x3), Z. Robbins 18, R. Robinson 15 (2), M. Nowakowski 9 (1), C. Sword 4 oraz T. Brown 13 (2), M. Dutkiewicz, N. Kulon, S. Łukasiak i J. Garbacz po 0
Polski Cukier: Ł. Wiśniewski 19 (3), J. Skifić 10 (2), B. Diduszko 7 (1), M. Sandul 7, O. Trotter 6 oraz K. Weaver 22 (3), T. Śnieg 6, K. Sulima 4, A. Perka 2