Polski Cukier wygrał w Dąbrowie Górniczej z MKS-em. Teraz przerwa

PB
Jacek Smarz
W niedzielnym meczu Energa Basket Ligi koszykarze Polskiego Cukru Toruń pokonali na wyjeździe MKS Dąbrowa Górnicza 96:85. To drugie zwycięstwo ligowe z rzędu naszych graczy.

Pierwszą kwartę torunianie rozpoczęli znakomicie, bo prowadzili 12:3. Niestety, potem stracili osiem punktów z rzędu. I tak było do końca tej części - gdy tylko goście odskakiwali na różnicę kilku punktów, gospodarze szybko zmniejszali straty. Ostatecznie po 10-u minutach było 21:17 dla Polskiego Cukru, dzięki celnemu rzutowali Aleksa Perki na dwie sekundy przed końcem.

I to właśnie Perka był bohaterem pierwszych minut drugiej kwarty. W krótkim czasie zaliczył dwa celne rzuty z dystansu, a do tego zbiórkę, asystę i przechwyt. Gdy schodził z parkietu w 16. min. było 41:33 dla torunian. Na 30 sekund przed przerwą było już jednak tylko 44:40, ale 10 sekund przed końcem pierwszej połowy Damian Kulig „dorzucił”jeszcze dwa punkty, dzięki czemu Polski Cukier wygrywał na półmetku z jednym z outsiderów rozgrywek różnicą sześciu „oczek”.

Na szczęście goście lepiej wykorzystali przerwę. Dzięki punktom zdobywanym przez Damiana Kuliga i Keitha Hornsby’ego wyszli na prowadzenie 55:40. To pozwoliło im uspokoić sytuację na parkiecie.

Do końca meczu podopieczni Sebastiana Machowskiego kontrolowali już sytuację. Odnieśli pewną wygraną w drugim meczu ligowym w lutym. Teraz przed torunianami dłuższa przerwa - kolejny mecz rozegrają dopiero 3 marca - gościć będą Kinga Szczecin.

MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń 85:96 (17:21, 23:25, 21:32, 24:18)
MKS:
T. Holder 23 (3) , J. Watts 20 (3) , B. Douvier 14 (1), M. Piechowicz 3 (1), M. Fraser 0, oraz P. Śmigielski 12, F. Put 11 (2), D. Harris 2, R. Chorab 0

Polski Cukier: A. Cel 21 (1), C. Wright 12 (4), K. Hornsby 10 (2), D. Kulig 8, B. Diduszko 8 oraz K. Gruszecki 13 (3), A. Perka 9 (3), J. Schenk 8, K. Weaver 7 (1)

Wyniki 20. kolejki:Stelmet Enea BC Zielona Góra - Enea Astoria Bydgoszcz 107:113, HydroTruck Radom - Legia Warszawa 79:76, King Szczecin - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 75:73, PGE Spójnia Stargard - GTK Gliwice 86:79, Asseco Arka Gdynia - Start Lublin 75:81, Trefl Sopot - Anwil Włocławek 64:77. Mecz WKS Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gd. odbędzie się dziś o 19.