Polski Cukier znów krzepki [ZDJĘCIA]

Z piłką - Karol Gruszecki
Z piłką - Karol Gruszecki Sławomir Kowalski
Koszykarze Polskiego Cukru Toruń pewnie pokonali Miasto Szkła Krosno 92:75. Poza początkiem pierwszej kwarty całkowicie kontrolowali mecz.

W składzie zespołu z Torunia pojawił się Aaron Cel, zabrakło zaś Bartosza Diduszki, który odniósł kontuzję.

Goście lepiej „weszli” w mecz, bo po 208 sekundach prowadzili 11:5, mając już na koncie trzy celne rzuty z dystansu. Torunianie jednak opanowali sytuację. Pomału niwelowali straty, aż w końcu wyszli na prowadzenie 16:15, pierwszą kwartę kończąc wynikiem 19:17.

W 15. min., przy wyniku 32:24, Seid Hajrić zaliczył czwarte przewinienie. Momentalnie trener Szkła wysłał go na ławkę, co osłabiło siłę podkoszową gości. Nieoczekiwanie na chwilę ich to zmobilizowało (36:32), ale nie trwało to długo. Grając na wysokiej skuteczności (zwłaszcza za trzy punkty - w pierwszej połowie 8 celnych na 9 prób!) torunianie punktowali rywali, by na przerwę schodzić z prowadzeniem 49:35.

Druga połowa przebiegała pod dyktando Polskiego Cukru. Miejscowi nie dali gościom zbliżyć się na niebezpieczną różnicę i kontrolowali przebieg wydarzeń. Emocji za wiele nie było, bo gospodarze zdominowali krośnian, którzy nieco zawiedli w tym meczu.

- Dziękuję swojemu zespołowi za rozegranie dobrego meczu, jak również publiczności, która dopisała, stworzyła znakomitą atmosferę i pomogła w odniesieniu zwycięstwa -podsumował trener torunian Dejan Mihevc.

- Graliśmy „falami”, raz my lepiej, raz oni, ale od początku kontrolowaliśmy mecz - stwierdził Tomasz Śnieg. - Mamy jeszcze problemy ze zgraniem i pewnie będzie tak przez jakiś czas. Dodatkowo trapią nas kontuzje.

- Było nam bardzo trudno podnieść się po wysokiej i kompromitującej porażce z Anwilem, tym bardziej, że teraz zagraliśmy z wicemistrzem Polski - przyznał trener Szkła Michał Baran. - Zawaliliśmy przede wszystkim drugą kwartę

Polski Cukier Toruń - Miasto Szkła Krosno 92:75 (19:17, 30:18, 19:22, 24:18)

Polski Cukier: K. Gruszecki 19 (4), G. Cosey 17 (4), Ł. Wiśniewski 17 (3), K. Sulima 15, A. Perka 8 oraz A. Cel 7, T. Śnieg 7, C. Mbodj 2, P. Krefft 0

Miasto Szkła:
D. Leiasmeiers 20 (6), J. Pinkston 19, J. Mustapić 12, K. Jakóbczyk 7 (1), M. Sroka 6 (2) oraz A. Gaddefors 5 (1), D. Wallace 4, S. Hajrić 2, D. Oczkowicz 0, G. Grochowski 0

Pozostałe mecze trzeciej kolejki: PGE Turów Zgorzelec - GTK Gliwice (czwartek, 18:30), Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra (piątek, 18), Anwil Włocławek - Rosa Radom (niedziela, 12:40), BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Czarni Słupsk (niedziela, 17), Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza (niedziela, 18), TBV Start Lublin - Legia Warszawa (niedziela, 18), Polski Cukier Toruń - Asseco Gdynia (poniedziałek, 19), King Szczecin - AZS Koszalin (środa, 18)