Pomorzanin Toruń mistrzem Polski w hokeju halowym!!! Brawa dla naszych laskarzy!

PB
facebook
Sensacja w finale mistrzostw Polski! Pomorzanin Toruń pokonał w Poznaniu tamtejszy Grunwald 7:5 i zdobył złoty medal!

Sensacja tym większa, że w 11. minucie zdecydowany faworyt rozgrywek, czyli Grunwald, prowadził 3:1. Ale torunianie przejęli kontrolę nad spotkaniem i coraz groźniej robiło się pod bramką rywali. Chwilę po trafieniu Artura Mikuły Mateusza Popiołkowskiego pokonał Rafał Szrejter i nasi zawodnicy znowu mieli tylko jedną bramkę straty. W 15 minucie Krystian Sudoł znalazł się przed bramkarzem Grunwaldu, ale strzał torunianina zatrzymał się na parkanach golkipera rywali. Ataki torunian trwały w najlepsze i w 17. minucie był remis. Po krótkim rogu pajęczynę z bramki zdjął Bartosz Żywiczka pokonując w efektowny sposób bramkarza Grunwaldu.

Trzecia kwarta układała się od początku po myśli torunian. W 23. minucie Wojciech Rutkowski pokonał bramkarza rywali i już do końca spotkania torunianie nie oddali prowadzenia. Trzy minuty później Michał Makowski podwyższył na 5:3 i na coraz bardziej pachniało niespodzianką. Pomorzanin napędzany kolejnymi dobrymi zagraniami i zdobywanymi bramkami grał z większą pasją, zaangażowaniem nie pozwalając rywalom na swobodną grę. Od początku czwartej kwarty Grunwald wycofał bramkarza, ale manewr trenera Roberta Grzeszczaka już po kilku sekundach został przez torunian wykorzystany. Swoje drugie trafienie zapisał na swoim koncie Krystian Sudoł. Nie mający nic do stracenia „Wojskowi” kontynuowali grę bez bramkarza i robiło się niebezpiecznie w półkolu strzałowym Pomorzanina. W 35. minucie ataki Grunwaldu przyniosły powodzenie. Z najbliższej odległości Śliwińskiego pokonał Mikuła. Dwie minuty przed końcem sędziowie po krótkiej naradzie podyktowali krótki róg który na bramkę zamienił Tomasz Dutkiewicz. Zrobiło się bardzo nerwowo, ale kilka sekund przed końcem Krystian Sudoł trafił do pustej bramki i Pomorzanin był już pewny złotego medalu przerywając dominację Grunwaldu.

Pomorzanin Toruń w rozgrywkach halowych medal zdobywa nieprzerwalnie od 11 lat. Złoto wywalczone w Poznaniu jest 6 krążkiem tego koloru, a 31. w halowej odmianie dyscypliny. Dodajmy, że trenerami toruńskiej ekipy są Maciej Zielińskiego i Robert Krużyński, którzy złoto zdobyli w swoim debiutanckim sezonie w roli szkoleniowców.

Grunwald Poznań - Pomorzanin Toruń 5:7 (3:3)

1:0 Mateusz Hulbój (3), 2:0 Mikołaj Gumny (5), 2:1 Krystian Sudoł (7), 3:1 Artur Mikuła (11), 3:2 Rafał Szrejter (11), 3:3 Bartosz Żywiczka (17), 3:4 Wojciech Rutkowski (23), 3:5 Michał Makowski (26), 3:6 Krystian Sudoł (31), 4:6 Artur Mikuła (35), 5:6 Tomasz Dutkiewicz (39), 5:7 Krystian Sudoł (40)