Pomorzanin Toruń wygrał ważny mecz

Sławomir Pawenta
Hokeiści na trawie Pomorzanina Toruń udanie rozpoczęli rundę wiosenną. Podopieczni Piotra Żółtowskiego pokonali po emocjonującym w końcówce meczu AZS AWF Poznań 4:3 (2:0).

Przed spotkaniem trener naszej drużyny miał spore problemy z kontuzjami. Ostatecznie nie zagrał tylko Krystian Makowski, ale zawodnik był do dyspozycji trenera, bo wraz z drużyną zasiadł przebrany na ławce rezerwowych.

Pierwsza połowa nie była najciekawszym widowiskiem. oba zespoły nie stworzyły zbyt wielu okazji do pokonania bramkarza rywali.

Torunianie grali cofnięci, a w defensywie na niewiele pozwalali młodym hokeistom z Poznania.

Pomorzanin na prowadzenie wyszedł w piątej minucie. Goście źle złapali piłkę po rozegraniu krótkiego rogu. Wykorzystał to nasz zespół i wyprowadził szybką akcję, którą trafieniem zakończył Witalij Szewczuk.

Później nasz zespół znów po kontratakach stworzył zagrożenie pod bramką AZS-u AWF-u, jednak uderzenia Wołodymira Stretowicza i Karola Szyplika były niecelne. Więcej szczęścia miał Michał Kunklewski, który w 24. min ustalił wynik rywalizacji do przerwy.

Przeczytaj także: Żużlowi kibice zaatakowani na stacji benzynowej

Po zmianie stron było więcej emocji. Już na początku Jakub Denis strzelił pierwszego gola dla ekipy z Poznania. Był to sygnał ostrzegawczy dla Pomorzanina.

Nasi laskarze odpowiedzieli natychmiastowo. Tym razem do siatki trafił wracający do Torunia Michał Janiszewski.
Goście nie byli zrażeni takim obrotem spraw. AZS AWF stwarzał zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Michała Śliwińskiego.

W niedzielę na stadionie przy Szosie Chełmińskiej przypomniał o sobie Michał Dawid. Wychowanek Pomorzanina w 51. i 52. minucie dwa razy umieścił piłkę w bramce i było 3:3.

Na szczęście torunianie szybko się obudzili. W 54. minucie Wojciech Rutkowski wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych AZS-u AWF- i zapewnił swojej drużynie ważne trzy punktu.

W końce nasza drużyna mogła podwyższyć wynik, ale była wyjątkowo nieskuteczna.

Pomorzanin Toruń - AZS AWF Poznań 4:3 (2:0).

1:0 W. Szewczuk (5), 2:0 M. Kunklewski (24), 2:1 J. Denis (43), 3:1 M. Janiszewski (44), 3:2 M. Dawid (51), 3:3 M. Dawid (52), 4:3 W. Rutkowski (55)

Pomorzanin: Śliwiński - Kamiński, A. Rutkowski, Raciniewski, M. Makowski, Kowalski, Zieliński, Kowalski, Szewczuk, Stretowicz, Kunklewski oraz Szrejter, K, Janiszewski, Mondrzejewski, W. Rutkowski, Drążkowski