Popis Grzegorza Stępniaka

O szosowcach ALSK Stali Grudziądz znowu głośno, tym razem za sprawą wyczynów Grzegorza Stępniaka. 21-latek świetnie zaprezentował się w Puławach.

Zawodnik grudziądzkiego klubu wygrał dwa etapy podczas całego wyścigu kolarskiego przyjaźni polsko-ukraińskiej, który miał międzynarodową obsadę. Tym samym okazał się najlepszy w klasyfikacji punktowej oraz na najaktywniejszego kolarza w całym peletonie. W tym drugim zestawieniu tuż za Stępniakiem uplasował się kolejny reprezentant Stali, Mateusz Nowaczek.

<!** reklama>Ponadto nasi kolarze zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej. Była to najwyższa lokata spośród wszystkich polskich zespołów, jakie zameldowały się na starcie wyścigu.

Na długiej trasie i w mieście

Stalowcy błyszczeli już od początku zawodów, zajmując wysokie pozycje na poszczególnych etapach. Prym wiódł Stępniak, ale pierwsze zwycięstwo, podczas 18-kilometrowej jazdy indywidualnej na czas odniósł Paweł Brylowski. Dzień później na właściwe tory wskoczył lider zespołu, który na trasie wokół Tomaszowa Lub. zajął trzecie miejsce. Na tym samym etapie z dobrej strony pokazał się Nowaczek, który aż czterokrotnie wygrywał lotnie finisze.

Podczas dwóch kolejnych startów w wyścigu przyjaźni polsko-ukraińskiej prawdziwy popis dał Stępniak, który wygrywał dwukrotnie. Najpierw był najlepszy na trasie wiodącej z Zamościa do Puław, która liczyła 172 kilometry. Później wygrał wyścig uliczny w tym drugim mieście, podczas którego kolarze mieli do przejechania 75 kilometrów.

Podium dla Ukraińców

W klasyfikacji generalnej całe podium zajęli zawodnicy z Ukrainy. Zwyciężył Oleksandr Golovash przed Anatolijem Sosnitskyym. Trzeci był Yewgen Filin.

Najwyżej z grudziądzan sklasyfikowano Pawła Brylowskiego, który był siódmy i do triumfatora stracił prawie dwie minuty. Grzegorz Stępniak był 16, ale powetował to sobie zdobycie dwóch koszulek w innych klasyfikacjach.

Terminarz startów zawodników trenujących w naszym mieście jest bardzo napięty. Już niebawem, w dniach 4–7 lipca odbędą się mistrzostwa Polski na torze w Pruszkowie. Z tego powodu zarząd klubu musiał zmodyfikować program IV serii zawodów o Puchar Polski na szosie, która odbędzie się w Grudziądzu w dniach 1–3 lipca. Zrezygnowano z rozegrania wyścigu juniorów oraz kobiet w kategorii Open.