Popłynęli poniżej oczekiwań

Redakcja
Na podium stanęła dwójka bez sternika Karol Krause i Jakub Robaszkiewicz
Na podium stanęła dwójka bez sternika Karol Krause i Jakub Robaszkiewicz Facebook
Dwa medale i dwa czwarte miejsca oraz jedno piąte to dorobek zawodników AZS-u UMK Energi Toruń podczas mistrzostw Polski juniorów we wioślarstwie.

Na Malcie na podium stanęła dwójka bez sternika (Karol Krause i Jakub Robaszkiewicz) oraz czwórka bez sterniczki (Nicola Kachniarz, Klaudia Ostrowska, Oliwia Rafińska, Aleksandra Olszta). Dwie inne osady uplasowały się tuż za podium - czwórka bez sternika (Karol Krause, Jakub Robasz-kiewicz, Karol Więczkowski, Mateusz Badziński) i czwórka ze sternikiem (Kacper Smętek, Jan Górski, Tomasz Skurzyński, Dariusz Wąsicki i sternik Michał Wojtkowiak), zaś czwórka podwójna juniorek zajęła piąte miejsce (Oliwia Rafińska, Klaudia Ostrowska, Aleksandra Olszta, Nicola Kachniarz). Szkoleniowcem wszystkich osad był Sławomir Kruszkowski.

W klasyfikacji punktowej AZS UMK Energa uplasowała się na czwartym miejscu - 47 punktów (29 wywalczonych przez mężczyzn i 18 zdobytych przez kobiety).

Lepsze okazały się tylko zespoły Lotto Bydgostii - 160 pkt, WTW Włocławek - 58 pkt i WTW Warszawa - 52.

- Oczekiwania szkoleniowców i klubowych działaczy z pewnością były nieco większe. Dlatego też wyniki przyjęliśmy z lekkim niezadowoleniem - powiedział prezes AZS-u UMK Energi Toruń Henryk Boś.