Porażka na zakończenie olimpijskich zmagań

sop
Polska przegrała z USA 2:3 (25:18, 21:25, 25:19, 19:25, 13:15) w meczu piątej, ostatniej kolejki grupy A turnieju olimpijskiego siatkarek.

Nasze zawodniczki nie zakwalifikowały się do ćwierćfinału.

Polki musiały wysoko pokonać Amerykanki, aby zachować szanse na awans do ćwierćfinału.

W pierwszym secie długo utrzymywał się wynik w okolicach remisu, ale po drugiej przerwie technicznej zespół Marco Bonitty uzyskał kilkupunktową przewagę i zwyciężył 25:18. W drugiej partii sytuacja się odwróciła.

Od wyniku 18:18 inicjatywę przejęły Amerykanki, które imponowały efektownymi obronami i wygrały do 21.

Trzeci set to z kolei dominacja Polek. Po udanych serwisach Agnieszki Bednarek drużyna Bonitty prowadziła 23:17 i odniosła pewne zwycięstwo 25:19. Po chwili Polki straciły ciężko wypracowaną przewagę, przegrywając czwartego seta do 19.

<!** reklama>Przed tie breakiem było jasne, że tylko wysoka wygrana pozwalała zachować nadzieje na awans. Początek był obiecujący. Polki prowadziły już 3:0, jednak kolejne trzy punkty zdobyły Amerykanki. Później żadnej z drużyn nie udawało się uzyskać przewagi większej niż dwa punkty. W końcówce dwa razy z rzędu siatkarki USA zablokowały ataki Katarzyny Skowrońskiej. Wprawdzie Polki zdołały jeszcze wyrównać na 13:13, ale to były ich ostatnie punkty w pekińskich igrzyskach.(sop)