Porażka w Gdańsku

Trzecie spotkanie pomiędzy Energą Gedanią i Skarpą Toruń decydowało o piątej lokacie na zakończenie sezonu w drugiej lidze żeńskiej.

Przypomnijmy, że tydzień temu Skarpianki rozegrały dwa spotkania z rezerwami Energi Gedanii we własnej hali. Pierwszy z nich przegrały w tie-breaku, natomiast drugi wygrały zdecydowanie w trzech setach. Po dwóch spotkaniach był więc remis, a do wyłonienia lepszej drużyny potrzebny był trzeci mecz.

- Potyczka była dość dziwna. Powinniśmy to spotkanie wygrać. Nawet w trzech setach - powiedział Jerzy Komorowski, trener Skarpy. - W drugim secie dziewczyny prowadziły już 19:13, ale mimo to przegraliśmy do 23. Tym razem zawiodła nas zagrywka.

<!** reklama>Po bardzo wyrównanym meczu wygrały gospodynie 3:2 i to one zajęły piąte miejsce w drugiej lidze.

Energa Gedania II - Skarpa Toruń 3:2 (-22, 23, -14, 22, 13).

Skarpa: Lis, Butt-Hussaim, Opoń, Hajne, Wojciechowska, Kamińska, Chojnacka (libero) oraz Krawycińska, Stankowska, Kotłowska.