Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Potrzebna pomoc dla Michała Rytlewskiego z Chełmży!

Potrzebna pomoc dla Michała Rytlewskiego z Chełmży!

Justyna Wojciechowska-Narloch

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Michał Rytlewski znajduje się pod opieką specjalistów. Rehabilitacja w jego przypadku przynosi świetne efekty. Na to potrzeba pieniędzy.

Michał Rytlewski znajduje się pod opieką specjalistów. Rehabilitacja w jego przypadku przynosi świetne efekty. Na to potrzeba pieniędzy. ©Nadesłane

105 złotych od osoby kosztuje wejściówka na karnawałową imprezę organizowaną, by pomóc w rehabilitacji i leczeniu 5-letniego chłopca po ciężkim wypadku samochodowym.
Michał Rytlewski znajduje się pod opieką specjalistów. Rehabilitacja w jego przypadku przynosi świetne efekty. Na to potrzeba pieniędzy.

Michał Rytlewski znajduje się pod opieką specjalistów. Rehabilitacja w jego przypadku przynosi świetne efekty. Na to potrzeba pieniędzy. ©Nadesłane

O małym Michale Rytlewskim z Chełmży nasi Czytelnicy po raz pierwszy usłyszeli pod koniec listopada ubiegłego roku. Mama chłopca poprosiła wówczas o pomoc za naszym pośrednictwem. To wsparcie potrzebne jest i teraz, bo Michał wymaga regularnej rehabilitacji i leczenia - również daleko od domu.

- Mówiono mi po wypadku, że Michał będzie dzieckiem leżącym, bez kontaktu - opowiada Natalia Rutkowska, mama chłopca, która wychowuje go samotnie.
- Tymczasem lata ciężkiej i regularnej rehabilitacji przynoszą efekty. Mój synek chodzi, mówi, bywa radosny, czasem smutny. Kiedy podchodzi i wygłasza „kocham cię, mamo”, moje serce się roztapia.

Warto sprawdzić: Czy rozpoznasz kraj po potrawie?Był 7 listopada 2014 roku. Natalia Rutkowska wraz z synkiem Michałem zawiozła swoją mamę do Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Potwierdził się najczarniejszy scenariusz - u babci chłopczyka zdiagnozowano złośliwy nowotwór piersi. Cała trójka około godz. 15 wracała do domu w Chełmży w grobowych nastrojach. Nagle na drodze pojawił się TIR jadący środkiem. Prowadząca auto pani Natalia zdecydowała się odbić w bok. Samochód wpadł w poślizg i uderzył w drzewo.

W wypadku najmocniej ucierpiał Michał. Nie oddychał, jego serce nie biło. Ratował go mieszkający w pobliżu mężczyzna oraz jadąca tą samą drogą kobieta. Potem się okazało, że to położna, która pół roku wcześniej przyjmowała chłopczyka na świat.

Nieprzytomny Michał został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Ucierpiała też jego mama - miała pękniętą wątrobę i uszkodzoną śledzionę. Babcia doznała złamania kości policzkowej.

Polecamy: Milionerzy. Czy odpowiesz na najdziwniejsze pytania?I choć rokowania lekarzy były mało optymistyczne, stan Michała się poprawia. Chłopczyk jest pod stałą kontrolą neurologa, neurochirurga, okulisty i rehabilitanta. Chodzi do specjalnego przedszkola w Toruniu, korzysta też z pomocy specjalistów z ośrodka im. Braille’a w Bydgoszczy. W tym roku przeszedł dwie operacje neurochirurgiczne, w kwietniu 2019 czeka go kolejna.

2 marca w sali wiejskiej w Skąpym koło Chełmży odbędzie się bal charytatywny na rzecz Michała Rytlewskiego. Podczas imprezy będzie można kupić symboliczne cegiełki. Zaproszenie na bal dla jednej osoby to 105 zł.

Tu warto dodać, że chłopiec znajduje się pod opieką Fundacji Słoneczko ze Złotowa, która pomaga niepełnosprawnym. Numer konta, na które można wpłacać pieniadze to 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 z dopiskiem Michał Rytlewski 282/R.Obejrzy: Spod EkranuCzytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (2)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Umiejętność czytania

JKP (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Albo nie czytałeś, albo nie rozumiesz co czytasz. To dlaczego komentujesz coś czego nie rozumiesz?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Odpowiedzialność.

matulek (gość)

Zgłoś naruszenie treści

To jak jechał ten drań, a rodzice to co robili w tym czasie. Przecież to rodzice są odpowiedzialni za swoje dzieci, a ten chłopiec przecież ma dopiero 5 lat, a takie małe dzieci nie mogą same...rozwiń całość

To jak jechał ten drań, a rodzice to co robili w tym czasie. Przecież to rodzice są odpowiedzialni za swoje dzieci, a ten chłopiec przecież ma dopiero 5 lat, a takie małe dzieci nie mogą same wychodzić z domu, np. mój brat ma 7 lat i rodzice nie wypuszczają mojego brata samego z domu, to ogólnie moi rodzice są odpowiedzialni za mnie i za mojego brata Maćka i takich rodziców warto mieć, no.zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo