Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Prace brytyjskich artystów i zdjęcia polskich fotografików

Prace brytyjskich artystów i zdjęcia polskich fotografików

Paulina Błaszkiewicz

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Centrum Sztuki Współczesnej i filia Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka zapraszają na wystawy.
Jedna z prac, którą można oglądać na wystawie promieniotwórczość w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej

Jedna z prac, którą można oglądać na wystawie promieniotwórczość w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej ©Materiały prasowe CSW

„PromienioTwórczość” to tytuł nowej wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”. Ekspozycja przedstawia osiągnięcia malarskie i rzeźbiarskie dwojga polskich artystów z Wielkiej Brytanii - Caroliny Khouri oraz Wojciecha Antoniego Sobczyńskiego.

Sztuka w poczekalni

Prezentacja inauguruje w CSW w Toruniu cykl wystaw polskiej sztuki na emigracji pt. „Sztuka w poczekalni”, pod opieką naukową prof. dr. hab. Jana Wiktora Sienkiewicza.

- W dziełach Caroliny Khouri i Wojciecha Sobczyńskiego promienioTwórczość to przede wszystkim wzajemne oddziaływanie i przenikanie, zarówno w ich pracach indywidualnych jak i razem tworzonych kompozycjach, powstających od lat we wspólnej przestrzeni życiowej i artystycznej - w harmonii pomiędzy ideami i poszukiwaniami. Nie brakuje w nich wyraźnie dostrzegalnych zarówno różnic jak i podobieństw, wynikających z koegzystencji sztuki i płci - mężczyzny i kobiety - mówi Paulina Tchurzewska z CSW.

Zobacz też: Toruń na archiwalnych zdjęciach Andrzeja KamińskiegoWarto podkreślić, że na wystawie „PromienioTwórczość”, którą będzie można oglądać od 8 września do 22 października Wojciech Antoni Sobczyński zaprezentuje rzeźby, trójwymiarowe obiekty ścienne i obrazy pochodzące z najnowszego okresu twórczości, a także prace powstałe specjalnie z myślą o wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu.

Zdjęcia z Kotliny Kłodzkiej

Od 8 września w filii Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka przy ul. Kościuszki 41/47 będzie można oglądać wystawę prac uczestników „XI Ogólnopolskich Plenerowych Spotkań Fotografików - Kotlina Kłodzka 2017”.

- W wystawie bierze udział 15 twórców z całego kraju, prezentujących na swoich 82 pracach różne zakątki Kotliny Kłodzkiej. Są to zdjęcia Gór Stołowych, Kłodzka, Dusznik-Zdrój, Polanicy-Zdrój, Kudowy-Zdrój, jak i otaczającej te miasta przyrody. Wszystkie te miejsca artyści mogli swobodnie fotografować dzięki pomocy i współpracy z dyrektorem Parku Narodowego Gór Stołowych Bartoszem Małkiem, Ładą Ponikowską ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Biurem Informacji Turystycznej i Promocji Miasta Duszniki Zdrój oraz Centrum Kultury i Promocji - Teatr Zdrojowy w Polanicy Zdrój - mówi Anna Rozłucka z filii Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Wstęp na wystawę jest wolny. Będzie można ją oglądać od 8 września do 10 października w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Zobacz także:
Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo