Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prace brytyjskich artystów i zdjęcia polskich fotografików

Paulina Błaszkiewicz
Jedna z prac, którą można oglądać na wystawie promieniotwórczość w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej
Jedna z prac, którą można oglądać na wystawie promieniotwórczość w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej Materiały prasowe CSW
Centrum Sztuki Współczesnej i filia Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka zapraszają na wystawy.

„PromienioTwórczość” to tytuł nowej wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”. Ekspozycja przedstawia osiągnięcia malarskie i rzeźbiarskie dwojga polskich artystów z Wielkiej Brytanii - Caroliny Khouri oraz Wojciecha Antoniego Sobczyńskiego.

Sztuka w poczekalni

Prezentacja inauguruje w CSW w Toruniu cykl wystaw polskiej sztuki na emigracji pt. „Sztuka w poczekalni”, pod opieką naukową prof. dr. hab. Jana Wiktora Sienkiewicza.

- W dziełach Caroliny Khouri i Wojciecha Sobczyńskiego promienioTwórczość to przede wszystkim wzajemne oddziaływanie i przenikanie, zarówno w ich pracach indywidualnych jak i razem tworzonych kompozycjach, powstających od lat we wspólnej przestrzeni życiowej i artystycznej - w harmonii pomiędzy ideami i poszukiwaniami. Nie brakuje w nich wyraźnie dostrzegalnych zarówno różnic jak i podobieństw, wynikających z koegzystencji sztuki i płci - mężczyzny i kobiety - mówi Paulina Tchurzewska z CSW.

Zobacz też: Toruń na archiwalnych zdjęciach Andrzeja Kamińskiego

Warto podkreślić, że na wystawie „PromienioTwórczość”, którą będzie można oglądać od 8 września do 22 października Wojciech Antoni Sobczyński zaprezentuje rzeźby, trójwymiarowe obiekty ścienne i obrazy pochodzące z najnowszego okresu twórczości, a także prace powstałe specjalnie z myślą o wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu.

Zdjęcia z Kotliny Kłodzkiej

Od 8 września w filii Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka przy ul. Kościuszki 41/47 będzie można oglądać wystawę prac uczestników „XI Ogólnopolskich Plenerowych Spotkań Fotografików - Kotlina Kłodzka 2017”.

- W wystawie bierze udział 15 twórców z całego kraju, prezentujących na swoich 82 pracach różne zakątki Kotliny Kłodzkiej. Są to zdjęcia Gór Stołowych, Kłodzka, Dusznik-Zdrój, Polanicy-Zdrój, Kudowy-Zdrój, jak i otaczającej te miasta przyrody. Wszystkie te miejsca artyści mogli swobodnie fotografować dzięki pomocy i współpracy z dyrektorem Parku Narodowego Gór Stołowych Bartoszem Małkiem, Ładą Ponikowską ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Biurem Informacji Turystycznej i Promocji Miasta Duszniki Zdrój oraz Centrum Kultury i Promocji - Teatr Zdrojowy w Polanicy Zdrój - mówi Anna Rozłucka z filii Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Wstęp na wystawę jest wolny. Będzie można ją oglądać od 8 września do 10 października w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Zobacz także:

NowosciTorun

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska