MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prasówka 25.07.2024 - najważniejsze wydarzenia. Przygotowaliśmy przegląd prasy z wczoraj

Redakcja Wiadomości
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 24.07. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Są złe informacje dla osób, które przeszły na emeryturę w tych latach! Sprawdź, czy to Ciebie też dotyczy!”?

Prasówka 25.07: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Są złe informacje dla osób, które przeszły na emeryturę w tych latach! Sprawdź, czy to Ciebie też dotyczy!

Problem niższych emerytur dla części seniorów był przedmiotem wyroku Trybunału Konstytucyjnego i obecnie stanowi jeden z problemów, z którymi boryka się Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Nie będzie powtórnego przeliczenia emerytur. A co będzie?

Nie przegap promocji!

📢 Nadchodzi bon energetyczny. Miliony Polaków z niego skorzystają! Kto otrzyma podwójny bon energetyczny?

Sejm ostatecznie przegłosował to, że odbiorcy energii otrzymają bon energetyczny. Ustawa ws. osłon dla odbiorców energii ma przede wszystkim zwolnić z opłaty mocowej! Teraz wszystko jest w rękach Prezydenta, gdyż to jego podpis jest niezbędny, aby ustawa weszła w życie. Dzięki niej Polacy rocznie mają zaoszczędzić na rachunkach nawet 1,2 tys. złotych rocznie!

📢 Jaka będzie 14. emerytura w 2024. Te kwoty trafią na konta seniorów! Oto wyliczenia w tabeli

W tym roku seniorzy także mogą liczyć na 14.emeryturę. Trafi ona do zainteresowanych we wrześniu. Podstawą do wypłaty będzie wysokość tegorocznej emerytury minimalnej, która wzrosła do 1780,96 zł brutto.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 25.07: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zasiłek pielęgnacyjny 2024. Dla kogo? Jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności? Oto szczegóły

Zasiłek pielęgnacyjny to obecnie ponad 215 złotych miesięcznie. Kto może o niego się ubiegać i jak długo można otrzymywać świadczenie? Sprawdź, gdzie złożyć odpowiedni wniosek.

📢 UWAGA! Niebezpieczne mięso w sprzedaży! GIS ostrzega przed wędliną. Zjedzenie grozi chorobą i silnym zatruciem!

W najnowszym komunikacie Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie o wykryciu bakterii Listeria monocytogenes w suszonym wyrobie z mięsa wieprzowego. Przy spożyciu tej bakterii grozi nam zatrucie i to bardzo dziwne. Również jesteśmy wtedy zagrożeni listeriozą, groźną chorobą wywoływaną przez tę bakterię! Sprawdźcie, przed czym trzeba się chronić!

📢 Dodatkowe pieniądze dla emerytów: będzie druga waloryzacja emerytur w 2024 roku? Wszystko przez wzrost cen i inflacji!

Nadchodzi odmrożenie cen prądu, gazu oraz ciepła. W ramach przeciwdziałania temu rząd może realnie poprawić sytuację seniorów. Będzie to możliwe, jeśli faktycznie zostanie wprowadzona druga waloryzacja rent i emerytur. To będzie możliwe, jeśli inflacja będzie powyżej 5 procent w pierwszym półroczu tego roku. To też byłoby równoznaczne z podwyżką wypłaty 14. emerytury.

📢 Waloryzacja rent i emerytur 2024/2025! Ile dostaną emeryci w 2025 roku? Mamy już wyliczenia! Zobacz, jaka będzie waloryzacja świadczeń

Według najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wiemy, ile mają wstępnie wynieść przyszłoroczne waloryzacje świadczeń emerytalnych. Sprawdź dokładne wyliczenia przyszłych emerytur!

📢 Waloryzacja emerytur w lipcu 2024. O ile wyższe świadczenie? Teraz najlepiej przejść na emeryturę

Wakacje to dobry czas na przejście na emeryturę. Lipiec jest tego najlepszym przykładem. Wszystko przez waloryzacje kapitału, którą ZUS przeprowadził w czerwcu. Osoby, które kwalifikują się do emerytury i przejdą na nią w lipcu mogą dostać nawet kilkaset złotych więcej od tych, którzy przeszli na emeryturę w pierwszej połowie roku.

📢 Ważne zmiany w kodeksie pracy. Krótszy czas pracy i staż pracy na nowych zasadach? Jest decyzja ministerstwa! [24.07.2024]

Zbliżajmy się do rewolucyjnych zmian w Kodeksie Pracy. Na nowych zasadach obliczany będzie staż pracy. Wprowadzone zostaną również decyzje o krótszym czasie pracy, co będzie dotyczyć niektórych pracowników. Jakie konkretnie zmiany wprowadzi Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej?

📢 Taka będzie waloryzacja emerytur w 2025 roku! Jest decyzja rządu. Oto wyliczenia kwot [TABELA]

Resort finansów zaprezentował najnowsze prognozy waloryzacji emerytur w 2025 roku. Jak się okazuje, wskazują one niższy od dotychczasowego wzrost świadczeń w przyszłym roku. Należy przygotować się na koniec podwyżek, które można było obserwować w ostatnim okresie. W galerii znajdziecie szacunkową tabelę z waloryzacjami emerytur w 2025 roku.

📢 Brawo Toruń! Te osoby adoptowały psy ze schroniska w Toruniu. Zwierzęta znalazły nowy kochający dom. Oto zdjęcia!

To wcale nie jest łatwa decyzja. Tym bardziej wielkie brawa dla osób, które zdecydowały się wziąć psa ze schroniska. Szacunek dla wszystkich którzy adoptują zwierzęta, by zapewnić im nowy dom. Zobaczcie zdjęcia osób, które ostatnio adoptowały psy z toruńskiego schroniska dla zwierząt.

📢 Skarbówka prosi o donos? Wiemy, kogo wzięli na celownik! Sprawdź!

Zgodnie z prawem po sprzedaży obowiązkowo powinniśmy dostać paragon. Stanowi on dowód tego, że do takiej właśnie sprzedaży w ogóle doszło. Brak paragonu to złamanie prawa - co usilnie przypomina skarbówka. Wraz z początkiem wakacji US rozpoczął akcję informacyjna "weź paragon". Akcja uczula na to, aby odbierać paragony po zakupie - a jeśli takowego nie otrzymamy, na złożenie donosu do urzędu skarbowego!

📢 Czternasta emerytura 2024 - tabela. Zobacz wyliczenia netto - tyle ZUS wypłaci na rękę [25.07.2024]

Po wakacjach na konta emerytów trafi czternasta emerytura. W sprawie dodatkowego świadczenia podjęto już wszystkie kluczowe decyzje - wiemy jaka będzie jego wysokość. Czternasta emerytura będzie wypłacona razem ze "zwykłą emeryturą". W galerii zamieszczamy wyliczenia netto - sprawdź, jaka "czternastka" będzie Ci przysługiwać i czy dostaniesz świadczenie w całości. Wyliczenia przeprowadził dla nas Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

📢 Taką emeryturę dostaniesz w lipcu 2024. Wyliczenia na rękę - porównanie rok do roku [25.07.2024]

Zbliżają się wypłaty emerytur na lipiec 2024 roku. Seniorzy mogą spodziewać się zwiększonych świadczeń, które zostały podwyższone w marcu po corocznej waloryzacji. Zobaczmy, jakie kwoty trafią na konta emerytów w lipcu br. W artykule podajemy również harmonogram wypłat świadczeń emerytalnych na lipiec.

📢 14. emerytura. Znamy nowe kwoty. To świadczenie otrzymają seniorzy

Powoli zbliża się wypłata 14.emerytury. Seniorzy pieniędzy na kontach mogą spodziewać się we wrześniu lub październiku. Na jakie kwoty mogą liczyć w 2024 roku?

📢 Idą zmiany! Czeka nas jeszcze wyższa emerytura? Rząd spełni obietnice?

Rząd rozważa znaczące zmiany w systemie podatkowym, które mogą przynieść korzyści milionom polskich emerytów. Planowane podwojenie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. zł może znacząco poprawić ich sytuację finansową.

📢 Uwaga! Znamy daty wypłat 14. emerytury! Sprawdź, ile trafi na konta emerytów i rencistów

Wielkimi krokami zbliżą się wypłata 14. emerytury. Dodatkowe świadczenie dla seniorów zgodnie z rozporządzeniem ma być wypłacane we wrześniu. Jednak do części seniorów pieniądze zostaną wysłane już w sierpniu. Sprawdź konkretne terminy kiedy ZUS wypłaci 14. emeryturę.

📢 Po raz pierwszy od 5 lat wzrośnie ten zasiłek! Można liczyć nawet na 46% waloryzacji?

Dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji przewidziano specjalny zasiłek pielęgnacyjny. Wynosi on 215,84 zł miesięcznie, ale... od 2019 roku jest to kwota, która nie uległa zmianie. W tym roku jednak na rządzących widnieje obowiązek weryfikacji jego wysokości. to oznacza, że zasiłek pielęgnacyjny 2024 wzrośnie. O ile dokładnie i kto może go otrzymywać?

📢 Pamiętacie? Tak wyglądała praca w czasach PRL-u! Oto archiwalne zdjęcia z polskich fabryk i zakładów pracy

Jak wyglądała codzienność w fabrykach i zakładach pracy w czasach PRL-u? Z pewnością odbiegała od czasów współczesnych. Brakowało tam automatyzacji, takiej jaką znamy dziś. Zobaczcie zatem, jak wtedy pracowano. W naszej galerii prezentujemy unikalne zdjęcia z Narodowego Archiwum Cyfrowego.

📢 Gdzie jest najlepsza pizza w Toruniu? Sprawdź nowe TOP 10 pizzerii w mieście!

Zapraszamy do odkrycia TOP 10 pizzerii w Toruniu. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, gdzie można znaleźć prawdziwie doskonałą pizzę? Nasz ranking przedstawia dziesięć pizzerii, które podbiły serca mieszkańców i turystów swoimi wyjątkowymi smakami. Zobacz TOP 10 pizzerii w Toruniu według opinii użytkowników Google!

📢 Dodatkowe 4000 zł dla pracowników oświaty - kto może otrzymać świadczenie?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przygotowuje się do wypłat dodatkowego świadczenia dla wielu Polaków. Do zyskania jest niemalże 4000 złotych. Kto dokładnie otrzyma te pieniądze i jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać świadczenie?

📢 Przyszła waloryzacja zaskoczy emerytów! Zobacz prognozy na 2025 rok!

Rząd nie przystał na propozycje związków zawodowych. W końcu ogłoszono, że waloryzacja rent i emerytur w przyszłym roku będzie na minimalnym poziomie dopuszczanym przez przepisy. O jakich zatem pieniądzach mowa? Niestety, emeryci nie zyskają wiele.

📢 100 tys. zł dopłaty na budowę płotu od ministerstwa. Dla kogo są te pieniądze?

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) oferuje rolnikom dofinansowanie do 100 tys. zł. Ma ono pokryć zabezpieczenie gospodarstwa przed afrykańskim pomorem świń (ASF). Największym zainteresowaniem cieszy się dofinansowanie budowy płotu. Termin składania wniosków kończy się w sierpniu!

📢 Uwaga! Tu w regionie planowane są przerwy w dostawie prądu! Zobacz, czy u Ciebie również! [Toruń, Brodnica, Grudziądz]

Spółka Energa Operator przedstawiła najnowsze informacje o planowanych wyłączeniach energii elektrycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Zobacz, czy to dotyczy Twojej okolicy! Szczegóły w galerii.

📢 Większa emerytura w sierpniu 2024? Takie będą wypłaty w przyszłym miesiącu!

Emeryci otrzymali wyższe emerytury po waloryzacji, która odbyła się 1 marca 2024 roku. Wypłata emerytur w sierpniu 2024 roku przyniesie wyższe świadczenia. Sprawdź, ile pieniędzy dostaną seniorzy po podwyżce!

📢 Nowy wniosek o bon energetyczny 2024. Złożysz go od sierpnia. To wpisz do wniosku, aby go otrzymać! [Wzór wniosku o bon energetyczny]

Czas na składanie wniosku o bon energetyczny jest od 1 sierpnia do 30 września 2024. Jest to jednorazowe świadczenie, które ma wesprzeć rodziny i osoby w trudnej sytuacji. Wysokość wniosku jest zależna od liczby osób w danym gospodarstwie domowym oraz od kryterium dochodowego. Na jakich zasadach będzie działać bon energetyczny? Gdzie znajdziemy wzór wniosku?

📢 Co z nowym świadczeniem od rządu? To nawet 9400 zł miesięcznie!

W sejmie trwają pracę nad projektem nowelizacji ustawy o rencie socjalnej. Obecnie zajmuje się tym sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. Istnieje szansa na to, że kwota tej renty zostanie podniesiona - a wraz z nią wzrośnie również świadczenie wspierające. Mowa tu o poważnej kwocie nawet 9400 zł miesięcznie!

📢 Tak urządziła się Maryla Rodowicz. Złote lustra, piękny ogród i koty - zaglądamy do posiadłości w Konstancinie-Jeziornej [25.07.2024]

Maryla Rodowicz, znana polska piosenkarka, od lat mieszka w stylowej, stuletniej willi położonej w malowniczym Konstancinie-Jeziornej. Dom, który stał się jej azylem, został zakupiony wspólnie z Andrzejem Dużyńskim, od którego artystka obecnie jest w separacji. Obecnie, towarzystwo Rodowicz stanowią przede wszystkim jej ukochane koty, które, podobnie jak ona, cieszą się urokami i przestrzenią tego wyjątkowego miejsca.

📢 Za pieniądze PRL płacą fortunę - ceny, zdjęcia. Tyle w 2024 roku są warte stare banknoty i monety [25.07.2024]

Szuflady ze starociami mogą kryć prawdziwe skarby. Stare banknoty i monety z czasów PRL mogą być dziś żyłą złota. Ile warte są pieniądze PRL? Za takie pieniądze kolekcjonerzy płacą fortunę. Masz takie? Nie wyrzucaj! Możesz na nich zarobić. Zobacz przykładowe ceny i zdjęcia.

📢 Fryzury, które odejmą Ci lat - inspiracje, zdjęcia. Takie fryzury są idealne dla kobiet po 50 [25.07.2024]

Zmiana fryzury to często nie łatwa decyzja. Niby chcemy coś zmienić w wyglądzie ale boimy się efektu i reakcji innych. Zanim zdecydujemy się na zmianę warto poszukać fryzury, która nam się spodoba, ale co ważniejsze będzie nam pasowała. Jeśli wybierzemy uczesanie, które nie pasuje do kształtu naszej głowy osiągniemy efekt odwrotny od zamierzonego, zamiast odjąć sobie lat i poprawić wygląd, dodamy i pogorszymy. Mamy dla Was kilka rad jak dobrze wybrać fryzurę. Zobaczcie.

📢 Modne paznokcie na lato - zobacz pomysły i wzory w kolorze Peach Fuzz. To najmodniejszy manicure w 2024 roku [25.07.2024]

Modne paznokcie na lato - pomysły, wzory, inspiracje. Mamy propozycje modnego manicure na wakacje 2024. Co będzie modne w stylizacji paznokci? Lato to czas eksplozji barw, jednak wciąż dominują naturalne paznokcie, minimalistyczny i elegancki manicure. Trendy na lato to manicure w kolorze Peach Fuzz - ten kolor roku Pantone to bardzo delikatny, brzoskwiniowy, pastelowy odcień. Sprawdź, jak się prezentuje się Peach Fuzz na paznokciach. Zobacz najmodniejsze paznokcie na lato - takie pomysły na maj mają stylistki paznokci i salony kosmetyczne.

📢 Te znaki zodiaku czekają w sierpniu duże zmiany w życiu! Kasa i miłość - tak przepowiada wróżka Azalia [25.07.2024]

Horoskopy budzą mieszane uczucia - jedni mówią, że to bzdura, inni wierzą, że kryje się w nich ziarno prawdy, a jeszcze inni nie wyobrażają sobie życia bez czytania horoskopów. Przepowiednie tworzone na podstawie układu ciał niebieskich mają bardzo długą tradycję i historię - pierwsze horoskopy powstawały już w starożytnym Babilonie! Wróżka Azalia przygotowała dla was horoskop na sierpień - te osoby mogą liczyć, że w tym miesiącu los się do nich uśmiechnie! Czeka ich wielka miłość i wielka kasa! Zobacz, czy i twój znak zodiaku jest na liście.

📢 Wnętrza domu Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badacha. Tak mieszka córka byłego prezydenta [25.07.2024]

Jasne ściany, nowoczesna łazienka, zadbany ogród - tak w kilku słowach można opisać dom, w którym mieszkają Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach. Ich dom, pełen stylu i przytulności, zasługuje na uwagę. W artykule przyjrzymy się bliżej, jak wygląda życie i wnętrza domu tej znanej pary.

📢 Te znaki zodiaku czekają duże pieniądze. Oto horoskop na lato 2024 roku [25.07.2024]

Jedni traktują horoskopy z przymrużeniem oka, inni uważają, że kryje się w nich ziarno prawdy. Horoskopy to przepowiednie rodem ze starożytnego Babilonu. Życie niektórych osób może się znacząco odmienić już tego lata. To właśnie te znaki zodiaku mają szansę na sporą kasę. Może i ciebie czekają wielkie pieniądze? Zobacz teraz, co tobie wróżą gwiazdy.

📢 Te dni będą wolne od lekcji w nowym roku szkolnym 2024/25. Ten rok szkolny będzie dłuższy [25.07.2024]

Wakacje w pełni, ale na horyzoncie już pojawia się nowy rok szkolny. Przed nam dość długi rok szkolny, bo będzie on o tydzień dłuższy od tego zakończonego w czerwcu. Przygotowaliśmy dla Was ściągę dotyczącą dni ustawowo wolnych od lekcji, ferii i zakończenia roku szkolnego. Sprawdźcie, ile dni wolnych szykuje się w roku szkolnym 2024/25.

📢 Pomysły na taras i balkon. Zobacz inspiracje od Dominika Strzelca znanego z programu "Odlotowy ogród" [25.07.2024]

Dominik Strzelec od lat urządza ogrody i tarasy. Zyskał popularność dzięki telewizyjnym programom, m.in. "Polowanie na ogród" czy "Odlotowy ogród". Dobrze wie jak zagospodarować niedużą przestrzeń. Zobacz w galerii jego pomysły na balkony i tarasy.

📢 Takie znaki zodiaku będą mieć szczęście w lotto w lato 2024. Oni mogą wygrać dużo kasy jeszcze w lipcu [25.07.2024]

Minęła już połowa lipca, ale według astrologów niektóre znaki zodiaku wciąż mają szansę na znaczące wygrane w Lotto oraz innych loteriach. Astrologowie wskazują na korzystny układ gwiazd i planet, który ma przynieść szczęście wybranym znakom zodiaku między 15 a 31 lipca 2024. Czy znajdziesz się wśród szczęśliwców? Odkryj, które znaki zodiaku mogą spodziewać się finansowego zastrzyku.

📢 Oto 19 szkół z woj. kujawsko-pomorskiego z najgorszymi wynikami matur 2024! Zdało ją tutaj poniżej 40% uczniów [25.07.2024]

W lipcu tegoroczni maturzyści poznali swoje wyniki egzaminu dojrzałości. Ile procent zdało i może już myśleć o swoich wymarzonych kierunkach studiów? Sprawdź, placówki z Kujawsko-Pomorskiego, z najmniejszą skutecznością. Te szkoły nie przekroczyły 40% zdawalności matur!

📢 200 lat, pani Apolonio! Dołączyła do licznego grona stuletnich i starszych mieszkańców Torunia

17 lipca setne urodziny świętowała mieszkająca w Toruniu pani Apolonia Czarnecka. Z tej okazji została uhonorowana przez marszałka województwa medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

📢 Biegał goły po Toruniu i atakował ludzi! Finał sprawy w sądzie, bo chory mężczyzna nie zgadzał się na oddział psychiatryczny

Zaburzony psychicznie mężczyzna biegał obnażony po ulicach Torunia i atakował ludzi, m.in. kopnął dziecko. Skuty kajdankami trafił na oddział psychiatryczny szpitala na Bielanach, gdzie przyjęty został bez swojej zgody. Sprawa znalazła finał w sądzie, bo zgodnie z prawem lecznica musiała taki fakt zgłosić.

📢 Nowy Wiek Emerytalny - tabela wyliczeń dla chętnych. Tak mogą wyglądać "stażówki"

Rozważane wprowadzenie emerytur stażowych w Polsce od roku 2024 wzbudza szerokie zainteresowanie oraz dyskusje. Ta znacząca modyfikacja w polskim systemie emerytalnym rodzi pytania o przyszłość świadczeń emerytalnych, oferując jednocześnie nowe perspektywy dla pracowników spełniających określone kryteria stażu pracy. Niektórzy mieszkańcy Kujaw i Pomorza całą akcję nazywają nowym wiekiem emerytalnym dla chętnych.

📢 Renta wdowia w końcu zaakceptowana przez rząd! Dla niektórych będzie to nawet 10 tysięcy złotych. Kiedy w życie wejdzie nowa renta wdowia?

Podczas ostatniego posiedzenia rządu (wtorek 23 lipca) władze podjęły decyzję o tym, aby poprzeć projekt obywatelski o rentach wdowich. Jest to niezwykle ważna informacja dla emerytów, którzy nie tylko zostali dotknięci utratą ukochanej osoby, ale dodatkowo spotkały się z niezwykle trudną sytuacją finansową. Nowa wersja świadczenia ma realnie pomóc wielu seniorom - maksymalnie będzie mowa o nawet 10,5 tys. złotych.

📢 "Kuchenne rewolucje". Oto restauracje, które upadły, nie pomogła nawet Magda Gessler 24.07.2024

"Kuchenne rewolucje" na telewizyjnej antenie zadebiutowały w marcu 2010 roku. Od tamtej pory restauratorka Magda Gessler podróżuje po całym kraju i ratuje podupadające knajpy. Trzeba przyznać, że większość kulinarnych metamorfoz kończy się spektakularnym sukcesem. Jednak nie wszystkie. Zobacz listę restauracji, którym nawet Magda Gessler nie potrafiła pomóc.

📢 Z tych numerów dzwonią oszuści - lista podejrzanych numerów. Nie odbieraj tych połączeń

Coraz częściej dzwonią do nas osoby, które podają się za przedstawicieli banku, innej instytucji czy członka rodziny. O wyłudzonych w ten sposób pieniądzach możemy przeczytać każdego dnia. Jak zatem chronić się przed oszustami. Jednym ze sposobów może być poznanie numerów telefonów z jakich dzwonią. Zobaczcie, jakie numery w ostatnim czasie zgłaszali internauci.

📢 Toruń. Pan Roman wyprzedaje towar w kiosku przed zamknięciem. Jego syn walczy o życie w szpitalu

Ta historia poruszyła torunian. Przy ulicy Przybyłów na Rubinkowie pan Roman wyprzedaje pozostałości towaru w likwidowanym kiosku. Syn pana Romana, Dawid, przebywa w ciężkim stanie w szpitalu, a wcześniej wpadł w pętlę ogromnych długów.

📢 Modne paznokcie na lipiec 2024. Stylizacje, wzory, kolory na lato - zdjęcia manicure od stylistek

Zobacz jakie paznokcie są najmodniejsze na lipiec 2024. Co jest modne w stylizacjach na lato? Swoje prace pokazały stylistki paznokci i salony kosmetyczne.

📢 Pani Aurelia Liwińska z Torunia kończy 107 lat! Na urodziny Jubilatki zjeżdżają nawet jej... praprawnuki

W środę, 24 lipca, pani Aurelia Liwińska z Torunia kończy 107 lat. Na urodziny szacownej jubilatki zjeżdża jej rodzina z różnych zakątków kraju i Europy. Seniorka doczekała się 10 wnuków, 17 prawnuków, a nawet dwóch praprawnuków.

📢 Tak to wyglądało! Policja w Toruniu w akcji: 25, 40 i prawie sto lat temu [archiwalne zdjęcia]

24 lipca przypada święto policji. Z tej okazji przeprowadziliśmy rewizję w naszych archiwach. Udało nam się zebrać całkiem ciekawy zestaw zdjęć, na których widać mundurowych w akcji, a przy okazji również spory kawałek dawnego Torunia.

📢 UWAGA! Będzie "15 emerytura"? Może dzięki kwocie wolnej. Ile konkretnie zyskają seniorzy w 2024 roku? Oto szczegóły

Marcowa waloryzacja świadczeń emerytalnych oznacza poważne i spore podwyżki dla emerytów. Jednak nie tylko samo świadczenie główne uległo zmianie. Już w kwietniu seniorzy będą mogli liczyć na tzw. trzynastki - z kolei w sierpniu w ich ręce trafią "czternaste emerytury". Swego czasu prezydent Duda zapowiadał wprowadzenie również "Piętnastek" - to nie miało miejsca, choć pojawiają się wyliczenia sugerujące, że w praktyce w trakcie roku seniorzy właśnie takie dodatkowe świadczenie otrzymają.

📢 Tak się zmienia Rynek Nowomiejski w Toruniu! Po banku - sieciówka "Grill Express". Ale to nie koniec zmian

Rynek Nowomiejski w Toruniu przestaje straszyć pustymi witrynami. W kamienicy dawniej zajmowanej przez bank wkrótce otworzy się restauracja "Grill Express". Pusty lokal po studiu tanecznym już zajęło biuro rzeczoznawcy.

📢 Tych parówek nie można kupować ani jeść! Nie dawaj też dzieciom. Co szkodzi? Oto, czego MUSISZ unikać

Śniadanie bez parówek? Kolacja bez ciepłych frankfurterek? Kochają je dzieci, smakują dorosłym. Parówki wydają się idealnym dopełnieniem posiłku dla wielu z nas. I moglibyśmy je jeść często. Plusem jest szybkość i łatwość ich przyrządzenia. Jakie są minusy jedzenia parówek? Nie zawsze są dobrym wyborem na posiłek - zwłaszcza dla dzieci. Dlaczego nie powinieneś często jeść parówek? Sprawdź, co mówią o tym dietetycy i specjaliści od żywienia.

📢 Opóźnienie renty wdowiej w modelu kroczącym. Niepokojące zmiany przepisach! Zobacz najnowsze plany

W planowanych zmianach w ustawie przyznana renta wdowia będzie nie w pełnej wysokości. Okazuje się, że planowane uzyskanie 50 procent świadczenia będzie następować stopniowo. Na samym początku wdowa lub wdowiec otrzymają zaledwie 15 procent! Oto szczegóły zmian planowanych przez Sejm!

📢 UWAGA. Bez tego nie dostaniesz renty wdowiej! Znamy nowe kryteria

Pierwsze wypłaty nowej renty wdowiej mają być wypłacone jeszcze w tym roku! Emeryci, którzy stracili współmałżonka, będą mogli liczyć na takie wsparcie. Choć będzie to oznaczało uzyskanie tylko części dawnego budżetu domowego, wciąż będzie to korzystniejsze rozwiązanie aniżeli to, jakie zakładają obecne przepisy

📢 Oto jak mieszkają książę William i księżna Kate z dziećmi. Tak wyglądają wnętrza ich posiadłości [ZDJĘCIA] 24.07.2024

Od lata 2022 roku rodzina królewska przeniosła się do Adelaide Cottage, znajdującym się w Windsor Home Park. Posiadłość została wybudowana jeszcze w XIX wieku dla żony króla Wilhelma IV, Adelajdy. Wcześniej, przez wiele lat książę William i księżna Kate mieszkali w Pałacu Kensington. To tam wychowywały się ich dzieci. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Te przedmioty z PRL mogą być warte fortunę! Pralka Frania, stare żelazka, pamiątki z PRL. Sprawdź, czego szukają kolekcjonerzy! 24.07.2024

Przedmioty z PRL cieszą się rosnącą popularnością wśród Polaków. Wiele osób z sentymentem lubi wracać do czasów PRL, a szczególnie do przedmiotów, którymi w ówczesnym czasie się posługiwaliśmy. Mają one swój niepowtarzalny charakter, ogromną jakość wykonania, a obecnie mogą również osiągać naprawdę zawrotne ceny. Przedmioty z PRL mogą stanowić wartość dodaną dla naszego domu czy mieszkania, będąc interesującym dodatkiem. Za jaką cenę można na portalach aukcyjnych znaleźć stare przedmioty z PRL? Sprawdźcie, jakie przedmioty z czasów PRL są poszukiwane przez kolekcjonerów.

📢 Kultowe gadżety z PRL-u warte są dzisiaj fortunę! Niektórym zakręci się łezka w oku. Sprawdź czy masz je w domu 24.07.2024

Wiele osób wspomina lata 70., 80., i 90. z wielkim sentymentem i znowu sięga po przedmioty, które królowały w Polskich domach. Niektóre z nich możemy zdobyć jeszcze na aukcjach internetowych, a część kultowych przedmiotów z PRL-u osiąga zawrotne ceny. Przypomnij sobie lub poznaj te niepowtarzalne gadżety z czasów słusznie minionych.

📢 Dodatek 550 zł otrzymywany bez względu na wiek! Musisz się śpieszyć, czas jest ograniczony. Sprawdź szczegóły 24.07.2024

Tych pieniędzy nie można zignorować. Aby otrzymać dodatkowe pieniądze, należy złożyć jeden prosty wniosek i Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie musiał wypłacić pieniądze. Natomiast czas jest ograniczony. W naszej galerii znajdziesz wszystkie potrzebne informacje dotyczące dodatku w wysokości 550 zł od ZUS.

📢 Dostaniesz 5500 zł jeżeli jesteś z tego rocznika! Pieniądze już trafiają na wasze konto 24.07.2024

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że 13 i wprowadzona ostatnio na stałe 14 emerytura, to nie jedyne dodatkowe świadczenia, które przysługuje seniorom. ZUS może wypłacić ekstra nawet ponad 5500 zł. Należy spełnić zaledwie jeden warunek.

📢 Emeryci dostaną nawet 400 zł zwrotu podatku z 13. i 14. emerytury! Sprawdź, kiedy wypłaty na konta seniorów 24.07.2024

Kiedy ruszy okres rozliczeń PIT za 2023 rok, ZUS automatycznie wypłaci emerytom zwrot zaliczki pobranej na poczet podatku dochodowego od 13. i 14. emerytury! Kto może się spodziewać zwrotu nawet do 400 złotych? Szczegóły w naszym artykule.

📢 To już pewne! Komornik zajmie więcej Twojego wynagrodzenia. Od lipca ważne zmiany dla dłużników 24.07.2024

Od lipca 2024 roku nastąpiła ważna zmiana dotycząca zajęć komorniczych z konta bankowego. Ile komornik będzie mógł zająć pieniędzy z naszego konta? Co z dłużnikami alimentacyjnymi?

📢 Toruń. Na Bulwarze Filadelfijskim brakuje podjazdów. Mieszkańcy radzą sobie na dziko [zdjęcia]

Wydeptanych miejsc obok schodów trudno nie zauważyć. Torunianie i turyści potrafią sobie bowiem z problemem braku zjazdów poradzić. Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia ogłosił więc przetarg na wykonanie czterech kompletów podjazdów na Bulwarze Filadelfijskim.

📢 Osoby o tym imieniu piją najwięcej alkoholu. Kto znalazł się na liście? 24.07.2024

Nasze imiona odpowiadają za wiele naszych cech charakteru. Zobaczcie zatem, kto pije najwięcej alkoholu. Pamiętajcie, że alkohol szkodzi zdrowiu i jest tylko dla osób pełnoletnich!

📢 Na rowerach z ekologicznym przesłaniem. Rajd Cycling Recycling dotarł do Torunia

Cztery dni jechali z Gdańska do Torunia uczestnicy Rajdu Rowerowego Cycling Recycling 2024. Promowali przy tym selektywną zbiórkę odpadów elektrycznych.

📢 Toruń. Targowisko na lewobrzeżu: jeden sprzedający, niewielu kupujących. Czy to się zmieni?

Niedawno minęło dziesięć lat od utworzenia targowiska na przy ulicy Okólnej w Toruniu. Oczekiwania były duże, ale pomysł z rynkiem na lewobrzeżu nie w pełni wypalił. Ratunkiem ma być między innymi wakacyjna promocja.

📢 Rzadkie znaczki pocztowe PRL - ceny, zdjęcia. Tyle w 2024 roku trzeba za nie zapłacić

Stare znaczki z czasów PRL mogą być w 2024 roku sporo warte. Masz jeszcze takie w domu? Nie wyrzucaj! Warto poszperać w starociach i odkopać te "skarby" poszukiwane przez kolekcjonerów. Aktualne ceny sugerują, że za sprawą ich sprzedaży, można się całkiem nieźle wzbogacić. Zobacz zdjęcia i przykładowe ceny.

📢 Tak się bawią torunianie w Labie! Zobaczcie kolejne zdjęcia z imprez

Zobaczcie kolejną fotorelację z imprez w toruńskiej Labie! Tak się bawią torunianie nocą w jednym z najpopularniejszych klubów na muzycznej mapie miasta. Więcej zdjęć w naszej galerii.

📢 Poruszenie na Jarze w Toruniu. Mężczyzna kąpał się nago w stawie obok kościoła i przedszkola

Informacja w mediach społecznościowych, że pewien mężczyzna zażywa nagich kąpieli w Stawie Kapitana na osiedlu Jar w Toruniu, zelektryzowała lokalną społeczność. Dołączono też zdjęcie. Podobno to nie pierwszy taki przypadek.

📢 W sierpniu przetargi na budowę reszty gmachów Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage

Budowa Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage wkrótce wejdzie w drugi etap. Postępowanie przeprowadzone zostanie w sierpniu na zasadach dialogu konkurencyjnego. Takie rozwiązanie sprawdziło się przy tej inwestycji już wcześniej.

📢 Tak mieszka Borys Szyc. Zobacz, jak aktor urządził się w modnej dzielnicy. Oto warszawski dom Borysa Szyca

Borys Szyc mieszka na co dzień w jednej z najmodniejszych dzielnic Warszawy. Popularny aktor uwił swoje rodzinne gniazdko w klimatycznym domu z ogrodem. Ceny nieruchomości w tej części stolicy mogą przyprawić o zawrót głowy. Zobacz, jak mieszka Borys Szyc z żoną i dzieciakami. Zajrzyj do przytulnego domu kinowej gwiazdy.

📢 Toruń. "Pana Frytki" na Szerokiej już nie ma. Kontrowersyjne stoisko zostało usunięte

Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej na razie dobiegła końca saga ze stoiskiem z ziemniakami, które było regularnie rozstawiane przy Rynku Staromiejskim i ulicy Szerokiej. W ostatni piątek zostało ono zlikwidowane, a sprzęt, na którym smażono jedzenie, zabezpieczyła policja. W poprzednich tygodniach ze strony miasta na właściciela stoiska nałożono kary na łączną kwotę 35 tysięcy złotych.

📢 Nowe ostrzeżenia GIS i GIF. Te produkty wycofano ze sklepów: Biedronka, Lidl, Auchan, Kaufland, Aldi, Netto, Żabka, POLOmarket 24.07.2024

Nowe ostrzeżenie GIS, aktualne na dzień 24.07.2024! Oto lista produktów, które zostały wycofanych przez sklepy sieci: Biedronka, Lidl, Netto, Kaufland, POLOmarket, Auchan. Sprawdź nowe ostrzeżenie sanepidu. Lista została ostatnio powiększona o nowe produkty i przedmioty. Oto szkodliwe rzeczy, które muszą usunąć ze swoich półek sklepy zgodnie z decyzją, które wydał Główny Inspektor Sanitarny oraz Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Sprawdź listę!

📢 Te plaże nudystów są w Kujawsko-Pomorskiem. Nie trzeba wyjeżdżać nad morze, aby opalać się nago

Nie trzeba wyjeżdżać nad polskie morze, aby skorzystać z uroków opalania się w negliżu. To nie żart! W Kujawsko-Pomorskiem też można znaleźć kilka miejsc, w których bez skrępowania i konsekwencji prawnych zdejmiemy strój kąpielowy. W naszej galerii znajdziecie ich lokalizacje!

📢 Takie rachunki przyjdą za prąd od lipca 2024. Ile więcej zapłacimy? Wiemy, jaka będzie maksymalna cena za prąd 23.07.2024

Większe rachunki za prąd od lipca 2024? Gospodarstwa domowe muszą przygotować się na zmiany. 16 kwietnia rząd przedstawił projekt ustawy o bonie energetycznym. Bon energetyczny 2024 - dla kogo? Świadczenie pieniężne ma zrekompensować wysokie rachunki m.in. za prąd. Sprawdź szczegóły!

📢 Imponujące dochody i majątki komorników w Kujawsko-Pomorskiem. Domy, auta, jachty, złoto...

Imponujące oszczędności i dochody, długie listy nieruchomości i pojazdów, jachty, baseny, cenne zegarki, broń, a nawet sztaby złota - tak sobie radzą komornicy z Torunia i woj. kujawsko-pomorskiego. Po pandemicznym zastoju w tej branży śladu nie ma.

📢 Od 1 sierpnia 2024 idą nowe dopłaty do prądu! Zobacz jak złożyć wniosek

Od 1 sierpnia rusza przyjmowanie wniosków o bony energetyczne. Dopłaty do prądu wyniosą od 300 do 1200 zł. Skorzystają z nich rodziny z niskimi dochodami. Zobacz, jak złożyć wniosek i ile można dostać.

📢 Nowa pracownia w szpitalu miejskim w Toruniu: na ratunek pacjentom i samej placówce

W Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu została otwarta Pracownia Elektrofizjologii i Radiologii Zabiegowej. To część oddziału kardiologii.

📢 Toruń. Kolejne cenne odkrycie archeologiczne na Jordankach! Czy to "Fortuna" i "Jeruzalem"?

Archeolodzy pracujący na budowie ciepłociągu, tym razem na północ od CKK Jordanki, trafili na pozostałości trzech dużych murowanych budynków. Między fundamentami znaleźli również sporo ciekawych i cennych przedmiotów.

📢 Ulica Podmurna w Toruniu: kiedyś dzieliła miasto, dziś kusi kulinarnie

Ulica Podmurna jest najdłuższą na starówce w Toruniu. Warto tu zajrzeć nie tylko z powodu jej ciekawych dziejów. W ostatnich latach Podmurna rozkwitła gastronomicznie.

📢 Psy do adopcji. Te psy czekają w schronisku w Toruniu na nowy dom

W Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu jest bardzo dużo psów, które trafiły tam z rożnego powodu. Za każdym zwierzakiem stoi osobna historia. Jedne zostały porzucone, inne uciekły, jeszcze inne błąkały się po okolicy. Wszystkie psy czekają na adopcję i nowy dom. Są pieski małe, duże, rasowe i kundelki. Może ktoś znajdzie tu swojego zwierzęcego przyjaciela?

📢 Masz taki samochód? Super. Te samochody mają bardzo mało usterek w oficjalnym rankingu ADAC

Kupno dobrego najmniej awaryjnego samochodu to marzenie wszystkich kierowców. Jeszcze jakby był tani - byłoby idealnie. Gdzie taki znaleźć? Osoby chcące kupić samochód mają swoje sposoby na wybranie tego najlepszego. Jedni radzą się znajomego mechanika, inni przeglądają raporty awaryjności. Jeden z takich raportów przygotowuje ADAC, czyli niemiecki automobilklub. Jak w nim wypadły stosunkowo młode, bo trzyletnie małe samochody? Który model jest najmniej awaryjny? Sprawdźcie!

📢 Dzięki temu trikowi wygrasz z zarazą ziemniaczaną na pomidorach. Domowy oprysk za mniej niż 10 złotych

Zaraza ziemniaczana jest groźną chorobą grzybową, która równie często jak ziemniaki, atakuje również pomidory. Warzywa są na nią narażone szczególnie w okresie intensywnych deszczów. Z tym problemem móżna sobie poradzić, stosując domowy oprysk. Pamiętaj, że łatwiej jej zapobiegać, niż leczyć.

📢 Toruń. Był piękny zabytek, jest rozgrzebana ruina. Będzie katastrofa budowlana?

Ze względu na doskonale zachowane wnętrza, jeszcze kilkanaście lat temu kamienica przy ul. Chopina 26 była celem pielgrzymek historyków sztuki. Dziś jest przykładem dewastacji zabytków.

📢 Kibice dopingowali, Apator walczył. Tak było we Wrocławiu - zdjęcia

Z punktem bonusowym wrócili z Wrocławia żużlowcy Apatora Toruń.

📢 Oto ponad 10-letnie auta osobowe, które charakteryzują się minimalną ilością usterek. Samochody warte szczególnej uwagi

10-letnie i nieco starsze samochody wcale nie muszą być jeżdżącymi złomami. Warto czasami rozważyć kupno takiego auta tym bardziej że niektóre z modeli całkiem dobrze znoszą upływ czasu. Wiele egzemplarzy jest bardzo dobrze wyposażonych, spełniają też wszelkie normy bezpieczeństwa. I co najważniejsze mimo wciąż rzadko się psują. Świadczy o tym raport niemieckiego Stowarzyszenia Inspekcji Technicznej czyli TUV. Które modele najlepiej znoszą upływający czas? Sprawdź!

📢 Plaża w Józefowie. Bezpłatna i strzeżona przyciąga wielu pragnących ochłody

Odwiedzamy kolejne kąpieliska w regionie. Tym razem wybraliśmy się do Józefowa w gminie Lubicz, by sprawdzić, jak wygląda plażowanie. Chętnych do odwiedzin nie brakuje.

📢 Kolejna impreza w toruńskiej Labie za nami! Zobaczcie, co się działo!

Działo się ostatnio w toruńskiej Labie! Kolejna gorąca impreza za nami! Mamy dla Was kolejną fotorelację z jednego z najpopularniejszych klubów w Toruniu. Więcej zdjęć w galerii.

📢 Giełda w Toruniu. Kiedyś wielkie centrum handlowe, dziś trzeba szukać pomysłu na nią

Pchli targ to jeden z pomysłów, by zachęcić klientów do korzystania z Toruńskiej Giełdy. Być może już wkrótce jej częścią będzie giełda samochodowa.

📢 Sukces w toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym. Na świat przyszły dwie pandki rude

Dobre nowiny płyną z Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu. 15 czerwca br. po raz pierwszy w historii ogrodu na świat przyszły dwie małe pandki rude. Jest to gatunek zagrożony wyginięciem.

📢 Prom z Nieszawy z pasażerami i autami utknął na mieliźnie. Ewakuacja pasażerów. Zobaczcie zdjęcia

W środę, 17 lipca prom z Nieszawy przewożący samochody i pasażerów utknął na Wiśle. Strażacy próbowali wyciągnąć, go na brzeg. Konieczna była ewakuacja pasażerów.

📢 Te SUV-y są wyjątkowo mało awaryjne. Te auta można bezpiecznie kupować i cieszyć się jazdą. Sprawdź ranking

Od kilku lat jednymi z najczęściej kupowanych modeli są SUV-y. Kierowcy pokochali ten rodzaj samochodów. Są one również chętnie kupowanymi autami z tzw. drugiej ręki. Okazuje się, że używany SUV może posłużyć nam jeszcze przez kilka dobrych lat.
Świadczą o tym raporty awaryjności przygotowywane przez ADAC, czyli niemiecki automobilklub. Sprawdź, które samochody typu SUV są najmniej awaryjne.

📢 To koniec 800 plus! Tym rodzicom odebrane zostanie świadczenie rodzinne. Oto kiedy nie dostaniesz pieniędzy na dziecko? Sprawdź! 18.07.2024

Tym rodzicom zostanie odebrane świadczenie rodzinne 800 plus. W Polsce rodzice mogą liczyć na szereg form wsparcia finansowego. Świadczenie to, ma na celu poprawić sytuację materialną rodzin. Rodzice dziecka mogą liczyć np. na becikowe, kosiniakowe czy też zasiłek wychowawczy. Świadczenie nie należy się jednak wszystkim. Sprawdź, komu może zostać odebrane 800 plus!

📢 Oto 23 atrakcje turystyczne na wakacje w Kujawsko-Pomorskiem. Zobaczcie listę miejsc

Gdzie się wybrać z rodziną? Jakie atrakcje można znaleźć w Kujawsko-Pomorskiem. W Naszym artykule znajdziecie listę 23 propozycji na spędzenie ciekawego dnia w naszym regionie. Masz wolny weekend, wolny czas i wielką ochotę na to by miło spędzić go z rodziną? Brakuje ci jednak pomysłu na to, gdzie się wybrać? Pomożemy ci. Zaproś rodzinę do auta i wspólnie odwiedźcie któreś z miejsc z naszej galerii.

📢 Takie tanie domy do remontu można kupić w regionie kujawsko-pomorskim. Oto przegląd ogłoszeń!

Zobaczcie nasz najnowszy przegląd ogłoszeń z portalu OtoDom.pl. Tym razem pod uwagę wzięliśmy najtańsze domy do remontu, które wystawione są na sprzedaż w województwie kujawsko-pomorskim. Szczegóły w galerii.

📢 Niekwitnący skrzydłokwiat - trik. Dodaj to do doniczki raz na tydzień, a będzie mieć mnóstwo kwiatów

Skrzydłokwiaty to piękne rośliny, są idealną ozdobą naszych mieszkań. Zdrowe skrzydłokwiaty mają błyszczące liście w kolorze ciemnej zieleni i piękne, białe kwiaty. Są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale w dodatku są bardzo łatwe w uprawie. Jednak zdarza się, że skrzydłokwiat przestaje kwitnąć. Co wtedy zrobić? Jak pielęgnować skrzydłokwiat, by znów miał kwiaty? Zastosuj ten składnik, a twój skrzydłokwiat będzie miał mnóstwo kwiatów.

📢 Nowy budynek TTBS przy ulicy Rolniczej w Toruniu. Tak wyglądają tu mieszkania! Mamy dużo zdjęć!

Toruńskie Towarzystwo Budownictwo Społecznego oddało do użytku kolejny nowy budynek - przy ulicy Rolniczej. Przy odbiorze kluczy do mieszkań emocji nie brakowało.

📢 Kolejna gorąca impreza w Largo Club Toruń za nami! Tak się bawią nocą na starówce

Largo Club Toruń to obecnie jeden z najpopularniejszych klubów na toruńskiej starówce. Zobaczcie kolejną fotorelację z imprezy w tym miejscu. Więcej zdjęć znajdziesz w galerii.

📢 Maria Kola, malarka z Torunia, przez dwa lata malowała obrazy do „Chłopów”

Najczęściej malowała Hankę, najtrudniejszy był Boryna. Maria Kola, malarka z Torunia, przez dwa lata malowała obrazy do „Chłopów”. W rozmowie z „Nowościami” podzieliła się swoją historią i opowiedziała więcej o pracy, jaką wykonała przy powstawaniu filmu na podstawie powieści Władysława Reymonta.

📢 Za jej oddanie możesz dostać 1000 zł! Krwiodawcy mają więcej dni wolnych, zniżki na autobusy i płacą niższy PIT. Opłaca się oddawać krew

Myślisz o tym, żeby zostać dawcą krwi? Chcesz wiedzieć, na jakie przywileje i benefity mogą liczyć krwiodawcy? Wszyscy słyszą o tym, że dawcom krwi przysługuje ekwiwalent za pobraną krew. Mniej znanym faktem jest jednak to, że można dostać dodatkowe 1000 zł. Taka rekompensata pieniężna przysługuje, jeśli dawca oddał krew w ubiegłym roku w odpowiedniej ilości. Kiedy przysługuje rekompensata do 1 tys. zł? Jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać dodatkowe 1000 zł? Na co mogą liczyć osoby regularnie oddające krew?

📢 Takie jest jedzenie w sanatoriach. Dla jednych mały talerzyk, a dla drugich full wypas

"Dawniej szlachta też jadała obficie na salonach, a poddani gdzie i co popadło". Zebraliśmy opinie na temat wyżywienia w sanatoriach od osób, które były tam na turnusach prywatnych oraz na NFZ.

📢 Tych aut warto unikać! Zobacz listę najbardziej awaryjnych modeli według raportu ADAC. Kupując te auta licz się z szybką wizytą w warsztacie

Jak kupić używany samochód? Kierować się głosem serca czy opiniami fachowców? Nie zawsze auto, które nam się podoba, jest również bezawaryjne. Często, niestety, plasuje się w rankingach tych najbardziej awaryjnych. Nikt przecież nie chce, by jego auto więcej czasu niż na drogach spędzało w warsztacie. Uważaj na te samochody! Zobacz szczegóły w naszej galerii!

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska