Prasówka 22.01.2020 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Co ważnego wydarzyło się wczoraj? Zapraszamy do naszej prasówki
Co ważnego wydarzyło się wczoraj? Zapraszamy do naszej prasówki CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 22.01.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Zima 2020: zima 30-lecia dopiero przed nami? Długoterminowa prognoza pogody IMGW Mroźne powietrze wkrótce ponownie w Polsce? [22.01.2020 r.]”?

Prasówka 22.01: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Zima 2020: zima 30-lecia dopiero przed nami? Długoterminowa prognoza pogody IMGW Mroźne powietrze wkrótce ponownie w Polsce? [22.01.2020 r.]

Pogoda na zimę 2020: zima trzydziestolecia przed nami? Synoptycy spodziewają się w styczniu pierwszych, obfitych opadów śniegu. Jaka będzie w tym roku zima w Polsce? Są już pierwsze prognozy. Zagraniczni meteorolodzy są zgodni w przewidywaniach - czeka nas zima trzydziestolecia. Będzie lodowato. Nadchodząca zima będzie najsurowsza od trzydziestu lat. Temperatury spadną znacznie w momencie, gdy do Polski przywędruje lodowate syberyjskie powietrze. Zastanawiacie się jaka pogoda będzie w styczniu i lutym? Kiedy definitywnie będzie trzeba wyjąć cieplejsze ubrania z szafy? Jaka jest prognoza długoterminowa na zimę 2020 roku?

📢 Nowe składki ZUS 2020: mały ZUS dla firm. Jakie stawki? TERMINY i płatności, podwyżka ZUS. Kto w 2020 roku zapłaci więcej? [21.01.2020]

Nowe składki ZUS 2020: Zobacz, jakie będą stawki w tym roku? Przeczytaj koniecznie, ile pieniędzy będzie musiał odprowadzić przedsiębiorca z tytułu działalności? W 2020 roku właściciele firm wpłacą do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z tytułu składek ubezpieczeniowych aż prawie 1500 zł składki miesięcznie. To niemal 10 procent więcej niż w roku obecnym. Kto może liczyć na zwolnienie z opłat? Kiedy dokładnie należy dokonywać wpłat na konto ZUS? Ile wynosić będzie w 2020 roku składka emerytalna, rentowa i chorobowa w ZUS-ie? W naszym materiale zapoznajcie się z nowymi składkami ZUS obowiązującymi od 2020 roku. O wszystkich ważnych zmianach przeczytacie poniżej.

📢 LOTTO wyniki 22.01.2020: MULTI MULTI, LOTTO PLUS, KASKADA, SUPER SZANSA Codziennie wyniki z losowania na żywo

Lotto wyniki 22.01.2020: Wyniki losowania Lotto poznajemy w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę. Zaraz po wieczornym losowaniu Lotto szukajcie wyników w serwisie www.nowosci.com.pl. Kiedy losowania? Pozostałe gry m.in. Mini Lotto, Multi Multi i Kaskada losowane są codziennie. W Lotto pula na "szóstki" wynosi minimum 2 miliony złotych. Poniżej na stronie publikujemy od razu wyniki losowania Lotto z 22.01.2020 z godziny 14. Sprawdźcie czy wygraliście i zostaliście milionerami!

Prasówka 22.01: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zarobki w wojsku 2020. Ile zarabiają żołnierze? Są nowe podwyżki! STAWKI w armii! Ile daje MON? Kampania Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej

Zarobki żołnierzy w 2020 roku. Ile zarabiają mundurowi po podwyżkach? Na jakie wynagrodzenie można liczyć służąc w wojsku? Jak płaci armia? Coraz lepiej, ale wciąż za mało, dlatego szef MON, Mariusz Błaszczak podnosi pensje w tej formacji i realizuję kampanię „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”. Zobaczcie, jakie wynagrodzenie po jej zmianach przysługuje w wojsku. Prezentujemy listę płac według stopni. Przyjrzyjmy się zatem zarobkom żołnierzy w 2020 roku! Wszystkie szczegóły dotyczące zarobków znajdziecie w poniższym materiale.

📢 Dr Paweł Drojecki leci na leczenie do Korei!

Prawie dwa miliony złotych udało się zebrać na leczenie chirurga naczyniowego z Torunia. Dzięki tym pieniądzom może się poddać terapii w Seulu.

📢 Wyniki LOTTO z 22.01.2020: SUPER SZANSA, KASKADA, LOSOWANIE NA ŻYWO, MULTI MULTI, LOTTO PLUS. Sprawdź wyniki lotto z 22.01.2020

Wyniki lotto 22.01.2020: Wyniki losowania Lotto poznajemy w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę. Kiedy reszta losowań? Pozostałe gry, a więc m.in. Mini Lotto, Multi Multi i Kaskada losowane są codziennie. W Lotto pula na "szóstki" wynosi minimum 2 miliony złotych. Poniżej na stronie "Nowości" publikujemy wyniki losowania Lotto z 22.01.2020 z godziny 14.

📢 Emerytury dla nauczycieli 2020: co z tym pomysłem? Kiedy wcześniejsza emerytura dla nauczycieli? Jakie zmiany w Karcie Nauczyciela?

Wcześniejsze emerytury dla nauczycieli 2020: PiS przygotował nowy projekt ustawy, na mocy której niektórzy nauczyciele w Polsce będą mogli iść wcześniej na emeryturę. Jakie zmiany zaplanowane są w Karcie Nauczyciela i kogo będą dotyczyć? Po jakim okresie pedagodzy będą mogli wreszcie odejść na wcześniejszą emeryturę? Okazuje się, że rząd PiS ma w planach wprowadzenie nowych i przypadających do gustu starszym nauczycielom zmian odnośnie pójścia na wcześniejszą emeryturę. Ile wyniesie wynagrodzenie nauczycieli w 2020 r.? Jaki wzrost wynagrodzenia otrzymają pedagodzy? Więcej informacji w poniższym artykule.

📢 Pilne! Padł ogólnopolski system rejestracji w urzędach. Tych spraw dziś nie załatwisz

Gigantyczna awaria ogólnopolskiego systemu rejestracji, obecnie nie można zarejestrować pojazdów, załatwić spraw meldunkowych, rejestracji urodzeń, zgonów, złożyć wniosku o nowy dowód, ani odebrać dowodu osobistego.

📢 Niedziele handlowe 2020: czy 26 stycznia zrobimy zakupy? Lista otwartych sklepów. Sprawdźcie [22.01.2020]

Niedziela handlowa w styczniu 2020 r. będzie zaledwie jedna. Kiedy wypada i z czego to wynika? Jest to efekt wprowadzonych regulacji za pomocą ustawy o tzw. zakazie handlu w marcu ubiegłego roku. Określono wtedy, w jakie niedziele roku będą czynne sklepy. Kiedy zrobimy zakupy w styczniu 2020? Jakie sklepy będą otwarte w niedziele? Gdzie zrobić zakupy w styczniu w niedziele handlowe 2020?

📢 Pogoda na zimę 2020: czeka nas wiosenna pogoda? Nadchodzą przymrozki! Czy będzie zimna w tym roku? Długoterminowa prognoza pogody!

Pogoda na zimę 2020: jaka będzie w tym roku zima w Polsce? Są już pierwsze prognozy. Zagraniczni meteorolodzy są zgodni w przewidywaniach - czeka nas zima trzydziestolecia. Chociaż jesteśmy jeszcze w okresie jesiennym to synoptycy zdążyli już przedstawić pierwsze prognozy na nadchodzącą zimę. Będzie mroźnie. Jeszcze w listopadzie ma być chłodniej niż w latach poprzednich. Synoptycy spodziewają się pierwszych, obfitych opadów śniegu. Przez kilka dni mroźne powietrze z nad Syberii Pogoda może być kapryśna już w grudniu. Jaka jest prognoza długoterminowa na zimę 2019/2020? Kiedy definitywnie będzie trzeba wyjąć cieplejsze ubrania z szafy?

📢 500 plus na pierwsze dziecko: będą zmiany w 2020 roku? Wypłata świadczenia. Kto może otrzymać pieniądze? Gdzie składać wnioski? [22.01.]

Kiedy złożyć wniosek o 500 plus na pierwsze dziecko? Jakie czekają nas zmiany w 2020 roku? Wniosek 500 plus na pierwsze dziecko jest krótszy, tzn. jest mniej rubryk do wypełnienia. Zobacz zasady programu! Wnioski o świadczenie 500 plus na pierwsze dziecko. Jak będzie wyglądać otrzymywanie świadczenia 500 plus? Kto może się ubiegać o przyznanie dodatkowych pieniędzy?

📢 500 plus dla seniora: wniosek o 500 plus. FORMULARZ i ZASADY TERMINY WYPŁAT 500 plus Jaki wniosek? Jak wyliczany jest dodatek 500 plus?

500 plus dla seniorów: kiedy zaczną się wypłaty oczekiwanego świadczenia? Kto z osób starszych może się ubiegać o taki specjalny dodatek? Wiadomo, że o taki specjalny dodatek finansowy mogą również ubiegać się nie tylko osoby niepełnosprawne. Pieniądze otrzymają również seniorzy, którzy na co dzień pobierają zasiłek pielęgnacyjny lub nie są zdolni do samodzielnej egzystencji. Senior może otrzymać nawet 1500 złotych! Na jakiej podstawie i w jaki sposób będzie wyliczane świadczenie? Do jakich miejsc należy złożyć wniosek? O wszystkich szczegółach związanych z 500 plus dla seniorów przeczytacie w naszym artykule.

📢 Akcyza na alkohol i papierosy w 2020 roku w górę. Zapłacimy jeszcze więcej? Aż o 10 procent podwyżki cen! Droższe wyroby akcyzowe!

Akcyza na alkohol i papierosy w 2020 roku: zdrożeją opłaty za prąd? O ile pójdą w górę ceny? Te liczby sprawią, że przestaniecie palić! PiS szuka wciąż sposobu na nowe wpływy do budżetu. Wzrost cen może uratować plany socjalne PiS-u. W budżecie na 2020 r. zaplanowano 10 procentową podwyżkę na wyroby akcyzowe. Państwo ma zyskać na podwyżkach 1,1 mld zł. O planach rządu można dowiedzieć się z Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na lata 2020-2021. Zobaczcie, ile dokładnie wyniosą podwyżki!

📢 Psy 3. "W imię zasad": gdzie oglądać? Linda i Pazura w nowym zwiastunie. Jakie recenzje? Nowy film Władysława Pasikowskiego! Zobacz

"Psy 3. W imię zasad". Nowy i Maurer znów w kinach. Na fotelu reżysera zasiadł ponownie Władysław Pasikowski. Kto zagra główne role?. Premiera już 17 stycznia 2020 roku. O czym będzie opowiadała fabuła? Czego możemy się spodziewać po nowym filmie Władysława Pasikowskiego? O wszystkich szczegółach dotyczących tej produkcji przeczytacie w naszym artykule.

📢 Zarobki w Radiu Maryja: ile wynosi pensja? Te kwoty robią wrażenie! Ponad 5,3 mln złotych na fundacje Nasza Przyszłość i Lux Veritatis

Zarobki u o. Rydzyka? Ojciec Rydzyk płaci pracownikom potężne pieniądze. Średnia pensja natomiast w fundacjach powiązanych z ojcem Tadeuszem Rydzykiem to ponad 6 tysięcy złotych miesięcznie. Ponad 5,3 mln złotych - to kwota która przeznaczona została dla pracowników fundacji Lux Veritatis i Nasza Przyszłość. Tak wyglądają wynagrodzenia dla ludzi o. Rydzyka, które wziął pod lupę "Super Express".

📢 Pogoda na styczeń 2020: jaka pogoda? Sprawdź Długoterminowa prognoza pogody na styczeń 2020 Przed nami wiosenna aura?

Pogoda na styczeń 2020: jaka będzie? Zobacz jaka jest długoterminowa prognoza pogody. W styczniu czeka nas więcej opadów deszczu niż śniegu? Nad Europę ma dotrzeć zimne powietrze znad Syberii. Największe mrozy odczują mieszkańcy Rosji i Ukrainy. Syberyjskie powietrze przykryje także Polskę, szczególnie wschód kraju. Na co trzeba się przygotować w styczniu? Czy zima nas zaskoczy? Na poprawę pogody przyjdzie nam poczekać do lutego 2020 roku? Jaka jest prognoza długoterminowa na zimę 2019/2020? O wszystkim dowiesz się z poniższego artykułu. Zobacz sam!

📢 Ile zarabia kasjer: zarobki kasjera 2020 w sklepach: Lidl, Netto, Polo Market, Biedronka. Oto najnowsze stawki! Ile można zarobić? Zobacz

Ile zarabia kasjer w 2020 roku? Oto zarobki kasjera w sklepach Lidl, Biedronka, Netto i Polo Market. Najlepiej opłacani są pracownicy na kasie w sklepach ze sprzętem informatycznym, artykułami RTV-AGD i motoryzacyjnymi. Ile można zarobić pracując „na kasie” w pozostałych marketach w 2020 roku? W materiale poniżej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat pensji.

📢 Koniec świata: NASA ostrzega przed przelotem asteroidy QW7. Asteroida 2000 QW7 uderzy w Ziemię? Koniec świata już wkrótce? [22.01.2020]

Koniec Świata: kiedy asteroida uderzy w Ziemię? W kierunku naszej planety z ogromną prędkością zbliża się asteroida (467317) 2000 QW7. Amerykańscy naukowcy z NASA oszacowali jakie ryzyko i zagrożenie niesie ze sobą ewentualne zderzenie asteroidy z Ziemią. Czy naszej cywilizacji grozi wkrótce armagedon? Kiedy będzie koniec świata? Co się stanie z Ziemią po uderzeniu asteroidy? O wszystkim przeczytacie w naszym materiale.

📢 "Polityka" Patryka Vegi online: gdzie oglądać? Kulisy polskiej polityki! Najważniejsze informacje! Kiedy pojawi się w telewizji?

"Polityka" Patryka Vegi: kolejna wyczekiwana produkcja na rynku filmowym w Polsce. Kiedy obejrzymy ją online? Na ekrany polskich kin film wszedł 4 września. Twórca takich filmów jak m.in. "Pitbull", "Kobiety Mafii" czy "Botoks" tym razem wziął na celownik polską politykę. Dostało się nie tylko partii rządzącej, ale też opozycji. W "Polityce" występuje wielu znanych aktorów, którzy wcielą się w najważniejsze osoby w państwie. Kto zagrał główne role w najnowszym filmie Patryka Vegi? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

📢 Podatek od cukru 2020: droższe słodycze w Polsce? Jakie jest stanowisko Polskiej Izby Handlu? Nowy podatek jest coraz bliżej

Podatek od cukru: czy słodycze w Polsce zdrożeją w 2020 roku? Jedzenie zbyt dużych ilości cukru powoduje ciężkie i przewlekłe choroby takie jak: otyłość, nadciśnienie, cukrzyca oraz nowotwory. Można je ograniczyć wprowadzając obostrzenia finansowe. Co gorsze dla smakoszy słodyczy Narodowy Fundusz Zdrowia chce, aby w Polsce zaczął obowiązywać podatek od cukru. Przełoży to się na ceny. Kiedy zostanie wprowadzony? O ile zdrożeją słodycze?

📢 Zabił żonę tłuczkiem i nożem. Jest wyrok! Piotr B. z Grudziądza długo nie wyjdzie zza krat

To była krwawa masakra. Piotr B. z Grudziądza zamordował swoją żonę, zadając jej 15 ciosów tłuczkiem do mięsa i 16 nożami. Przyznał się do winy tłumacząc, że ukochana Irena go biła. Nie krył, że wziął dopalacze. Dziś (17.01) usłyszał wyrok.

📢 Mały dom trzech bohaterów. Na 100-lecie urodzin Lecha Bądkowskiego [Retro]

24 stycznia 1920 roku w Toruniu urodził się Lech Bądkowski, jedna z najbardziej zasłużonych postaci naszego regionu. Podczas wojny bił się nad Bzurą i pod Narwikiem, za co od generała Władysława Sikorskiego otrzymał Virtuti Militari. Przeszedł również szkolenie cichociemnych.

📢 Matrix 4: kiedy premiera? Znamy datę! Keanu Reeves powróci jako Neo! Znamy obsadę! Kto zagra w filmie? O czym będzie fabuła? Zobacz

Matrix 4: kiedy premiera w kinach? Okazuje się, że Warner Bros. Pictures i Village Roadshow Pictures pracują nad scenariuszem do najnowszej części filmu z serii Matrix! Kiedy planowana jest produkcja? Jaka będzie fabuła filmu? Kto zagra główne role? Na razie jest jeszcze wiele niewiadomych, ale fani na całym świecie nie mogli wymarzyć sobie większej niespodzianki. O szczegółach produkcji przeczytacie w tym artykule.

📢 Ferie zimowe 2020: kiedy ferie? Zobacz HARMONOGRAM Uczniowie rozpoczęli ferie! Terminarz ferii zimowych w województwach!

Terminy ferii zimowych 2020 to rzecz, która interesuje wszystkich uczniów, ale także ich rodziców. Kiedy poszczególne województwa mają ferie? Znane są tegoroczne terminy zaplanowane o wiele wcześniej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Harmonogram wakacji zimowych w 2020 roku jest dość zróżnicowany ze względu na to, by uniknąć tłumów na narciarskich stokach. Sprawdź, kiedy wypadają ferie zimowe 2020 i dwutygodniowe wolne. O wszystkich szczegółach dowiesz się z naszego artykułu.

📢 Emerytura pomostowa 2020: kto otrzyma? Renciści i emeryci zyskają na zmianach. Oto najważniejsze zmiany. Kiedy przysługuje to świadczenie?

Emerytura pomostowa: świadczenie przysługuje pracownikom wykonującym pracę między innymi w szczególnych warunkach. Jakie będą nowe limity dla pracowników korzystających z emerytur pomostowych? Na emeryturę pomostową może liczyć osoba pracująca m.in. w górnictwie, transporcie, służbie zdrowia oraz hutnictwie. Ile wyniosą poszczególne kwoty? O tym wszystkim przeczytacie w poniższym artykule!

Kiedy będzie wiosna? Zwierzęta dają sygnały. Klimat się zmienił.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3