Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Protest ws. schroniska dla zwierząt w Toruniu. Co wiadomo po...

Protest ws. schroniska dla zwierząt w Toruniu. Co wiadomo po posiedzeniu komisji gospodarki komunalnej?

Szymon Spandowski

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Protest ws. schroniska dla zwierząt w Toruniu. Co wiadomo po posiedzeniu komisji gospodarki komunalnej?
1/4
przejdź do galerii

©Grzegorz Olkowski

Obrońcy toruńskiego schroniska dla zwierząt przyszli we wtorek na posiedzenie komisji gospodarki komunalnej. Wypełnili salę, w której odbywają się sesje Rady Miasta oraz salę dla gości. Opuścili je po ponad godzinie, z mieszanymi uczuciami. Głos w sprawie przyszłości schroniska zabierają politycy, radni i prezydent miasta.
W niedzielę przez toruńską starówkę przeszło prawie tysiąc osób protestując przeciw zasadom wyboru zarządcy schroniska dla bezdomnych zwierząt. Demonstranci zapowiedzieli, że pojawią się na wtorkowym posiedzeniu komisji gospodarki komunalnej. Tak zrobili - wypełnili salę, w której odbywają się sesje Rady Miasta oraz salę dla gości. Członkowie komisji zmienili porządek obrad, aby wolne wnioski (sprawy schroniska w programie nie było) zostały rozpatrzone w pierwszej kolejności.

Z opiekunami zwierząt rozmawiał wiceprezydent Andrzej Rakowicz, który nadzoruje magistracki Wydział Środowiska i Zieleni. Reprezentujący Koalicję Obywatelską zastępca prezydenta Zaleskiego lubi mówić i między innymi z tego powodu trudno mu się było z gośćmi dogadać.Tak jak podczas niedzielnej demonstracji, społecznicy zwracali uwagę przede wszystkim na to, że szukając nowego zarządcy schroniska, magistrat nie postawił wymogów dotyczących doświadczenia i odpowiednich kwalifikacji.

- To duże schronisko, przewija się przez nie nawet dwa tysiące zwierząt rocznie - mówi Piotr Korpal, prezes Toruńskiego Towarzystwa Ochrony Praw Zwierząt.

Obrońcy zwierząt podkreślają, że Fundacja Cztery Łapy, która w przetargu złożyła ofertę najbardziej korzystną cenowo, nie posiada ani doświadczenia w prowadzeniu schroniska, ani wykwalifikowanego personelu.Wiceprezydent odparł na to, że miasto nie może zamykać przestrzeni dla ludzi młodych, zdobywających doświadczenie.
- Jest jeszcze argument prawny - dodał Andrzej Rakowicz. - Każdy przetarg, który ogranicza dostęp do pieniędzy publicznych poprzez nadmiernie wygórowany element związany z doświadczeniem, jest unieważniany.

Opiekunów zwierząt to nie uspokoiło. Z sali padło m.in. pytanie o to, czy budowę dróg również będzie się powierzać firmom bez doświadczenia?

Zwierząt w schronisku jest sporo, wiele z nich ma za sobą dramatyczną przeszłość. Ich opiekunowie muszą mieć ogromne doświadczenie. Jego brak może mieć tragiczne konsekwencje nie tylko dla czworonogów, ale i ludzi.

CZYTAJ DALEJ NA KOLEJNEJ STRONIE >>>>>

1 »

Komentarze (6)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A czego się po Łysym spodziewaliście?

Mariusz (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Na każdym kroku układy, układziki, bo ta banda nie przeoczy okazji do przekrętu. Toruń gnije od dwudziestu lat, a jak ktoś wątpi, że tak jest, to proszę sobie przejechać Bulwarem Filadelfijskim po...rozwiń całość

Na każdym kroku układy, układziki, bo ta banda nie przeoczy okazji do przekrętu. Toruń gnije od dwudziestu lat, a jak ktoś wątpi, że tak jest, to proszę sobie przejechać Bulwarem Filadelfijskim po wybojach pamiętających jeszcze Pierwszą Komunę albo obejrzeć absurdalny układ komunikacyjny miasta od lat przerabiany przez gówniarzy nie mających o tym pojęcia. Najgorsza jest apatia pogodzonych z tym mieszkańców jak by tak musiało być. Sami jesteśmy jak te psy ze schroniska. Ostatnie wybory niestety pogrążyły Toruń w tym syfie na kolejne lata. Te same nazwiska, te same błędy, to samo złodziejstwo i niekompetencja i zero odpowiedzialności. Obudźcie się w końcu do cholery!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
miasto złych ludzi i syf

Miron (gość)

Zgłoś naruszenie treści

granda-banda toruńska

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nienawidze tego miasta

Irytacja (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7

Łysa banda i chamskie szwindle jak zwykle, jaka ciemnota musi głosować na nich

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
UM do du*y

bin (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5

Najlepiej dać byle komu za psie grosze i mieć więcej we własnej kieszeni.Juz po tej siłowni widać co to i kto to.Nie mogą się z nimi skontaktować ludzie z Magistratu.Troczę się opanujcie miejskie...rozwiń całość

Najlepiej dać byle komu za psie grosze i mieć więcej we własnej kieszeni.Juz po tej siłowni widać co to i kto to.Nie mogą się z nimi skontaktować ludzie z Magistratu.Troczę się opanujcie miejskie sznurki.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
powtórka z "rozrywki"

pamiętamy (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 10 / 3

Ta cała zadyma jako żywo przypomina mi ogromną miejską hucpę związaną z chęcią przejęcia pewnej kamieniczki w centrum toruńskiej Starówki, kosztem dzieci i młodzieży, która w tym budynku miała...rozwiń całość

Ta cała zadyma jako żywo przypomina mi ogromną miejską hucpę związaną z chęcią przejęcia pewnej kamieniczki w centrum toruńskiej Starówki, kosztem dzieci i młodzieży, która w tym budynku miała swoją siedzibę. Niby odległe bieguny: tu zwierzęta, a tam dzieci, ale niestety, metody UM i RM pozostały te same. W tamtej sprawie sprzed kilku lat także wyjątkowo haniebną "aktywnością" wykazał się policjant-radny, typ wstrętny i pokrętny. Tak jak kiedyś kamieniczka, tak teraz Schronisko zapachniało kasą jakiemuś znajomkowi. Pani Agnieszko, do boju, nie dajcie się tym miernotom! zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
.

ko (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9

Psi Przetarg skończy jak Rower Miejski w minionym roku .
Fundacja Szukaj w Polu potwierdzi co już wiemy o ratuszu .

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo