Protestu jednak nie będzie (wideo)

Sporo emocji dostarczyło sobotnie spotkanie Polskiego Cukru SIDEn-u z Polonią Przemyśl. Torunianie przegrali je 77:79. Ostatnie sekundy można zobaczyć na filmiku przygotowanym przez TV Toruń.

<!** reklama>

Podopieczni Eugeniusza Kijewskiego po trzech kwartach przegrywali już dwudziestoma punktami (52:72). W ciągu ośmiu minut zdołali odrobić niemal wszystkie straty. Na prowadzenie jednak nie wyszli.
Najwięcej emocji wzbudziły ostatnie sekundy potyczki. W kluczowym momencie na rzut z dystansu (mogący dać zwycięstwo) zdecydował się Łukasz Żytko. Zdaniem torunian był faulowany przez Tomasza Przewrockiego.

- Faul był nieodgwizdany, czyli go nie było - powiedział po meczu Łukasz Żytko. - Zrobiłem zwód i zawodnik wpadł na mnie. Nie faulował rękoma, ale złapał ze mną kontakt. Straciłem przez to równowagę. To już kwestia interpretacji sędziego, czy jeżeli zawodnik wpada na rzucającego to jest faul, czy nie. Teraz wiem, że zupełnie inaczej rozegrałbym tą końcówkę. Nie starałbym się rzucać za trzy, tylko próbowałbym podawać.

Wiadomo już, że zmiany wyniku, czy powtórzenia meczu nie będzie. Torunianie zrezygnowali bowiem z dalszej procedury protestu. Nawet jeżeli sędzia popełnił w tej sytuacji błąd, to władze rozgrywek nie zmieniłyby wyniku czy nie zdecydowałyby się na powtórkę meczu.

Ostatnie sekundy meczu można zobaczyć na filmiku przygotowanym przez TV Toruń.