Przerwana seria włocławian

Maciej Mroczyński
W hicie 20. kolejki Tauron Basket Ligi Anwil Włocławek przegrał na wyjeździe z Treflem Sopot 60:67. Tym samym została przerwana zwycięska passa podopiecznych Emira Mutapcicia.

Po trzech triumfach z rzędu, włocławianie musieli zaznać goryczy porażki. Przegrana praktycznie pozbawia ich możliwości wywalczenia miejsca w pierwszej czwórce przez fazą play off.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana, żadnej ze stron nie udało się uzyskać większej przewagi.

W kolejnej odsłonie do głosu doszła „żelazna” obrona gości. Natomiast gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na doskonale dysponowanego rzutowo Paula Millera. Dzięki temu Anwil systematycznie zyskiwał przewagę i do przerwy „odjechał” rywalom na osiem „oczek”.

Gorsza druga połowa

Losy meczu rozstrzygnęły się po przerwie, po której podopieczni Emira Mutapcicia spisali się znacznie słabiej. Rywale ograniczyli poczynania w ofensywie włocławian, wyprowadzali szybkie kontry i w 27. minucie doprowadzili do remisu (po 37.) Wyrówna gra trwała do końca tej odsłony. Rzut z dystansu Pawła Kikowskiego niemal równo z syreną dał gospodarzom jednopunktowe prowadzenie.

<!** reklama>W ostatniej kwarcie było bardzo nerwowo - arbitrzy zdyskwalifikowali Marcina Stefańskiego, który za faul zrewanżował się uderzeniem Stipe Modricia. Ten ostatni otrzymał natomiast przewinienie niesportowe. Na początku włocławianom udało się odzyskać prowadzenie (49:48), ale potem wydarzenia na parkiecie zdominowali sopocianie.

Wszelkie wątpliwości rozwiał w 39. minucie Adam Waczyński, trafiając zza linii 6,75 m (65:56).

Porażka praktycznie pogrzebała szanse włocławian na wywalczenie miejsca w pierwszej czwórce. Oznacza to, że nawet w pierwszej rundzie play off nie będą mieli przewagi własnego parkietu.

Kolejne emocje w piątek

W najbliższy piątek o godz. 19 Anwil podejmie w Hali Mistrzów Energę Czarnych Słupsk.

Wynik
Trefl Sopot - Anwil Włocławek 67:60

• Kwarty: 12:14, 13:19, 21:12, 21:15
  • Trefl: G. Gustas 12 (1x3), M. Stefański 7, P. Kikowski 6 (2), D. Ceranić 6, L. Kinnard 3 oraz F. Dylewicz 14, L. Harrington 9, A. Waczyński 8 (1), S. Ljubotina 2
  • Anwil: P. Miller 15, D. J. Thompson 9 (2), A. Pluta 8, S. Modrić 2, Ł. Majewski 0 oraz D. Berisha 8 (2), S. Hajrić 4, C. Thomas i B. Diduszko po 2, S. Morrison 0-