Przy stołach ciągle bez kolejnych punktów

Tomasz Miks
Niestety, świetna gra Szymona Malickiego z Wang Zeng Yi nie wystarczyła. Grudziądzanin przegrał 2:3, a tenisiści Olimpii ulegli 0:4 liderowi z Grodziska Mazowieckiego.

Na zwycięstwo grudziądzan w pojedynku z liderem ekstraklasy mało kto liczył, ale już w pierwszej partii pomiędzy wicemistrzem Polski seniorów Wnag Zeng Yi, a liderem Olimpii Szymonem Malickim mogło dojść do sensacji.

- Wygrałem dwa pierwsze sety, w trzecim mimo prowadzenia uległem 9:11 - mówi Szymon Malicki. - Potem rywal zupełnie zmienił serwis i łatwo wygrał czwartego seta. W piątym znowu prowadziłem 8:6 i 9:7, ale ostatecznie 12:10 zwyciężył rywal.

<!** reklama>W następnych partiach Artur Daniel i Xu Wenliang 3:0 zwyciężali Grzegorza Pietrykę i Mateusza Gołębiowskiego. Wynik meczu na 4:0 ustaliła gra deblowa, w której Daniel i Xu 3:1 zwyciężyli Malickiego i Gołębiowskiego.

W tabeli grudziądzanie nadal zajmują przedostatnie miejsce z 4 pkt. na koncie. Tyle samo punktów, ale mecz mniej ma ostatnia ekipa z Górek Noteckich, a 6 pkt. zgromadzili tenisiści z Drzonkowa. To właśnie z tą drużyną Olimpia zmierzy się w następnej kolejce 29 marca.

Powodów do radości nie przysporzyły też kibicom rezerwy grudziądzkiej Olimpii, które 8:2 uległy Elektrykowi Toruń. Punkty dla pokonanych zdobyli Maciej Nowaliński i Bartosz Tarakan.