Przywieźli ze Słubic do Włocławka okazały puchar

mro
Judocy MKS Olimpijczyka Włocławek znakomicie zaprezentowali się podczas turnieju o puchar wójta gminy Słubice.

<!** Image 2 align=right alt="Image 82360" sub="Zawodnicy MKS Olimpijczyka wraz ze swoją trenerką Anetą Szczepańską / Fot. Nadesłana">Czterech zawodników było bezkonkurencyjnych w swoich kategoriach wagowych, a łącznie sześciu stanęło na podium.

Pierwsze miejsca wywalczyli: Wiktoria Tomczak (27 kg), Kacper Wróbel (30 kg), Dawid Wróbel (36 kg) i Kamil Łydkowski (39 kg). Miejsca na podium wywalczyły Angelika Szymańska i Joanna Rynkowska. Dzięki dobrej postawie tych zawodników i zawodniczek, Olimpijczyk zajął pierwsze miejsce drużynowo i przywiózł zwycięski puchar.

Równie udane dla włocławskich judoków był wiosenny turniej judo dzieci oraz otwarte mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego juniorów. W tej rywalizacji reprezentanci Olimpijczyka sześciokrotnie wywalczyli najwyższe miejsce na podium. W zmaganiach juniorów bezkonkurencyjni byli Mateusz Migdalski, wicemistrz Polski juniorów oraz Ilona Chełminiak, a trzecie miejsce przypadło Michałowi Wróblowi.

<!** reklama>Natomiast w kategorii dzieci zwycięzcami turnieju w swoich kategoriach wagowych zostali: Karolina Wróbel (25 kg), Kacper Wróbel (28 kg), Dawid Wróbel (37 kg) i Joanna Rynkowska (37 kg). Natomiast trzecią lokatę wywalczyła Wiktoria Tomczak (28 kg).

To kolejny dowód na to, że judocy włocławskiego Olimpijczyka robią regularne postępy.