Radosny show w meczu gwiazd i finał na serio. Bella Plaża Gotyku zakończona [ZDJĘCIA]

9. edycja Bella Plaży Gotyku przeszła do historii. W ostatnim dniu rozegrano pokazowy mecz gwiazd. Po jego zakończeniu odbył się wielki finał mężczyzn, w którym Jarosław Lech i Marcin Ociepski wygrali w dwóch setach z Adamem Parcejem i Bartłomiejem Dzikowiczem.

Tradycyjny mecz gwiazd w tym roku odbył się w bardzo mocnej obsadzie - do Torunia przyjechali m.in. Łukasz Kaczmarek, Dawid Konarski czy Daniel Pliński. Ze sławami polskiej siatkówki zagrał także Zygmunt Chajzer, znany dziennikarz radiowy i telewizyjny, wielki entuzjasta siatkówki. Jak to zwykle bywa w przypadku takich spotkań, mecz miał charakter czysto rozrywkowy. Kibice bawili się więc doskonale oglądając zagrywki ze szczytu trybun, a także udział w pojedynczych akcjach spikera i chłopca-wolontariusza z jednej z toruńskich szkół. Przy stanie 10:10 w decydującym secie spotkanie zakończono bez wyłaniania zwycięzcy.

- Startowałem w Toruniu już jako zawodnik, a teraz zagrałem w meczu gwiazd. Chapeau bas dla organizatorów, bo wszystko znakomicie przygotowali. W takim meczu chodzi o zabawę, dlatego chcieliśmy zrobić show. To się chyba udało, więc się cieszymy - powiedział Łukasz Kaczmarek.

Wspomniany Zygmunt Chajzer stanął przed szansą zagrania z największymi gwiazdami polskiej siatkówki. - Wystąpić na jednym boisku z kadrowiczami, zobaczyć z jakiej wysokości atakują, jaki mają potencjał - to fantastyczne uczucie. Niewiele osób ma taką szansę, jaką dostałem w Toruniu ja - powiedział Chajzer.

Po meczu gwiazd odbyła się ceremonia pożegnania Wojciecha Jurkiewicza, Daniela Plińskiego i Dominika Witczaka, którzy skończyli kariery.

Ostatnim akordem Bella Plaży Gotyku był finał turnieju mężczyzn. Już w pierwszych akcjach trzema blokami popisał się Jarosław Lech, którzy grając z Marcinem Ociepskim objął prowadzenie 6:1. Adam Parcej i Bartłomiej Dzikowicz zdołali wprawdzie wyrównać, ale końcówka znów należała do ich rywali.

W drugim secie przy stanie 16:16 Lech i Ociepski wygrali trzy piłki z rzędu i po chwili po kilku kolejnych akcjach cieszyli się z wykorzystania drugiej piłki meczowej. - To dla mnie wymarzony turniej. Obroniłem pierwsze miejsce grając z nowym partnerem, więc jestem z tego bardzo zadowolony. Gramy z Jarkiem pierwszy sezon. To był nasz drugi wspólny turniej. Nie trenujemy razem, bo on jest z Milicza, a ja z Ostródy. Odległość jest duża, więc tym bardziej cieszę się z tego zwycięstwa - powiedział Ociepski, który dodatkowo otrzymał indywidualną nagrodę dla najlepszego zawodnika.

Za rok w Toruniu odbędą się mistrzostwa Polski.