• Sędzia kończy męki Jagiellonii! Raków wygrywa 5:0 i jest na podium!

• A Courtney-Perkins za Wdowiaka.

• Szelągowski za Kuna.

• Arak za Lopeza.

• Niebywałe sceny. Co Raków zaatakuje to strzeli! Wrzucił Lopez, w polu karnym wykończył były gracz Jagi, Arsenić.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! ARSENIĆ. 5:0!!!

• Jednak nie ma jedenastki. Sędzia obejrzał powtórkę na ekranie i uznał, że Steinbors nie sfaulował.

• Trwa analiza VAR. Chyba będzie rzut karny dla Rakowa!

• Czy Wdowiak został sfaulowany przez Steinborsa? Czekamy na ocenę.

• Matysik nieudanie wyprowadził piłkę, Raków szybko przeniósł się pod bramkę, gdzie piłkę dziubnął Wdowiak. Trzeci mecz z rzędu z golem!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! WDOWIAK NA 4:0! Trener Papszun bije brawo!

• Koncert Rakowa po przerwie. Świetna kontra. Wdowiak wystawia piłkę Lopezowi, który przyjmuje udem do lewej nogi, po czym oddaje strzał na bliższy słupek. Jest po wszystkim!

• GOOOOOOOOOOOL! Lopez na 3:0!

• Stoper Niewulis bliski dubletu! Piłkę wyłożył mu Lopez, ale Pazdan jakoś zdołał obronić groźny strzał.

• Pojawia się Żyro. Zmienia właśnie Puerto.

• Puerto nie dokończy meczu. Sugeruje kontuzję

• Schodzi Sturgeon, za niego Musiolik.

• - Hej Raków gol! - skanduje publiczność.

• Przecież to powinien być gol kontaktowy! Nalepa nieczysto kopie z kilku metrów.

• Lopez z wolnego. Steinbors dla pewności piąstkuje.

• Struski ukarany kartką.

• Struski w miejsce Cernycha.

• Z wolnego idealnie wrzucił Lopez, a w polu karnym głową zwieńczył Niewulis.

• GOOOOOOOOOOOOL! Jest po meczu! Niewulis na 2:0!

• Lopez nie może się wstrzelić. Drugi raz nie trafia czysto w piłkę. Miał doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia.

• Kovacević łapie piłkę po strzale Matysika. To była słaba próba.

• Po chwili gol zostaje zaliczony. W wirtualnej tabeli Raków wskoczył na podium.

• Tymczasem piłkarze Jagiellonii dyskutują z arbitrem. Czekamy na potwierdzenie gola.

• Lederman do Kuna, ten odgrywa w polu karnym do Sturgeona, któremu wystarczyło dostawić nogę, co uczynił. Pierwszy gol w naszej lidze.

• GOOOOOOOOOOOL! STURGEON NA 1:0! Zasłużył sobie na tego gola.

• W odpowiedzi próbuje Cernych. Z dostawki kopnął nad bramką! Podawał Nalepa.

• W tej samej akcji Sturgeon padł w polu karnym. Kibice domagali się karnego.

• Raków w natarciu! Kometę odpalił Tudor! Bardzo mocny strzał z dystansu, po którym nie ma gola. Zabrakło niewiele.

• Rozpoczęła się druga połowa meczu. Od środka zaczął Raków. Nie ma kolejnych zmian w składach.

• Jagiellonia jako pierwsza wróciła z szatni.

• Przerwa. Dwie kontuzje, dwie sygnalizacje karnego i kilka naprawdę fajnych akcji. Oglądamy niezły mecz. Przewagę ma Raków, ale Jagiellonia też stworzyła przynajmniej jedną okazję na gola.

• Nie ma rzutu karnego. Sędzia ponownie mówi, że gramy dalej.

• Raków chce karnego! Tudor nabił Matysika bądź Trubehę.

• Ładne wypuszczenie Lopeza przez Tudora. Sytuację wyjaśnia Puerto.

• Cernych nie dokręcił piłki. Kopnął z dystansu.

• Sędzia doliczył pięć minut.

• Nastić strzela bezpośrednio z lewej nogi przy lewym słupku. Kovacević łapie bez problemu.

• Obaj piłkarze wymagają pomocy medycznej. Trwa przerwa w grze.

• Niewulis fauluje Trubehę tuż przed szesnastką. Zasłużona kartka.

• Ajj! Jagiellonia przed szansą po rożnym. Głową uderza Trubeha. Piłka mija prawy słupek.

• Jeszcze jedna próba Rakowa - tym razem nad poprzeczką kopie Wdowiak.

• Lopez spróbował z półobrotu. Nie udało się. Strzał zupełnie niecelny.

• Sturgeon chętny na gola. Akcję kończy jednak faulem na Tiru. Nadepnął mu na stopę.

• Trubeha zarobił już kartkę.

• Kotłuje się pod bramką Jagiellonii! Po rożnym i przedłużeniu wrzutki przez Arsenicia głową pudłuje wprowadzony Długosz.

• Trubeha w miejsce kontuzjowanego Bidy.

• Sturgeon połasił się na gola z dystansu! Było blisko. Piłka mija prawy słupek.

• Chyba dojdzie do drugiej zmiany. Bida znów leży na boisku.

• Tudor pospieszył się z finalizacją akcji. Chyba podał niż strzelił - w każdym razie piłkę złapał Steinbors.

• Bida ma problem po faulu. Utyka.

• Papanikolaou utrzymał kartkę. Po jego faulu sędzia puścił grę. Jagiellonia miała szansę na gola, ale oddała kiepski strzał.

• Długa piłka od Arsenicia do Wdowiaka - niedokładna.

• To jednak Długosz wchodzi za Rundicia.

• 72 procent posiadania piłki przez gospodarzy.

• Rundić schodzi za linię o własnych siłach, ale twarz ukrywa w koszulce. Za chwilę dojdzie do wymuszonej zmiany.

• Rundić wymaga interwencji sztabu medycznego. Rozgrzewkę zaczął Courtney-Perkins.

• Zrobiło się... pięknie! Lopez wprawdzie nieczysto trafia w piłkę, ale Rundić poprawia przewrotką! Broni Steinbors, jest spalony i kontuzja gracza Rakowa...

• Bramkowa szansa dla Jagiellonii. Bida uderza, ale piłka zostaje podbita i z tego powodu ląduje za bramką, a nie w niej. Podawał Matysik.

• Nalepa strzela. Piłka zostaje podbita przez mur i ląduje za poprzeczką. Róg dla białostoczan.

• Szansa dla gości na wrzutkę lub bezpośredni strzał z wolnego. Gdyby okazję miał Raków, to Lopez na pewno by uderzał.

• Na siatce bramki Steinbors zawiesił szalik Jagiellonii.

• Szansa na gola dla Rakowa. Sturgeon uderza z powietrza po zgraniu Lopeza. Piłka kozłuje przed Steinborsem, ale Łotysze daje radę z interwencją.

• Trener Papszun przechadza się tradycyjnie w czapce i rozpiętej kurtce.

• Sędzia uznał, że było to przypadkowe zagranie, więc nie ma mowy o karnym.

• Tiru po strzale najpierw został trafiony w nogę, a potem piłka zahaczyła o jego lewą rękę.

• Sygnalizacja zagrania ręką. Rundić domaga się karnego dla Rakowa. Będzie? Czekamy na decyzję.

• Duży tłok na połowie Jagiellonii. Raków szuka miejsca, ale nie jest to łatwe.

• Próba wstrzelenia ze strony Nasticia. Po koźle piłkę łapie Kovacević.

• Sędzia Musiał rozpoczął mecz. Od środka przyjezdni.

• Odezwali się kibice Jagiellonii. Śpiewają: Jesteśmy zawsze tam...

• Wychodzą na boisko. Raków w podstawowym, czerwono-niebieskim komplecie, zaś Jagiellonia na biało.

• Trwa rozgrzewka drużyn. W Częstochowie chłodno, ale przynajmniej nie pada. Warunki do gry są przyzwoite jak na tę porę roku.

• W zaległym meczu Raków przegrał z Górnikiem 1:2. Jagiellonia za to w poprzedniej kolejce pokonała Lechię 2:1.

• Ławka rezerwowych Rakowa: Trelowski, Petrasek, Szelągowski, Długosz, Courtney-Perkins, Arak, Udovicić, Musiolik.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii: Abramowicz, Tabiś, Struski, Majsterek, Trubeha, Toporkiewicz, Lutostański, Żyro.

• Raków gra dziś o to, żeby awansować na podium. Jagiellonii ewentualne zwycięstwo pozwoli wskoczyć na dziewiąte miejsce.