0 1 połowa

FC Barcelona

3

0 1 połowa

• Bezlitosna była dziś FC Barcelona! Przez dług czas to Real stwarzał większe zagrożenie pod bramką rywali, ale "Królewscy" byli dziś nieskuteczni. W przypadku "Dumy Katalonii" było wręcz przeciwnie - trzy groźniejsze akcje przyniosły trzy gole, a Santiago Solari i jego piłkarze nie mogli nic na to poradzić. "Blaugrana" jest o krok od piątego z rzędu triumfu w Pucharze Króla. W finale zagra z Betisem lub Valencią. Kolejne El Clasico już w sobotę - Real zmierzy się z Barceloną w lidze. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Barcelona wygrywa na Santiago Bernabeu 3:0 i jest w finale Copa del Rey!

• Uderzenie Valverde z dystansu niecelne.

• Rakitić faulował jeszcze Benzemę. Będzie ostatnia szans dla Realu na gola honorowego.

• Dwie minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Zbyt mocne podanie w pole karne w kierunku Asensio. Nie miał większych szans na dojście do piłki napastnik Realu.

• Barcelona cofnęła się na własną połowę i czeka już na koniec tego meczu. Wygląda na to, że oba zespoły oszczędzają już siły na sobotni mecz ligowy - wtedy na Santiago Bernabeu odbędzie się kolejne El Clasico.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Arthur pojawia się na boisku w miejsce Sergio Busquetsa.

• Asensio znalazł się z piłką w polu karnym, ale uderzył wysoko nad bramką. Kolejni kibice Realu opuszczają już stadion.

• Dośrodkowanie Asensio w pole karne ląduje w rękach Ter Stegena.

• Fatalnie skiksował Gareth Bale. Walijczyk miał sporo miejsca na lewej stronie i wpadł z piłką w pole karne, ale o strzale, który oddał, chciałby jak najszybciej zapomnieć. I tak był jednak na spalonym.

• Viniciusa nie ma już na boisku. Santiago Bernabeu pożegnało go brawami, podobnie przywitano Marco Asensio.

• Nelson Semedo po raz kolejny miał problemy z Viniciusem. Zarobił żółtą kartkę.

• Kolejna zmiana. Przy sporych gwizdach opuszcza boisko bohater tego meczu, Luis Suarez. Zastępuje go Arturo Vidal.

• Daleko z bramki musiał teraz wychodzić Navas. Golkiper Realu poradził sobie z Suarezem.

• Roszada także w Barcelonie. Poza boiskiem Ousmane Dembele, pojawia się za to Philippe Coutinho.

• Zmiana w Realu. Federico Valverde zastępuje Casemiro.

• Można powiedzieć to ze stuprocentową pewnością - Barcelona jest w finale! Ośmieszył teraz Keylora Navasa Luis Suarez. Urugwajczyk podcinką trafił do siatki, a część kibiców Realu opuszcza już stadion!

• GOOOOOOOOOOOL DLA BARCELONY! SUAREZ!

• Casemiro na dodatek ukarany jeszcze żółtą kartką.

• RZUT KARNY DLA BARCELONY! CASEMIRO FAULUJE SUAREZA!

• Ależ skuteczna jest dzisiaj Barcelona, wygląda na to, że jest po meczu! Akcja gości prawą stroną, dośrodkował w pole karne Ousmane Dembele, a Raphael Varane starając się uprzedzić Luisa Suareza interweniował na tyle niefortunnie, że trafił do własnej bramki.

• GOOOOOOOOOOOL DLA BARCELONY! DO WŁASNEJ BRAMKI TRAFIA RAPHAEL VARANE!

• Losy dwumeczu odwrócić ma Gareth Bale. Walijczyk zastąpił Lucasa Vazqueza.

• Znakomita indywidualna akcja Viniciusa! Brazylijczyk zatańczył z rywalami w polu karnym, ale po rykoszecie mamy tylko rzut rożny!

• Coraz mocniej naciska Real. Po zespołowej akcji ze skraju pola karnego strzelał Dani Carvajal, ale bez problemu łapie piłkę bramkarz Barcelony.

• Real zdecydowaną większość akcji wyprowadza lewą stroną. Teraz sporo miejsca miał Reguilon, lecz dośrodkował do Sergiego Roberto.

• Pierwsza żółta kartka także po stronie Barcelony. Ukarany przez arbitra Sergio Busquets.

• Ter Stegen ratuje Barcelonę! Vinicius po raz kolejny zatańczył z Semedo na lewej stronie, dośrodkował wprost na głowę Reguilona, ale znakomicie interweniował niemiecki bramkarz, parując piłkę do boku!

• Reguilon znakomicie ograł Nelsona Semedo i dośrodkował w pole karne. Lucas Vazquez był między dwoma piłkarzami Barcelony - poradzili sobie z rywalem Lenglet i Alba, od bramki zacznie Ter Stegen.

• Ostre wejście Lucasa Vazqueza w nogę Lengleta. Jest pierwsza żółta kartka w tym meczu.

• Akcja Barcelony, Leo Messi minął dwóch rywali, lecz potem wpadł na Lucasa Vazqueza. Tak jak można było się spodziewać, po golu znacznie podkręcili tempo piłkarze obu drużyn!

• Vinicius popędził lewą stroną i minął Gerarda Pique, ale dobra asekuracja Busquersa sprawiła, że Real ma tylko rzut rożny.

• Bardzo dobra wrzutka Kroosa do Casemiro. Bardzo niecelnie główkował jednak pomocnik Realu.

• Faul Sergio Busquetsa na Reguilonie. Może być groźnie pod bramką Barcelony, choć do bramki jest dość daleko - raczej będzie dośrodkowanie.

• Szybko starał się odpowiedzieć Toni Kroos. Niemiec uderzał sprzed pola karnego po podaniu Viniciusa, lecz piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Pierwsza groźna akcja Barcelony od razu przyniosła gola dla gości! Dwójkową akcję lewą stroną przeprowadzili Jordi Alba i Ousmane Dembele, Francuz dośrodkował w pole karne, a Luis Suarez wyprzedził Sergio Ramosa i trafił do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA BARCELONY! LUIS SUAREZ!

• Teraz rzut wolny miała Barcelona. Leo Messi dośrodkował do Gerarda Pique. Hiszpan także strzelił niecelnie, lecz i tak był na spalonym.

• Dośrodkowanie Toniego Kroosa wprost na głowę Karima Benzemy. Francuz uderza nad poprzeczką!

• Gospodarze naciskają od początku drugiej połowy. Lenglet fauluje Lucasa Vazqueza, będzie dobra okazja dla Realu z rzutu wolnego.

• Od środka zaczyna Real. Oba zespoły na razie bez zmian.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają już na boisko. Zaraz druga połowa!

• Pierwsza część spotkania należała do Realu. Bardzo aktywny był Vinicius i gdyby Brazylijczyk był skuteczniejszy, gospodarze z pewnością by prowadzili, i to niekoniecznie tylko jedną bramką. Barcelona na razie rozczarowuje, a to właśnie "Duma Katalonii" musi zdobyć gola, aby awansować. W drugiej połowie podopieczni Ernesto Valverde zapewne podkręcą tempo. Na kolejne 45 minut zapraszamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Lucas Vazquez długo leży na boisku po starciu z Rakiticiem.

• Dembele wreszcie poradził sobie na lewej stronie z Carvajalem i dośrodkował, lecz nie było tam żadnego z graczy Barcelony.

• Messi chciał teraz sprytnie zagrać do Suareza, lecz czujny był Navas. Golkiper łapie piłkę.

• Teraz Barcelona miała kontrę, która mogła skończyć się dla Realu naprawdę źle. Najpierw Kroos sfaulował Messiego, potem Reguilon Suareza i akcja została przerwana.

• Naciska Real. Z piłką w polu karnym po raz kolejny był Vinicius, ale powstrzymał go Semedo. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Teraz na spalonym złapany Luis Suarez. Na razie Urugwajczyk jest w tym meczu niewidoczny, podobnie jest z Leo Messim.

• Kolejna znakomita sytuacja dla Realu! Tym razem z lewej strony dośrodkowywał Reguilon, a VInicius znalazł się na siódmym metrze. Brazylijczyk przeniósł piłkę nad poprzeczką!

• To powinien być gol dla Realu! "Królewscy" wyprowadzili szybką kontrę po błędzie Gerarda Pique. Casemiro zagrał do Viniciusa, Brazylijczyka uprzedził obrońca, ale piłka wróciła do Viniciusa, który zagrał do Benzemy. Francuz miał mnóstwo miejsca, lecz uderzył wprost w Ter Stegena!

• Próba dalekiego podania w kierunku Sergiego Roberto także nieskuteczna. Łapie piłkę Navas.

• Znów sporo miejsca miał Vinicius - Brazylijczyk jest na razie najbardziej aktywnym piłkarzem w tym meczu. Jego akcje często są jednak nieskuteczne, tak było też tym razem.

• Dłuższa piłka Casemiro w kierunku Karima Benzemy, z Francuzem poradził sobie jednak Gerard Pique.

• Mocne dośrodkowanie Dembele z lewej strony. Navas nie sięgnął piłki, lecz nie było tam też żadnego z piłkarzy Barcelony.

• Długo miała Barcelona piłkę na połowie rywala, ale bardzo dobrze wypchnęli rywali "Królewscy".

• Semedo fauluje Regillona. Kibice gwiżdżą, bo piłkę miał jeszcze Vinicius, ale podyktowanie rzutu wolnego było dobrą decyzją, bo Brazylijczyk znajdował się na spalonym.

• Pojedynek Dembele z Carvajalem na lewej stronie boiska. Wygrał go Hiszpan, od bramki zacznie Navas.

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Barcelony! Benzema ubiegł Lengleta, potem piłka trafiła do Viniciusa, ale jego uderzenie odbił Ter Stegen. Mógł jeszcze dobijać Lucas Vazquez, zrobił to jednak bardzo nieczysto!

• Modrić zagrał w kierunku Vazqueza, ale podanie było za mocne, aby gracz Realu mógł do niego dojść. Na razie El Clasico toczy się w dość spokojnym tempie.

• Momentalnie Barcelona wyprowadziła teraz kontrę. Raphael Varane świetnie interweniował - gdyby nie on, Luis Suarez stanąłby oko w oko z Navasem.

• Zmarnowana sytuacja Viniciusa! Brazylijczyk był zupełnie niepilnowany w polu karnym, miał sporo miejsca, ale uderzył nad poprzeczką!

• Długie zagranie Leo Mesiego do Jordiego Alby. Przy Hiszpanie momentalnie pojawiło się dwóch rywali, którzy odebrali mu piłkę.

• Powtórki pokazały, że był kontakt Nelsona Semedo z nogą Viniciusa. Skrzydłowy sporo dołożył jednak od siebie, po konsultacji z sędziami VAR nie ma zmiany decyzji.

• Padł w polu karnym Vinicius, lecz gwizdek sędziego milczy! Gwiżdże za to całe Santiago Bernabeu. Aktywna jest na razie lewa strona Realu.

• Akcja Realu lewą stroną, po rykoszecie łapie piłkę Ter Stegen. Błąd popełnił arbiter, bo niesłusznie podyktował rzut rożny.

• Ostry wślizg Ivana Rakiticia w nogi Casemiro. Domagali się żółtej kartki kibice i piłkarze Realu, ale sędzia nie zdecydował się na karę indywidualną.

• Pierwsza groźna akcja Barcelony! Dembele miał sporo miejsca na lewej stronie, dośrodkował do Luisa Suareza, a ten chciał zgrać piłkę do Sergiego Roberto. Obrońcy Realu wybili ją na rzut rożny.

• Dwójkowa akcja Daniego Carvajala i Luki Modricia. Dośrodkowanie Hiszpana z prawej strony było jednak bardzo słabe.

• Teraz Vazquez znalazł się już w polu karnym Barcelony, lecz deja vu z Camp Nou nie było. Dobrze interweniował Nelson Semedo.

• Ousmane Dembele chciał ruszyć z piłką lewą stroną boiska, ale skrzydłowego bardzo dobrze powstrzymał Lucas Vazquez.

• Na razie częściej przy piłce utrzymuje się Real. Gospodarze z pewnością chcieliby zacząć tak, jak na Camp Nou, gdy wyszli na prowadzenie już w szóstej minucie.

• Oba zespoły w tradycyjnych trykotach. Real na biało, Barcelona w bordowo-granatowych strojach.

• Zaczynamy! Od środka gra Barcelona.

• Przywitanie kapitanów i losowanie już za nami. Zaraz zaczynamy!

• Z głośników leci hymn Realu, kibice "Królewskich" prezentują wielką sektorówkę, a piłkarze obu drużyn wychodzą na boisko!

• W sobotę oba zespoły znów spotkają się w Madrycie, tym razem w rozgrywkach La Liga. Po mistrzostwo Hiszpanii na razie pewnie zmierza Barcelona, choć w zeszły weekend oba zespoły zdobyły komplet punktów - "Duma Katalonii" pokonała 4:2 Sevillę, "Królewscy: ograli 2:1 Levante.

• FC Barcelona w Pucharze Króla jest absolutnym hegemonem. "Duma Katalonii" wygrała te rozgrywki już 30 razy, najwięcej w historii, wygrywając na dodatek cztery ostatnie edycje. Wyeliminowanie Realu sprawiłoby, że "Barca" byłaby o krok od piątego triumfu z rzędu. Tego nie dokonał jeszcze nikt w historii.

• Na Camp Nou nieco korzystniejszy wynik wywalczył Real. "Królewscy" szybko wyszli na prowadzenie po trafieniu Lucasa Vazqueza. W drugiej połowie do wyrównania doprowadził natomiast Malcom. Jedno jest pewne - jeśli Barcelona chce awansować, musi dziś przynajmniej raz pokonać Keylora Navasa.

• Rezerwowi Barcelony: Jasper Cilessen, Malcom, Arturo Vidal, Inaki Pena, Philippe Coutinho, Arthur, Samuel Umtiti

• Rezerwowi Realu: Thibaut Courtois, Marcelo, Dani Ceballos, Federico Valverde, Nacho, Marco Asensio, Gareth Bale

• Po prawej stronie możecie już zobaczyć wyjściowe składy obu zespołów. Zaskoczeń nie ma - najważniejsze zmiany w stosunku do pierwszego meczu to obecność Leo Messiego i Ousmane Dembele w składzie Barcelony. Obaj wrócili już do zdrowia.

• W rewanżowym meczu 1/2 finału Pucharu Króla Real Madryt podejmie FC Barcelona! Początek hitu na Santiago Bernabeu już o godzinie 21:00. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Maciej Pietrasik.