MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekordzisty, który nie stosuje się do zasad kwarantanny, policjanci nie zastali już pięć razy

Szymon Spandowski
Nadesłane
Policjanci zawsze muszą być przygotowani, jakby mieli do czynienia z osobą zarażoną.

Na osiedlu Chrobrego policjanci zatrzymali kilka dni temu kobietę. Najpierw pilnowali jej dwaj funkcjonariusze w maskach, później dołączyło do nich dwóch kolegów w skafandrach ochronnych. Widok nie jest już niczym nowym, jednak nadal budzi niepokój.

Koronawirus

Jak informuje Czytelnik, który się z nami w tej sprawie skontaktował, policjanci zatrzymali osobę, która naruszyła zasady kwarantanny.

- Teraz w każdej sytuacji musimy być przygotowani, jakbyśmy mieli do czynienia z osobą zarażoną - wyjaśnia podisnp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

- Moim zdaniem, przynajmniej najbliżsi sąsiedzi powinni być informowani o kwarantannach - mówi Czytelnik.

Takie rozwiązanie posiada dobre strony. W razie czego sąsiedzi mogliby na odległość służyć pomocą, a także "mieć oko" w przypadkach, gdy taka kontrola byłaby potrzebna. Z drugiej strony jednak mieliśmy już kilka przypadków, gdy ludzie z otoczenia osoby chorej bądź na kwarantannie, reagowali wobec nich agresją. Dodatkowy stres na pewno nie jest w tej sytuacji nikomu potrzebny.

Docierają do nas sygnały, że policja daje mandaty za sprzątanie grobu, czy mycie samochodu w myjni. Czy rzeczywiście za wykonywanie takich codziennych czynności możemy dostać mandat? >>>>>>>>

Sprzątanie grobu, spacer bez celu. Za co sypią się mandaty?

Jak powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej prezydent Michał Zaleski, liczba osób objętych kwarantanną na terenie miasta i powiatu, wzrosła do niemal 900. Wcześniej policja informowała, że funkcjonariusze już ponad 40 razy występowali do sanepidu w sprawie osób, które naruszają zasady kwarantanny. Osób, których to dotyczy jest mniej, ponieważ policjanci mają obowiązek zgłosić każdy przypadek, gdy nie zastaną osoby poddanej kwarantannie w domu. Recydywista ma już podobno na koncie pięć nieobecności.

Jak już informowaliśmy, wszystkie te sytuacje zakończyły wszczęciem wobec nich postępowań o naruszenie artykułu 116 Kodeksu wykroczeń, który mówi o tym, że karze grzywny do 5000 złotych podlega ta osoba, kto wiedząc, iż jest chora na chorobę zakaźną albo jest o nią tylko podejrzana, nie przestrzega nakazów lub zakazów zawartych w przepisach o zapobieganiu tym chorobom lub o ich zwalczaniu albo nie przestrzega wskazań lub zarządzeń leczniczych wydanych przez organy służby zdrowia.

Wielkanoc to okres świętowania, ale dla niektórych to czas szukania pomocy u lekarza. Choroba nie wybiera. Warto w związku z tym wiedzieć, gdzie można liczyć na specjalistyczną pomoc. Gdzie szukać pomocy? Czy w święta można skorzystać z fachowej opieki dentystycznej? Oto nasz przewodnik po świątecznej opiece medycznej w czasie epidemiiCZYTAJ DALEJ >>>>>Zobacz także:Toruń: Gdzie kupimy maseczki? Ile kosztują? CENNIKKoronawirus: zarażeni w Toruniu, Wielkiej Nieszawce i regionie

Świąteczna opieka medyczna w Toruniu i regionie, czyli gdzie...

O tym jaka ewentualnie kara spotka te osoby zadecyduje sąd, ponieważ to tam trafiają sporządzone przez policje wnioski o ich ukaranie. Poza tym karę może również nałożyć sanepid. Tu w grę wchodzą znacznie większe pieniądze do 30 tysięcy złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sportowcy dla powodzian

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska