Remont Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przy ul. Ligi...

Remont Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przy ul. Ligi Polskiej. W placówce na Skarpie wkrótce przybędzie miejsc dla ciężko chorych

Tomasz Wersocki

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

ZOL dysponuje obecnie 112 łóżkami

ZOL dysponuje obecnie 112 łóżkami ©Jacek Smarz

Jeszcze w tym roku - według planów - rozpocznie się modernizacja Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego przy ul. Ligi Polskiej. Po rozbudowie ilość miejsc dla pacjentów zwiększy się o 30 łóżek.
ZOL dysponuje obecnie 112 łóżkami

ZOL dysponuje obecnie 112 łóżkami ©Jacek Smarz

Środki finansowe na inwestycję zostały uwzględnione w tegorocznym budżecie miasta. Projekt ma być realizowany ze środków własnych Torunia oraz przy dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa.

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy im. ks. Jerzego Popiełuszki tworzą cztery oddziały opieki całodobowej oprofilu pielęgnacyjno-opiekuńczym, opiekuńczo-leczniczym (w tym dla chorych wstanach apalicznych) oraz oprofilu psychogeriatrycznym.

Naoddziałach całodobowych jest aktualnie 112 miejsc. Wkrótce ma to ulec zmianie - po rozbudowie o dodatkowe piętro ilość miejsc w placówce zwiększy się o 30 łóżek. Pojawi się także kilka nowych miejsc parkingowych. Niestety trudno podać precyzyjny termin rozpoczęcia prac, ponieważ w pierwszym z ogłoszonych przetargów nie wyłoniono wykonawcy. Placówka przy ul. Ligi Polskiej czeka obecnie na rozpisanie przez miasto kolejnego i ma nadzieję, że tym razem zakończy się on sukcesem.
ZOL działa na Skarpie od 15 lat i cieszy się znakomitą renomą. To w głównej mierze dlatego ustawiają się do niego bardzo długie kolejki chętnych.

Czytaj też

- Obecnie w kolejce jest prawie 310 osób. To wydłuża czas oczekiwania na wolne łóżko nawet do trzech lat - mówi Grażyna Śmiarowska, dyrektor ZOL w Toruniu.

O przyjęciu do placówki decyduje wiele kryteriów. Przyjmowani są tu pacjenci (oddzielne kolejki dla kobiet i mężczyzn) m.in. w tzw. stanie somatycznym.

- W pierwszej kolejności pomagamy też osobom w ciężkim stanie ze szpitali, które potrzebują opieki. Jednak wszystko zależy od dostępności wolnych miejsc w placówce, a jest to bardzo trudne do przewidzenia - dodaje Grażyna Śmiarowska.

Zobacz też:


POLECAMY:
Zarobki w Biedronce. Kolejne podwyżki!
Przestępcy seksualni z kujawsko-pomorskiego! Sprawdź, czy mieszkają obok Ciebie!
Ścigani przez policję. Publikujemy wizerunki!
Szokujący błąd medyczny. Kobieta straciła oko


Zobacz też: Reporter "Nowości" w ciele starszej osoby
Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Zapytaj lekarza

1 3 4 5 ... 28 »
28 stycznia

Światowy Dzień Trędowatych

zobacz więcej »