Renesans kapitana

Maciej Mroczyński
W sobotę Anwil Włocławek pokonał w Sopocie Trefl 76:68, wyrównując stan ćwierćfinałowej rywalizacji w fazie play off Tauron Basket Ligi do trzech zwycięstw na 1:1.

Jutro o godz. 20.30 oba zespoły zmierzą się w Hali Mistrzów.

Po pierwszej niezwykle wyrównanej kwarcie, w drugiej odsłonie zarysowała się przewaga Trefla. Włocławianie często pudłowali, nadziewając się na kontry rywala, który w 16. minucie, po punktach Filipa Dylewicza, prowadził 31:21. W końcówce goście wzięli się w garść i po trzech akcjach z rzędu, przewaga sopocian stopniała do czterech oczek.

<!** reklama>Druga połowa należała do Anwilu. Włocławianie grali bardzo agresywnie w obronie i spokojnie rozgrywali piłkę w ataku, łatwiej dochodząc do czystych pozycji rzutowych. W 26. min., po trafieniu z dystansu Łukasza Majewskiego, goście odzyskali prowadzenie (47:45).

Przewaga szybko urosła w czwartej kwarcie, głównie za sprawą świetnie dysponowanego Andrzeja Pluty. Kapitan Anwilu łatwo uwalniał się spod opieki obrońców i zdobywał punkt za punktem. Gdy na dwie minuty przed końcem było 71:60 dla gości wydawało się, że losy spotkania są przesądzone. Seria strat, najpierw Seida Hajricia, a potem Nikoli Jovanovicia sprawiła, że sopocianie zmniejszyli przewagę Anwilu do trzech „oczek”. Jednak faulowany Chris Thomas pewnie wykorzystał rzuty wolne, a po błędzie podwójnego kozłowania Lawrence’a Kinnarda, włocławianie mogli fetować wygraną.

Po zwycięstwie Anwil wyrównał stan rywalizacji (1:1). Jutro o godz. 20.30 podopieczni Emira Mutapcicia w trzecim meczu podejmą sopocian. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi TVP Sport.

Trefl Sopot - Anwil Włocławek 68:76 (17:16, 20:17, 12:22, 19:21). Trefl: M. Stefański 11, P. Kikowski 10 (2x3), L. Kinnard 8 (1), G. Gustas 6 (2), D. Ceranić 5 oraz A. Waczyński 10, S. Ljubotina 7, F. Dylewicz 6, L. Harrington 5 (1). Anwil: A. Pluta 23 (3), Ł. Majewski 12 (2), D. Thompson 10 (2), N. Jovanović 6 (1), P. Miller 3 oraz S. Hajrić 10, C. Thomas i B. Diduszko po 5, S. Morrison 2, D. Berisha i S. Modrić po 0.