Robert Lewandowski bez gola, Bayern traci trzy punkty w końcówce

Filip Bares
Filip Bares
AFP/EAST NEWS
Bayern Monachium zremisował z Fortuną Dusseldorf w 12. kolejce Bundesligi. Dla gospodarzy 90 minut rozegrał Robert Lewandowski, ale bramki nie zdobył

Mimo słabszej formy Bayern świetnie rozpoczął to spotkanie. Podopieczni Niko Kovaca potrzebowali zaledwie 20 minut by prowadzić już 2:0 po trafieniach Niklasa Sule i Thomasa Mullera.

W drugiej połowie Niemiec dołożył kolejnego gola, a asystę zaliczono Lewandowskiemu. Bayern pewnie prowadził 3:1 i nic nie zapowiadało katastrofy jaka miała nadejść.

Wszystko za sprawą 21-letniego piłkarza Fortuny Dudiego Lukebakio, który hat- trickiem dał swojemu klubowy cenny punkt na Alianz Arena. Decydującego gola zdobył już w doliczonym czasie gry. W końcówce nie popisał się Robert Lewandowski. Polak znalazł się w stuprocentowej sytuacji, ale nie zdołał trafić do siatki.

Niewykorzystana sytuacja Roberta Lewandowskiego:

Po 12. kolejkach Bayern zajmuje dopiero 5. miejsce, tracąc do pierwszej Borussii Dortmund już 9 punktów.

Materiał oryginalny: Robert Lewandowski bez gola, Bayern traci trzy punkty w końcówce - Portal i.pl