POLECAMY
QUIZY

Sprawdź się i rozwiąż QUIZ! Jak sobie poradzisz?

Rozwiń
Rok przechodzi do historii

Rok przechodzi do historii

Ewelina Piotrowska

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Rok przechodzi do historii
W mijającym roku Włocławkowi nie brakowało sukcesów. Na łamach naszej gazety prezentujemy te najważniejsze.
Rok przechodzi do historii

W mijającym roku Włocławkowi nie brakowało sukcesów. Na łamach naszej gazety prezentujemy te najważniejsze.


Budowa nowego basenu miejskiego, osiedla socjalnego, czy rozbicie gangu narkotykowego - to tylko niektóre ważne wydarzenia w życiu miasta, w które obfitował rok 2010. Teraz czas na podsumowanie tego, co wywołało w mieszkańcach miasta najwięcej emocji


Ruszyła rewitalizacja


W ramach uchwalonego Lokalnego Programu Rewitalizacji we Włocławku zakończyła się już przebudowa Zielonego Rynku. Natomiast wciąż trwa remont włocławskich bulwarów, wzdłuż których zbudowana będzie promenada, z ozdobną nawierzchnią, 13 tarasów widokowych w kształcie koła. Wykonawca urządzi także plac zabaw dla dzieci. W rejonie ul. Bechiego zlokalizowany będzie plac interaktywny, wyposażony w siedziska i małą scenę. W związku z dużą liczbą zmian zakończenie przebudowy włocławskich bulwarów przewidziane jest dopiero na koniec kwietnia 2011 roku. Ponadto niebawem zacznie się zmieniać wygląd włocławskich ulic w śródmieściu, m.in. Tumskiej.


Będą mieszkania socjalne


W maju podpisana została umowa z wykonawcą, który w ciągu 18 miesięcy zaprojektuje pięć budynków socjalnych i wybuduje dwa z nich przy ul. Toruńskiej we Włocławku. Zadanie ma być zrealizowane do 30 listopada 2011 roku. W każdym z budynków będzie mogło zamieszkać 40 rodzin. Projektowane osiedle zyska także całą infrastrukturę techniczną. Powstaną tam, m.in. drogi wewnętrzne, parkingi, chodniki i sieć wodociągowo-kanalizacyjną.


Ruszyli z remontem


1 marca 2010 roku we Włocławku rozpoczął się długooczekiwany remont drogi krajowej nr 1 na odcinku od ul. Lunewil do Wroniej. Ponadto ratusz podpisał umowę na wykonanie remontu drugiego, tym razem prawie 9-kilometrowego odcinka drogi od granic miasta (od strony Torunia) do ul. Lunewil.


Budują basen


W październiku przyszłego roku we Włocławku wybudowany zostanie nowy miejski basen. Budowa już trwa. Pływalnia będzie zlokalizowana przy ulicach Wysokiej i Szpitalnej na terenie o powierzchni 10 hektarów. Projekt zakłada budowę dwóch niecek - pływackiej, na której będą się odbywały, m.in. zawody sportowe, oraz rekreacyjnej.


Konfiskata amfetaminy


Pod koniec lipca 2010 funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego skonfiskowali 34 kg amfetaminy. Za kraty trafiły głowy narkotykowego gangu. CBŚ pracowało nad sprawą cztery miesiące. Mundurowi namierzyli szefa grupy zajmującej się dostawami amfetaminy. Narkotyki te warte są na czarnym rynku około miliona złotych. Z takiej ilości, można przygotować ok. 340 tys. „działek” narkotyków.


Włocławek na zewnątrz


Wspaniale Włocławek reprezentował, między innymi chór Canto, który z ogólnopolskich konkursów przywiózł wiele nagród i wyróżnień. Np. w październiku chór zdobył Złoty Dyplom na IV Ogólnopolskim Konkursie Ars Liturgica w Gnieźnie.


Byliśmy hojni


W 2010 roku włocławianie hojnie wspierali instytucje kultury, organizacje pozarządowe, chętnie brali udział w akcjach charytatywnych. W ramach akcji „1 procent” mieszkańcy dawnego województwa włocławskiego przekazali na organizacje pożytku publicznego aż 1,2 mln złotych. Najhojniej obdarowane przez podatników zostały: miejscowy oddział Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, Fundacja „Samotna Mama”, Świetlica „Oratorium” i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną „Oligo”.


Profesjonalna opieka


Faktem stała się inwestycja Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej, czyli budowa pierwszego we Włocławku Ośrodka Długoterminowej Opieki Pielęgnacyjnej. W placówce miejsce znajdzie około 50 osób niezdolnych do samodzielnego funkcjonowania, wymagających opieki i rehabilitacji.


Ponadto przy Szpitalu Wojewódzkim we Włocławku ma powstać profesjonalny oddział psychiatryczny. W budowie jest już również nowy pawilon szpitalny, w którym umieszczony zostanie, m.in. oddział dziecięcy. W lecznicy trwa również remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.


W piątkowym magazynie „Włocławek” napiszemy o tym, z jakimi problemami borykali się mieszkańcy Włocławka w 2010 roku.


Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo