Różewicz jej pozwolił

Różewicz jej pozwolił

Anna Krzesińska

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Różewicz jej pozwolił
Karolina Cicha komponuje od dwunastego roku życia i samodzielnie opanowuje grę na kolejnych instrumentach.
Różewicz jej pozwolił

Karolina Cicha komponuje od dwunastego roku życia i samodzielnie opanowuje grę na kolejnych instrumentach.


Ukończyła polonistykę na uniwersytecie w Białymstoku i Akademię Praktyk Teatralnych „Gardzienice”. Komponując, czerpie inspiracje z różnych kultur. Ma w repertuarze wiele autorskich piosenek, ale śpiewa również pieśni pochodzące z różnych tradycji muzycznych. Zdobyła II miejsce na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 roku i Nagrodę Główną na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w tymże roku. W 2007 roku wygrała międzynarodowy Chansonsfestival w Kolonii. Koncertuje w kraju i za granicą.


Karolina Cicha to jedna z niewielu osób, którym Tadeusz Różewicz pozwolił śpiewać swoje teksty.


- Wiersze Tadeusza Różewicza tylko z pozoru są niemuzyczne. Okazuje się, że ich rytm narzuca niekiedy zaskakujące brzmienie. Powstał na ich podstawie rock eklektyczny, czerpiący z różnych gatunków, od hip-hopu przez reggae po... menuety. Rock posługujący się pastiszem - inteligentny i ekspresyjny. Koncert składa się z tekstów komentujących rzeczywistość XXI wieku: krytycznych, niekiedy niemal publicystycznych. To Różewicz apokaliptyczny i zgrywny, ironiczny i liryczny. W koncercie pt. „Do ludożerców” jest miejsce zarówno na czyste piękno, jak i na groteskę - mówi Hanna Wittstock z Centrum Kultury „Zamek Krzyżacki”.


W Toruniu Karolina Cicha wystąpi z zespołem, w skład którego wchodzą: Witold Wilk (perkusja), Mariusz Wróblewski (gitary) i Paweł Pańta (gitara basowa, kontrabas). Koncert odbędzie się w niedzielę 19 lipca o godzinie 20. Bilety w cenie 15 złotych (w przedsprzedaży) oraz 20 złotych (w dniu koncertu) są do nabycia w kasie zamku krzyżackiego.


W ramach „Letniej sceny na zamku” wystąpią jeszcze : Mariusz Kiljan (26 lipca), Justyna Szafran (9 sierpnia) i Agnieszka Rassalska z zespołem No Limits (16 sierpnia). Kluczem doboru artystów był ich udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.


Dla czytelników

Mamy cztery wejściówki na koncert. By je wygrać, należy dziś - jako jedna z czterech pierwszych osób - o godzinie 12 wysłać e-mail pod adresem anna.krzesinska@nowosci.com.pl z odpowiedzią na pytanie: W jakim przedstawieniu zadebiutowała Karolina Cicha?

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo