Różnica klas była widoczna

Piłkarze ręczni MKS-u Grudziądz wracają z nad morza na tarczy. W sobotę przegrali ze Spójnią-Wybrzeże 41:28.

- Wynik na pewno mógł być bardziej korzystny – mówi Sylwester Ziółkowski, trener MKS-u Grudziądz. – Gospodarze przewyższali nas przede wszystkim warunkami fizycznymi.

Z liderem w osłabieniu

Do sobotniego pojedynku z głównym pretendentem do awansu grudziądzanie przystąpili osłabieni brakiem rozgrywających Adama Wudniaka i Michała Gonkowskiego oraz leworęcznego Pawła Kruszewskiego. Podopieczni Sylwestra Ziółkowskiego mecz rozpoczęli bardzo nerwowo. Niewymuszone błędy oraz straty piłek w prostych sytuacjach spowodowały, że po 12 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 6:2. Szczypiorniści MKS-u razili także nieskutecznością.

<!** reklama>- Niestety w takim spotkaniu trzeba wykorzystywać stuprocentowe sytuacje – kontynuuje trener Ziółkowski. – Najbardziej bolał fakt, że nie potrafiliśmy zdobyć bramki grając w przewadze.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy 20:11. Zanosiło się na kolejny pogrom w wykonaniu piłkarzy ręcznych Spójni-Wybrzeże Gdańsk. Na domiar złego kontuzji w trakcie gry nabawił się Mateusz Orłowski, który złamał palec. W przerwie meczu w grudziądzkiej szatni zawodnicy wraz z trenerem odbyli męską rozmowę. W efekcie obraz gry w drugiej części meczu uległ zmianie.

- Na tle silnego rywala zespół zagrał w drugiej połowie przyzwoicie – stwierdził Tomasz Kakowski, najskuteczniejszy zawodnik MKS-u w sobotnim spotkaniu. – Realizowaliśmy przedmeczowe założenia i po stracie bramki szybko wznawialiśmy grę.

Gdyby tak do końca...

To właśnie skrzydłowy naszego zespołu swoją ambitną postawą w obronie dał sygnał do walki. Wtórował mu w grze defensywnej Mateusz Nalaskowski. Poprzez skuteczną i twardą grę w obronie można było wyprowadzać kontrataki. Gra toczyła się bramka za bramkę. W 35 minucie meczu było 25:15 i taka przewaga utrzymywała się aż do 53 minuty meczu.

- W ataku dobrze wyglądała współpraca rozgrywających z obrotowym Pawłem Stawickim – relacjonuje Sylwester Ziółkowski. – Swoje dobre momenty mieli także obaj bramkarze, Sylwester Szewczyk i Maciej Ziółkowski.

W końcówce meczu grudziądzanie często grali w osłabieniu. Wrócił także koszmar z pierwszej części spotkania czyli brak skuteczności.ć. Ostatecznie zawodnicy MKS-u przegrali w Trójmieście 41:28. Najskuteczniejszym zawodnikiem po stronie gości był Tomasz Kakowski, który osiem razy pokonywał bramkarzy rywali.

- Gdańszczanie byli od nas lepsi, ale cele obu zespołów na ten sezon są różne – wyjaśnia Sylwester Ziółkowski. – Najbardziej martwi kontuzja Mateusza Orłowskiego, która wyklucza go z udziału w kolejnym meczu, jaki rozegramy 19 marca u siebie z Energetykiem Gryfino. A jest to dla nas niezwykle ważne spotkanie.

Mecz z Gryfinem odbędzie się w hali sportowo–widowiskowej na osiedlu Lotnisko w sobotę o godz. 16.00.

- Zespół musi poprawić skuteczność – przekonuje szkoleniowiec grudziądzkiego zespołu.