Rozwiąż charytatywne Dyktando na Święto Niepodległości i pomóż potrzebującym!

Materiał informacyjny - Dyktanda.pl
Udostępnij:

Pomimo trudności, jakich nastręczają nam niektóre reguły ortograficzne, język pozostaje najważniejszym narzędziem w rękach prawdziwego patrioty. 11 listopada Polki i Polacy już po raz drugi będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w bezpłatnym Dyktandzie na Święto Niepodległości i jednocześnie zrobić coś dobrego dla potrzebujących. Portal dyktanda.pl za każdy rozwiązane zadanie przekaże złotówkę na wybrany przez internautów cel charytatywny. Im więcej uczestników, tym więcej pieniędzy trafi na akcje społeczne.

„Pośrodku Orlej Perci, gdzieś pomiędzy Kozim Wierchem a nienazwaną przełęczą nad Zawratem…”. Tymi oto słowami rozpoczęło się pierwsze charytatywne Dyktando na Święto Niepodległości zorganizowane w 2020 roku przez portal edukacyjny Dyktanda.pl. W tym roku po raz drugi będziemy mogli wykazać się znajomością zasad języka polskiego i udowodnić, że polskość leży nie tylko między wierchem a przełęczą, ale też między „h” i „ch”. Jednak Dyktando na Święto Niepodległości, poza aspektem edukacyjnym, niesie ze sobą również ważny wymiar społeczny. Za każdego uczestnika biorącego udział w wyzwaniu organizatorzy przekażą 1 zł na cel charytatywny. Ponadto rozwiązując dyktando, otrzymujemy możliwość zagłosowania, na co przeznaczone zostaną pieniądze. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu Polaków, udało się zebrać 7 tysięcy złotych, które wspomogły leczenie 2-letniego chłopca, chorującego na SMA. W ramach drugiej edycji charytatywnego Dyktanda na Święto Niepodległości organizatorzy spodziewają się dużo większego zainteresowania i chcą zebrać co najmniej 25 000 zł.

Tu podaj tekst alternatywny

W tę i we w tę przez język polski

Bezpłatne Dyktando na Święto Niepodległości zostało opracowane przez członków Fundacji Języka Polskiego. W taki sposób, aby poziomem trudności odpowiadało poszczególnym grupom wiekowym. Dzięki temu do zabawy przystąpić mogą wszyscy chętni, zarówno uczniowie 1 klasy szkoły podstawowej, jak i dorośli.

- Święto Niepodległości to świetna okazja, aby sięgnąć po różne wątki z polskiej kultury i historii. Przygotowując dyktando, nawiązywaliśmy do tradycji przedwojennych, przywołaliśmy postaci, które na różne sposoby budowały wtedy nasze państwo, ale także odwołaliśmy się do wspólnych wartości. Kiedy mieliśmy już temat, zaczęliśmy szukać trudnych ortograficznie słów i układać z nich spójną opowieść – tak o pracy nad dyktandem opowiada dr Magdalena Wanot-Miśtura, prezes Fundacji Języka Polskiego.

Jak włączyć się w akcję?

  1. Już teraz zarejestruj się na stronie dyktanda.pl i kliknij „Zapisz się do konkursu”
  2. 11 listopada ponownie wejdź na stronę i napisz Dyktando na Święto Niepodległości w odpowiednim dla Twojej grupy wiekowej przedziale czasowym
  3. W dniach 16-21 listopada na dyktanda.pl dostępna będzie lista celów charytatywnych zgłoszonych wcześniej przez internautów. Zagłosuj na jeden z nich!

Maksymalna kwota, jaką organizator zobowiązał się przeznaczyć za rozwiązanie dyktanda, to 25 000 zł - 20 000 zł za 20 000 uczestników oraz dodatkowe 5 000 zł na wybrany cel wskazany przez szkołę, której uczniowie uzyskają najwięcej punktów w dyktandzie. Jednak napisanie Dyktanda na Święto Niepodległości to niejedyny możliwy sposób wsparcia potrzebujących. Pula zostanie powiększona o całkowity dochód ze sprzedaży produktów ze sklepu internetowego Dyktanda.pl w dniach 7-14 listopada 2021 oraz z wykupionych w tym samym okresie dostępów do płatnych dyktand.

Więcej informacji na https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Rozwiąż charytatywne Dyktando na Święto Niepodległości i pomóż potrzebującym! - Polska Times

Więcej informacji na stronie głównej Nowości Gazeta Toruńska
Dodaj ogłoszenie