Rzut w ostatniej sekundzie zadecydował o wyniku meczu w Lublinie!

PB
Sławomir Kowalski
Co to było za spotkanie! Jeszcze cztery sekundy przed końcem potyczki koszykarzy Startu Lublin z Polskim Cukrem Toruń był remis po 69. Ale... dogrywki nie było!

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń byli faworytami meczu w Lublinie ze Startem, ale ostatnio spisywali się słabo i wszystko mogło się zdarzyć. Potwierdziły to wydarzenia na parkiecie. Podopieczni Jacka Winnickiego przegrali pierwszą kwartę 15:23, ale w drugiej niemal odrobili straty (wygrali 22:15). A po trzeciej... prowadzili jednym punktem, więc mecz praktycznie zaczynał się od nowa.

Ostatnia kwarta była dramatyczna. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Do ostatnich chwil nie wiadomo było, kto wygra. Na 43 sekundy przed końcem Start prowadził 68:65. Wtedy jednak do akcji przystąpił Trotter. Na 39 sek. przed końcem wykorzystał dwa rzuty osobiste, a po stracie Balzamovicia "dorzucił" jeszcze dwa punkty z gry i wyprowadził torunian na prowadzenie 69:68. Na cztery sekundy przed końcem Sulima sfaulował jednak Wigginsa i gospodarze mieli losy spotkania praktycznie w swoich rękach. Ale Wiggins trafił tylko jeden rzut wolny, doprowadzając do wyrównania. Wówczas trener torunian Jacek Winnicki wziął czas. Polski Cukier bezbłędnie wykorzystał szansę. Na sekundę przed końcem bohater meczu - Trotter - trafił za trzy punkty (wcześniej oba zespoły niemiłosiernie pudłowały z dystansu) i nasi zawodnicy mogą ze spokojem myśleć o fazie play off.

Polski Cukier - MKS Dąbrowa Górnicza na parkiecie i trybunach

Start Lublin - Polski Cukier Toruń 69:72 (23:15, 15:22, 16:18, 15:17)

Start: D. Wiggins 8, Ł. Bonarek 2, P. Kowalski 3 (1), M. Jankowski0, B. Ciechociński 0, S. Balmazović 13 (2), J. Trojan 1, M. Dziemba 9 (1), J. Dłoniag 0, N. Kellogg 20 (4), J. Boone 15