Salifou i Kulpa ratują wynik meczu z Morlinami. Han nadal zawodzi

PB, cz
Kadar Abdel Salifou nie zawiódł - wygrał oba swoje mecze przyczyniając się do zgarnięcia kompletu punktów przez Energę KTS Toruń
10 kolejkę ligową rozegrali tenisiści stołowi Energi KTS-u Toruń. Pokonali oni we własnej hali drużynę Morlin Ostróda 3:1.

Zespół z województwa warmińsko-mazurskiego stawił się w Toruniu w swoim optymalnym składzie z Tajwańczykiem Hsiang Tzu Hung, który jako jedyny wywalczył punkt, pokonując wciąż zawodzącego Chuanxi Hana 3:2 oraz Marco Gollą i Kacprem Petasiem. Obaj młodzi ostró-
dzianie nie mieli najmniejszych szans w konfrontacji z Kade-
rem Abelem Salifou oraz Konradem Kulpą i zgodnie z przewidywaniami przegrali po 0:3. Bardzo widowiskowy okazał się czwarty, ostatni pojedynek tego spotkania pomiędzy wspomnianym Salifou i Hun-
giem. Torunianin przegrał pierwszego seta do 7, a w drugim przegrywał już 1:6 i 10:11. Ambicja gospodarza i ogromny doping pozwoliły mu jednak na wygranie tego ważnego seta do 11. W ostatnim decydującym o wyniku spotkania secie, rozpędzony Francuz pozwolił rywalowi na wywalczenie tylko trzech punktów.

Energa KTS Toruń – Morliny Ostróda 3:1.

Kadar Abdel Salifou – Kacper Peta 3:0 (11:8, 11:6, 11:7), Chuanxi Han – Hsiang Tzu Hung 2:3 (11:9, 8:11, 5:11, 11:7, 7:11), Konrad Kulpa – Marco Golla 3:0 (11:3, 11:7, 11:7), Kader Abdel Salifou – Hsiang Tzu Hung 2:1 (7:11, 13:11, 11:3)

Inne wyniki 10. kolejki:

Olimpia Unia Grudziądz - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 0:3, Dekorglass Działdowo - Polonia Bytom 3:2, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Dojlidy Białystok 3:1, Palmiarnia Zielona Góra - Unia AZS AWF Gdańsk 0:3, Energa Toruń - Morliny Ostróda 3:1, AZS Politechnika Rzeszów - Kolping Frac Jarosław 1:3.