Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Sanzioni? Si, Si! [OPINIA RYSZARDA WARTY, MYDŁO MEDIÓW]

Sanzioni? Si, Si! [OPINIA RYSZARDA WARTY, MYDŁO MEDIÓW]

Ryszard Warta

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Propaganda. To wcale nie jest taki łatwy kawałek chleba. Tu trzeba być kreatywnym, wiedzieć nie tylko to, co mówić, żeby było po linii i na bazie, ale też o czym milczeć.
Sanzioni? Si, Si! [OPINIA RYSZARDA WARTY, MYDŁO MEDIÓW]
Dwa dobre przykłady z głównego wydania „Wiadomości” TVP z 9 stycznia. Pierwszy materiał „NBP dementuje rewelacje „Gazety Wyborczej” w sprawie NBP”. Autorzy: Konrad Wąż, Anna Olszak. Wymowa jest prosta: konferencje prasowe w NBP rozwiały wątpliwości, jakie pojawiły się po publikacji „GW” na temat horrendalnych zarobków pań z najbliższego otoczenia prezesa Glapińskiego, których aparycja jest w oczywisty sposób atrakcyjna, ale o ich kompetencjach mniej już wiadomo. Już sam ten przekaz jest naciągany, bo każdy, kto śledzi sprawę wie, że konferencje wcale wątpliwości nie usunęły. Przekaz ten wzmacniają wypowiedzi Agnieszki Kamińskiej, publicystki Polskiego Radia 24, która powtarza dokładnie to, co na konferencji opowiadał prezes Glapiński oraz Macieja Chudkiewicza z TVP3 tłumaczącego, że wszędzie w bankach zarabia się dużo. Ciekawostka: rządowa telewizja robi materiał, w którym za ekspertów robi dwoje dziennikarzy innych rządowych kanałów. I to się nazywa pluralizm!

A czego w tym materiale nie było? Nic o tym, że senator PiS, Jan Maria Jackowski, który napisał do NBP list z prośbą o wyjaśnienie sprawy zarobków, wcale nie uważa, że konferencje wszystko wyjaśniły. Nie było też nic o tym, że NIK zapowiada kontrolę ani o tym, że prezes Glapiński z charakterystyczną dla siebie elegancją doradzał wicepremierowi Gowinowi, by ten napił się zimnej wody zanim powie coś o NBP. I nie mogło tego być, bo nie chodzi tu o kompletną informację, tylko o prostą, zrozumiałą dla elektoratu bajeczkę o dobrym NBP, złej opozycji i niedobrych mediach, które opozycję wspierają.

Ciekawy jest też materiał Dominika Cierpioła i Oliwii Pełki o warszawskiej wizycie włoskiego wicepremiera Matteo Salviniego. Zastanawiałem się, jakim sposobem specjaliści TVP wybrną z dylematu: jak zrobić ze spotkania Salviniego z wierchuszką PiS wielki sukces, w sytuacji, gdy Salvini to znany miłośnik Putina i orędownik zniesienia sankcji przeciwko Rosji.

Dali radę. Cierpioł wyrecytował: „Politykom PO nie podoba się, że Salvini w przeszłości sprzeciwiał się unijnym sankcjom przeciwko Rosji”. To widz usłyszał, a co zobaczył? Słynne już zdjęcia Salviniego w koszulce z Putinem albo w innej z hasłem „No sanzioni alla Russia? Nic z tych rzeczy! Zobaczył archiwalne zdjęcia ze spotkania Putina z... Tuskiem z komentarzem, że według PiS to rząd PO i PSL współpracował z Rosją.

Swoją drogą, intrygujące jest to wtrącenie, że Salvini „w przeszłości” sprzeciwiał się unijnym sankcjom. W przeszłości? A teraz już się nie sprzeciwia? „Sankcje to szaleństwo ekonomiczne, społeczne i kulturowe” - tak Salivini mówił w październiku, podczas kolejnej wizyty w Moskwie. „Sankcje są totalnie nieużyteczne” - mówił w grudniu, w Rzymie. W styczniu TVP zmieniła włoskiemu premierowi poglądy. Dla TVP to bułka z masłem.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Autor pewnie trochę się na propagandzie zna

Mariusz (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

W końcu pracuje w polskojęzycznej niemieckiej gazecie, wróć, kiedyś gazecie, dziś szmatławcu do ogłupiania lokalnych Polaków.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
polo

polo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Sam sie widac na wlasne życzenie oglupiasz ale jak widac lepeij sluchać premiera klamczucha i radio maryja na ruskich nadajnikach pozdrawiam

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Salvini

Inga (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

chyba nie dokładnie pan słuchał przekazu. Mowa była o różnicach właśnie co do Rosji. A to że Tusk gawędził z Putinem z dala od ludzi widziano w TVP i nie tylko. Sikorski powiedział, że Rosja...rozwiń całość

chyba nie dokładnie pan słuchał przekazu. Mowa była o różnicach właśnie co do Rosji. A to że Tusk gawędził z Putinem z dala od ludzi widziano w TVP i nie tylko. Sikorski powiedział, że Rosja chciała sprzedać Lwów. Ważniejszy jest temat pensji nauczycielskich. I tutaj głosy nauczycieli w rozdaniu do PE może być bardzo ważny. zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
polo

polo (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Pisz na temat czy masz z tym problemy i z interpretacja tego co media przekazuja widać a nauczyciele niech sie wezma do roboty lub zmienia prace jak inni ludzie i niech ujawnia ile na korepetycjach...rozwiń całość

Pisz na temat czy masz z tym problemy i z interpretacja tego co media przekazuja widać a nauczyciele niech sie wezma do roboty lub zmienia prace jak inni ludzie i niech ujawnia ile na korepetycjach zarabiaja i nie zglaszajazwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo