Schalke 04 przegrało 0:2

Radosław Kowalski
„Czerwone Diabły” znacznie przybliżyły się do występu w wielkim finale piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Wczoraj, w pierwszym meczu półfinałowym, Manchester Utd. pokonał bowiem na wyjeździe Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0 (0:0).

W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli żadnego gola, choć sytuacji nie brakowało, zwłaszcza po stronie gości. W bramce Schalke znakomicie spisywał się jednak Manuel Neuer.

<!** reklama>Po zmianie stron gracze z Manchesteru byli już skuteczniejsi. W 67. min po akcji i asyście Wayne’a Rooney’a gola zdobył Ryan Giggs, zaś dwie minuty później sam Rooney, w sytuacji sam na sam z Neuerem, przypieczętował wygraną gości 2:0. Rewanż odbędzie się w środę 4 maja na „Old Trafford”.

Z kolei dzisiaj o godz. 20.45 (transmisja w Polsacie) zostaną rozegrane „Gran Derbi”. Real Madryt podejmuje Barcelonę. Drużyna gości będzie poważnie osłabiona, bo z powodu kontuzji łydki nie będzie mógł zagrać Andres Iniesta.