Siatkarki Budowlanych Toruń z pierwszą wygraną. Zadecydował tie-break

Daniel Ludwiński
Zaktualizowano
Po meczu siatkarki pozowały razem z kibicami do pamiątkowego zdjęcia
Aż do dziewiątej kolejki I ligi musiały poczekać na pierwsze zwycięstwo w sezonie siatkarki Budowlanych. Tym większa była radość po ostatniej piłce tie-breaka w sobotni wieczór - torunianki pokonały u siebie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2.

Mecz rozpoczął się lepiej dla zespołu gości, który wygrał pierwszego seta. W drugiej i trzeciej partii KSZO również prowadziło, ale każdorazowo torunianki potrafiły pokusić się o zryw i odrobienie strat, a następnie przechylenie szali na swoją korzyść. Pościgu w wykonaniu Budowlanych nie zabrakło także w czwartym secie, jednak tym razem wcześniejsza różnica była zbyt duża i drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego doprowadziła do stanu 2:2.

W tie-breaku torunianki od początku miały przewagę, która była wprawdzie niewielka, ale ostatecznie okazała się bezpieczna. Piąty set zakończył się więc ich wygraną 15:12. Po ostatniej piłce siatkarki Budowlanych długo fetowały pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. - Cieszymy się ogromnie - powiedziała Daria Dąbrowska, kapitan drużyny. - Obiecywałam, że będą wygrane tie-breaki i pierwszy już jest. Mecz był pełen bardzo nerwowej gry i błędów. Brakowało u nas dobrego przyjęcia, ale mimo to wyciągnęłyśmy tę wygraną. To jest najważniejsze, bo odniesione zwycięstwo buduje drużynę. Mam nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej.

- Byłyśmy nastawione bojowo i bardzo chciałyśmy wygrać za trzy punkty - dodała Weronika Gierszewska. - Są dwa, ale pokazałyśmy, że jesteśmy waleczną drużyną i uważam, że czeka na nas jeszcze niejedno zwycięstwo. W trudnych momentach, gdy przegrywałyśmy, pokazałyśmy, że jesteśmy zgranym zespołem, który potrafi odrobić stratę i wygrać seta, a także cały mecz - powiedziała atakująca Budowlanych.

W ubiegłym roku torunianki również bardzo długo czekały na zwycięstwo - ta sztuka udała im się dopiero w dziesiątej kolejce. W bieżącym sezonie wygrały pierwszy raz o jedną kolejkę wcześniej. - Przed tym meczem nastawialiśmy się na wygraną i ta wygrana jest, choć za dwa punkty - powiedział trener Damian Zemło. - Cieszymy się, że jest u nas przełamanie. Patrzę na to zwycięstwo z psychologicznego punktu widzenia. Pod tym względem jest ono bardzo ważne. Mamy dość młody zespół, ale to nie jest dla nas tłumaczenie. Trenowaliśmy końcówki setów i cieszę się, że potrafimy nie tylko je wygrywać, ale także odrabiać wcześniejsze straty, bo to jest bardzo istotne.

Budowlani Toruń - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2
(19:25, 27:25, 27:25, 19:25, 15:12)