Siatkarki Poli Budowlanych, mimo niezłej gry w Łodzi, spadły z ekstraklasy

PB
Trener Poli Budowlanych Mirosław Zawieracz(w rozmowie z Agatą Nowak) przeżywał w Łodzi trudne chwile. Jego siatkarki były o włos od wygranej w pierwszym i drugim secie, ale nie wykorzystały obu szans Sławomir Kowalski
Po porażce 0:3 z ŁKS-em Commerceconem w Łodzi siatkarki Poli Budowlanych spadły do I ligi.

Wariantów przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej było mnóstwo. Spełnił się ten najgorszy dla nas. W pierwszej partii Budowlane miały cztery setbole, w drugiej dwa. Przegrały obie. Torunianki zagrały dobrze, ale w decydujących momentach zabrakło im zimnej krwi. W trzecim secie ŁKS był już zdecydowanie lepszy.

ŁKS Commercecon Łódź - Poli Budowlani Toruń 3:0 (26:24, 28:26, 25:17).
ŁKS:
Kwiatkowska (13), Sielicka (8), McClendon (5), Kowalińska (19), Efimienko-Młotkowska (12), Papafotiou (1), Strasz (libero) oraz Bidias (3), Rafałko, Mras, Wawrzyńczyk (1) i Szyjka (libero)

Budowlani: Ściurka (2), Lewandowska (7), Wójcik (4), Bałucka (11), Cvetanović (11), Hatala (13), Nowak (libero)

Pozostałe wyniki: KSZO Ostrowiec - Pałac Bydgoszcz 0:3, Legionovia - BKS Bielsko-Biała 3:2, MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Kraków 2:3, Impel Wrocław - Muszynianka 2:3, Developres Rzeszów - PTPS Piła 3:0, Budowlani Łodź - Chemik Police - zakończył się po zamknięciu numeru.