Siatkarski puchar blisko licealistów

Tomasz Miks
Mało brakowało, a I Liceum Ogólnokształcące, główny faworyt do zwycięstwa w Międzyszkolnej Lidze Siatkówki, niespodziewanie przegrałby mecz z II LO.

<!** Image 2 align=right alt="Image 78898" sub="Do zakończenia rozgrywek Międzyszkolnej Ligi Siatkówki pozostały jeszcze dwa spotkania / Fot. Archiwum">Już pierwszy set zakończył się zwycięstwem niżej notowanych reprezentantów drugiego liceum, którzy zwyciężyli 30:28. Druga odsłona to łatwe zwycięstwo faworytów 25:15. W trzeciej, decydującej partii wyrównana walka toczyła się do stanu 10:10. Set ostatecznie zakończył się zwycięstwem I LO, 15:11.

- Na wyróżnienie zasłużył nasz kapitan Maciej Wąsikowski - mówi Jacek Sawicki, opiekun zawodników I LO. - By wygrać ligę w ostatniej kolejce, musimy ugrać przynajmniej jednego seta z Zespołem Szkół Technicznych.

Jeśli tak się stanie, drugie miejsce przypadnie III LO, a trzecią lokatę zajmie IV LO. Do spotkania tych dwóch szkół doszło podczas minionej kolejki. Po wyrównanym spotkaniu mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla pierwszej z tych drużyn.

<!** reklama>W pozostałych meczach przedostatniej serii spotkań Zespół Szkół Mechanicznych pewnie 2:0 pokonał „budowlankę”, a Zespół Szkół Technicznych, w takim samym stosunku, zwyciężył kadetów Stali, którzy mimo porażki kolejny raz pokazali się z dobrej strony.

- Za dwa tygodnie do rozegrania zostały tylko dwa spotkania - mówi Jacek Sawicki. - My zmierzymy się z Zespołem Szkół Technicznych, a IV LO z „rolnikiem”. Ciekawie wygląda środek tabeli, gdzie „budowlanka”, II LO i „mechanik” mają taką samą liczbę zwycięstw i o kolejności decyduje stosunek setów lub bezpośrednie spotkanie.

Ostatnia seria odbędzie się 27 marca. Uroczyste zakończenie rozgrywek i wręczenie nagród (puchar dla najlepszej drużyny ufundowała redakcja „Nowości”, patron medialny imprezy) zaplanowano na 3 kwietnia. Wówczas odbędzie się także mecz gwiazd ligi Północ-Południe. Północ reprezentować będą najlepsi zawodnicy dwóch drużyn I LO, „rolnika”, „gastronomika” i III LO. Zespół Południa utworzą z kolei „mechanik”, „budowlanka”, II i IV LO, Zespół Szkół Technicznych i kadeci Stali.

Nazwiska 24 wybrańców, którzy wystąpią w meczu gwiazd, poznamy po ostatniej kolejce spotkań.