Siatkarze Stali Grudziądz przegrali w Wilkami Wilczyn 0:3 w ostatnim meczu fazy zasadniczej II ligi

Siatkarze Stali Grudziądz (żółte koszulki) zakończyli rundę zasadniczą
Siatkarze Stali Grudziądz (żółte koszulki) zakończyli rundę zasadniczą Archiwum
Na tarczy wrócili z Wilczyna zawodnicy grudziądzkiej Stali, którzy ulegli tamtejszym Wilkom 0:3 w meczu ostatniej kolejki rundy zasadniczej II lig siatkówki.

W pierwszym secie od początku gra była bardzo wyrównana, ale tylko do stanu 5:5.

Gospodarze z przewagą

Potem do głosu doszli gospodarze, którzy zdobyli kilka punktów z rzędu, a wypracowanej w ten sposób przewagi nie oddali do końca seta.

Premierową odsłonę wygrali do dwudziestu. Takim samym rezultatem skończyła się druga partia. W trzeciej długo gra znów toczyła się punkt za punkt. W pewnym momencie Stal wyszła na prowadzenie 10:6, ale miejscowi szybko zbliżyli się do rywali.

W końcówce emocje były bardzo duże. Na tablicy wyników często widniał wynik nierozstrzygnięty, na przykład 18:18 czy 20:20.

W samej końcówce więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Wilków, którzy zwyciężyli do 22 i w całym meczu 3:0.

Stal Grudziądz na piątym miejscu

Runda zasadnicza w pierwszej grupie II ligi dobiegł końca.

Podopieczni Piotra Gabrycha zakończyli ją na piątej lokacie z dorobkiem 26 punktów.

W pierwszej rundzie fazy play-off Stal zmierzy się z czwartym Treflem Lębork, który w weekend ograł przed własną publicznością 3:1 Trójkę Nakło. Zwycięzca tego dwumeczu awansuje do kolejnej rundy.

18. kolejka II ligi siatkówki - wyniki gier

Trefl Lębork - Trójka Nakło 3:1 (25:21, 25:20, 20:25, 25:23), Orzeł Międzyrzecz - Olimpia Sulęcin 3:1 (25:21, 25:20, 20:25, 25:20), Wilki Wilczyn - Stal Grudziądz 3:0 (25:20, 25:20, 25:22), Stoczniowiec Gdańsk - LO MS Świnoujście 2:3 (25:18, 12:25, 22:25, 25:17, 13:15).