Siatkarze ZAKSY w Final Four Ligi Mistrzów

Tadeusz Nadolski
Siatkarze z Kędzierzyna-Koźla po 10 latach przerwy ponownie zagrają w Final Four Ligi Mistrzów! Podopieczni Daniela Castellaniego po raz drugi pokonali Arkas Izmir, tym razem na wyjeździe 3:1.

Drużyna ZAKSY w czwórce najlepszych ekip na Starym Kontynencie znajdzie się po raz trzeci. Po raz pierwszy stało się to w sezonie 2001/2002 (ostatnia lokata), po raz drugi - rok później (trzecie miejsce). Wówczas zespół występował pod nazwą Mostostal.<!** reklama>

W pierwszym spotkaniu u siebie ZAKSA dopiero po pięciosetowym boju przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. W Turcji jednak, że względu na panującą atmosferę zawsze gra się zdecydowanie trudniej. - Mamy gdzieś w pamięci, to co działo się w tych halach wcześniej. Obawiamy się nie tyle kibiców, bo oni nam nie będą przeszkadzali, co sędziów - stwierdził przed meczem atakujący Dominik Witczak, którego cytują www.sportowefakty.pl. Na szczęście, nasz zespół nie uległ tej presji i wygrał. W przypadku porażki doszłoby do tzw. złotego seta.

Arkas Izmir - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 21:25, 25:21, 19:25). Pierwszy mecz 2:3, awans ZAKSA.

ZAKSA: Rouzier, Zagumny, Gladyr, Wiśniewski, Fonteles, Ruciak, Gacek (libero) oraz Możdżonek, Mineiro, Kapelus, Pilarz.

W Final Four wystąpią także zwycięzcy z par Bre Banca Lannutti Cuneo - Lube Banca Marche Macerata oraz Dynamo Moskwa - Zenit Kazań. Gospodarzem Final Four będzie rosyjski Lokomotiv Nowosybirsk, a turniej odbędzie się w Omsku.