SIDEn Polski Cukier już pewny pierwszej lokaty

Zawodnicy SIDEn-u Polskiego Cukru Toruń są pewni pierwszego miejsca w tabeli przed fazą play off. Wczoraj pokonali w Płocku miejscowy MON-POL 93:77.

<!** Image 2 align=right alt="Image 168356" sub="Kamil Michalski powrócił do gry po dłuższej przerwie i zdobył 4 punkty Fot. Jacek Smarz">Torunianie, którzy w tym sezonie przegrali tylko dwukrotnie, byli murowanym faworytem potyczki z najsłabszą ekipą rozgrywek.

Dość nieoczekiwanie jednak sukces zapewnili sobie dopiero w czwartej kwarcie. Zwycięstwo, przy jednoczesnej porażce w sobotę AZS-u Kutno w Piasecznie z PWiK (88:96) sprawiło, że podopieczni Grzegorza Sowińskiego na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej są już pewni pierwszej lokaty w tabeli.

Nadal jednak nie wiadomo, z kim będą rywalizowali o awans do finału, gdyż zajmujący czwarte miejsce Żuraw Gniewino zaskakująco uległ w Świeciu miejscowemu KK 61:63. W tej sytuacji najpoważniejszym kandydatem do zajęcia czwartej pozycji jest ekipa z Piaseczna, z którą torunianie zmierzą się w przyszłą niedzielę w Toruniu.

Do przerwy we wczorajszym spotkaniu prowadzili dość nieoczekiwanie gospodarze (38:36). Po zmianie stron pierwsze minuty należały jednak do SIDEn-u, który w zaledwie cztery minuty zdobył osiemnaście punktów, tracąc zaledwie cztery (54:42). Rywale później nieco zmniejszyli straty, ale w czwartej kwarcie goście znów byli skuteczni i pewnie wygrali.

MON-POL Płock - SIDEn Polski Cukier Toruń 77:93 (16:20, 22:16, 20:28, 15:29). MON-POL (najwięcej): M. Krawiec 24 (2x3), P. Nowakowski 15, D. Słupiński 11, S. Gałecki 10; SIDEn: D. Przybyszewski 18 (1), D. Janiak 16 (1), P. Lewandowski 15, T. Lipiński 12 (1), D. Wójcik 0 oraz A. Kobus 18, T. Tracz i W. Pagacz po 5, K. Michalski 4, M. Bagaziński, T. Tlałka i F. Słoniecki po 0.

<!** reklama>Oto 24. kolejki gr. A II ligi mężczyzn: Żyrardowianka - Basket Piła 86:77, Trefl II Sopot - AZS UWM Olsztyn 87:56, PWiK Piaseczno - AZS Kutno 96:88, KK Świecie - Żuraw Gniewino 63:61, Tur Bielsk Podlaski - SMS Władysławowo 86:79 i WOSSM Warszawa - Korsarz Gdańsk 64:66.