SIDEn Polski Cukier w I lidze!

Zespół SIDEn-u Polskiego Cukru Toruń wywalczył awans do I ligi mężczyzn. Wczoraj torunianie wygrali turniej barażowy rozegrany w Przemyślu.

<!** Image 2 align=right alt="Image 171896" sub="Dawid Przybyszewski (z piłką) w sobotę zdobył 26 punktów, a w niedzielę 12 i był jednym z autorów zwycięstwa torunian w turnieju barażowym Fot. Jacek Smarz">Wzięły w nim udział trzy drużyny pokonane w finałach play off trzech grup 2 ligi męskiej. Tym samym torunianie są ostatnią ekipą, która w tym sezonie awansowała do I ligi męskiej.

Turniej ostatniej szansy dla tych trzech zespołów rozpoczął się w piątek. Miejscowa Polonia Przemyśl uległa Open Florentynie Pleszew 78:92. W sobotę do walki o awans włączyli się torunianie. Podopieczni Grzegorza Sowińskiego pokonali Open Florentynę 79:67 i o końcowym rezultacie zadecydował niedzielny mecz z gospodarzami. Podopieczni Grzegorza Sowińskiego mogli go nawet przegrać kilkoma punktami.

Nie kalkulowali jednak i pokonali Polonię 80:67, odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w turnieju i zapewniając sobie awans.

W sobotę koszykarze SIDEn-u już po 7 min. prowadzili 16:8, a aż jedenaście punktów rzucił Dawid Przybyszewski. W kolejnych minutach torunianie nadal utrzymywali kilkunastopunktową przewagę. Po rzucie zza linii 6,75 m Arkadiusza Kobusa na początku czwartej kwarty było już 60:53. Wygrana SIDEn-u ani przez moment nie była zagrożona.

<!** reklama>Również w niedzielę świetnie rozpoczęli. W 9 min. było 29:12. Niestety, gospodarze szybko wzięli się za odrabianie strat. Już w 14 min. przegrywali tylko 29:32, a na przerwę schodzili przy stanie 40:42. W drugiej połowie nasi zagrali lepiej. W 34 min. było 76:57 dla torunian i w końcówce mogli sobie pozwolić na rozluźnienie.

Open Florentyna Pleszew - SIDEn Polski Cukier Toruń 67:79 (12:21, 17:20, 24:16, 14:22). Open (najwięcej): S. Nowak 17 (2x3), A. Kaczmarzyk 15 (3), M. Ecka 15 i Ł. Ratajczak 12. SIDEn: D. Przybyszewski 26 (2), P. Lewandowski 14, A. Kobus 13 (1), T. Lipiński 9, K. Michalski 5 (1) oraz D. Janiak 9 (1), T. Tlałka 3 (1), D. Wójcik i T. Tracz po 0.

Polonia Przemysl - SIDEn Polski Cukier Torun: 67:80 (17:29, 23:13, 13:26, 14:12). Polonia (najwięcej): A. Garbacz 17 (1), T. Przewrocki 16, G. Sołtysiak 10 i M. Musijowski 8. SIDEn: P. Lewandowski 21 (1), T. Lipiński 16 (4), A. Kobus 13 (3), D. Przybyszewski 12, K. Michalski 4 oraz T. Tlałka 8 (2), T. Beciński 4, T. Tracz 2, D. Wójcik, D. Janiak i W. Pagacz po 0.